galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań - church of sigmar, obrażenia niebezpośrednie
Autor Wiadomość
morciba
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Mar, 2011   Kilka pytań - church of sigmar, obrażenia niebezpośrednie

Witam,
kolejna porcja pytań:

1. Przeciwnik ma zagraną kartę:
Church of Sigmar

Jak należy traktować poniższe karty?
a. Shrine to Nurgle
Nie wskazuję celu, więc nie muszę płacić, aby spaczyć jednostkę z obrażeniami?

b. Bule, Lord of Pus
Jeśli mam kasę to muszę spaczyć jednostkę i zapłacić 1? Jeśli nie mam kasy akcja nie działa?

c. Maledictor of Tzeentch
Jeśli nie mam 1 kasy na początku tury to obrażenia dostaje tylko moja jednostka? Jeśli mam kasę to muszę zapłacić i przydzielić komuś obrażenie?

2. W którym momencie należy aktywować akcję z opisem "kiedy jednostka atakuje" np.
Descendent of Indraugnir
Co jest wcześniej? Obrażenia niebezpośrednie z karty czy przydzielanie obrażeń z bitwy?

Jak jest z anulowaniem tych niebezpośrednich obrażeń?
Czy karta Master Rune of Valaya anuluje te obrażenia?

Nie mogę w tej chwili znaleźć, ale wydaje mi się, że są karty, które anulują obrażenia zadane w trakcie walki. Czy takie karty anulują obrażenia niebezpośrednie Indraugnira?
 
     
rafal861205
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Mar, 2011   

Ja się również dołączam do pytania odnośnie Świątyni Sigmara. Czy np za Trolle rzygi, Osąd Vereny itd. też mam płacić czy tylko za efekty kart na pojedyncze jednostki?
 
     
RasTafari
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Mar, 2011   

Ad. 1. Nie musisz płacić.

Ad. 2. Musisz spaczyć jednostkę, jak nie masz kasy to musisz spaczyć swoją, jak masz tylko Lorda Pusa to paczysz jego, dokładnie tak samo będzie to działało na Nurglingi

Ad. 3. Twoja dostaje z automatu, pytanie co dalej jeśli nie masz kasy i żadnej innej jednostki?

Ad. 4. Niebezpośrednie.

Ad 5. Tak anuluje ponieważ te obrażenia zostają przydzielone podczas battlefield phase.

Tak anulują, nie mogą być anulowane tylko obrażenia nieanulowalne :wink: .

Verena i Rzygi lecą bezproblemowo, nie trzeba za nie dodatkowo płacić, zasada jest taka, że jeśli karta ma w tekście słowo target to trzeba za Sigmara płacić, jeżeli nie (wszystkie "masówki") to się nie płaci.
 
     
morciba
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Mar, 2011   

RasTafari napisał/a:

Ad. 2. Musisz spaczyć jednostkę, jak nie masz kasy to musisz spaczyć swoją, jak masz tylko Lorda Pusa to paczysz jego, dokładnie tak samo będzie to działało na Nurglingi

Na pewno tak samo jest z Nurglingami? Tam jest napisane "corresponding zone" - czy to moze odnosic sie do mojej strefy?


RasTafari napisał/a:

Ad. 3. Twoja dostaje z automatu, pytanie co dalej jeśli nie masz kasy i żadnej innej jednostki?

No wlasnie. Co dalej? Mysle, ze jest wiecej kart, ktore moga sprawiac problemy w polaczeniu z tym kosciolem
 
     
RasTafari
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Mar, 2011   

morciba napisał/a:
Na pewno tak samo jest z Nurglingami? Tam jest napisane "corresponding zone" - czy to moze odnosic sie do mojej strefy?


oj sory za ten skrót myślowy, chodziło mi o to że jeżeli wyjdziesz Nurglingami a w corresponding zone nie ma żadnej jednostki to musisz spaczyć Nurglingi, tak samo musisz je spaczyć jeżeli przeciwnik ma Sigmara a ty nie masz zasobów.

Co do Meledictora to bym postawił na to, iż jeżeli nie można spełnić warunków (nie ma innej jednostki, nie stać cię) to to obrażenie leci w próżnię, ale mogę się mylić.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Mar, 2011   

RasTafari <brawo> :)

a co do Maledictora to wykonujesz tyle ile możesz. Czyli zadajesz mu obrażenia, jeśli nie ma innej jednostki to na tym kończysz. Jeśli jest to jej zadajesz, jeśli jest ale jest też kościół i nie masz jak dopłacić, to kończysz na zadaniu maledictorowi dmg.

Multiple Effects
If a card has multiple effects, all effects on the card resolve if possible. These effects resolve independently of each other with the following important exception: If a card uses the word “then” the preceding effect must have resolved successfully before the effect following the term “then” can be resolved.
 
     
morciba
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Mar, 2011   

Dzięki za odpowiedź :-)

Pozostaje jeszcze pytanie, w którym momencie należy wykonać akcję: "kiedy ta jednostka atakuje....". Po ustaleniu atakujących, a przed wybraniem obrońców? Czy może jest tutaj jakieś pole manewru?
 
     
ziggy
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Mar, 2011   

morciba napisał/a:
Dzięki za odpowiedź :-)

Pozostaje jeszcze pytanie, w którym momencie należy wykonać akcję: "kiedy ta jednostka atakuje....". Po ustaleniu atakujących, a przed wybraniem obrońców? Czy może jest tutaj jakieś pole manewru?


Po deklaracji atakujących, przed wybraniem obrońców :wink:
 
     
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Mar, 2011   

Odnośnie powyższego (tego co napisał Ziggy), mam kilka pytań:
1) Kiedy jest na karcie: "kiedy ta jednostka atakuje" możemy skorzystać z akcji tylko w momencie zaraz po wyznaczeniu jej na atakującą ? Czy można uruchomić akcję np. po wyznaczeniu obrońców przez przeciwnika ? Chodzi o to w którym momencie jednostka traci status "atakującej" ? Rozumiem zapis z Kontrataku (kiedy jednostka zostaje obrońcą) i to jest jasne natomiast chodzi o to czy jest różnica: "atakuje" vs. "kiedy ta jednostka zostanie wybrana jako atakująca".
Np. karta: Grudge Thrower Assault:
Play during combat, when damage has been assigned.
Action: Destroy one target attacking unit.

Czyli z tego wynika że po przydzieleniu obrażeń jednostka ma nadal status atakującej.

2) Karta Honor in Death:
Action: Sacrifice a unit to destroy target attacking unit.
W którym/których momentach walki można ją zagrać?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Mar, 2011   

jest tak że jeśli mamy zdolność typu Action: when this unit attacks - to możemy ją odpalić po wyznaczeniu tej jednostki na atakującą i tylko wtedy, a jednostka pozostaje atakującą do końca fazy battlefield.

apropo Honor in Death, możesz zagrać tą kartę od momentu wyznaczenia atakujących, do momentu skończenia walki.
 
     
ziggy
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Mar, 2011   

Ravandil napisał/a:
Odnośnie powyższego (tego co napisał Ziggy), mam kilka pytań:
1) Kiedy jest na karcie: "kiedy ta jednostka atakuje" możemy skorzystać z akcji tylko w momencie zaraz po wyznaczeniu jej na atakującą ? Czy można uruchomić akcję np. po wyznaczeniu obrońców przez przeciwnika ? Chodzi o to w którym momencie jednostka traci status "atakującej" ? Rozumiem zapis z Kontrataku (kiedy jednostka zostaje obrońcą) i to jest jasne natomiast chodzi o to czy jest różnica: "atakuje" vs. "kiedy ta jednostka zostanie wybrana jako atakująca".
Np. karta: Grudge Thrower Assault:
Play during combat, when damage has been assigned.
Action: Destroy one target attacking unit.

Czyli z tego wynika że po przydzieleniu obrażeń jednostka ma nadal status atakującej.

2) Karta Honor in Death:
Action: Sacrifice a unit to destroy target attacking unit.
W którym/których momentach walki można ją zagrać?


1. Jeśli chcesz zapobiec jakiemukolwiek efektowi jednostki atakującej Cię, która wyzwala go w momencie kiedy atakuje (vide Descendent of Indraugnir), masz na to czas w oknie na akcje pomiędzy wyznaczeniem atakujących, a broniących. Jednostka traci status atakującej po tym jak zostały zadane obrażenia.
Grudge Thrower Assault możesz użyć po przydzieleniu obrażeń bo jednostka jest nadal atakująca gdyż obrażenia nie zostały jeszcze zadane.

2.W którymkolwiek momencie okien na akcje do czasu zakończenia zadawania obrażeń przez jednostkę atakującą.
 
     
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Mar, 2011   

Ok, dzięki czyli: kiedy ta jednostka atakuje (tylko tuż po wyznaczeniu na atakujących) natomiast status "atakująca jednostka" trwa od momentu jej wyznaczenia do momentu zadania obrażeń.

A na przykład karta: Take Captive:
Action: Take control of target attacking unit until the end of the turn. Move it to the attacked zone, declared as a defender.
W którym momencie można ją zagrać, czy tuż po wyznaczeniu atakujących czy można po wyznaczeniu obrońców ? Moim zdaniem można gdyż ona już wchodzi do naszej strefy jako obrońca. Pytanie czy można ją zagrać po przydzieleniu obrażeń ?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Mar, 2011   

można nawet po przydzieleniu obrażeń, ale wtedy się nie przyda :D
tak samo jeśli przejmiesz po wyznaczeniu obrońców, to nie obronisz już tą jednostką.
 
     
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Mar, 2011   

Wiem że to bez sensu, pytanie było czysto teoretyczne :) ale...

w angielskiej wersji:
Move it to the attacked zone, declared as a defender.
Ja to rozumiem, że ona wchodzi już do strefy wyznaczona jako obrońca (declared as defender), czyli nie musimy jej wyznaczać bo jest wyznaczona z automatu

Natomiast w wersji PL jest "i wyznacz ją na obrońcę" <- o ile dobrze pamiętam
czyli tu już musimy ją wyznaczyć na obrońcę,

i tak się zastanawiam czy to ma jakieś znaczenie, no bo skoro wchodzi już ze statusem 'obrońcy' to można by ją dołożyć do broniących przed przydzielaniem obrażeń.

Może za bardzo wnikam jednak w te treści :)
 
     
ziggy
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Mar, 2011   

Czy to w polskiej czy angielskiej wersji w momencie, w którym wyznaczysz ją na broniącą strefy w oknie przed przydzieleniem obrażeń będzie już za późno bo faza deklarowania obrońców już minęła więc IMO będzie to nielegalne.

Anyway wyrażenia "przenieś ją do atakowanej strefy wyznaczoną na obrońcę" czy "przenieś ją do atakowanej strefy i wyznacz ją na obrońcę", to dla mnie jedno (co innego np. przypadek z Seeking New Slaves, gdzie mogą się zrodzić wątpliwości). Czepiamy się kontekstu tłumaczenia, które dotyczy tego samego :wink: .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14