galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Drukowanie na życzenie
Autor Wiadomość
maxus32
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Mar, 2011   Drukowanie na życzenie

Witam

FFG wyszło z ciekawym pomysłem na "drukowanie na żądanie" ( http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=2047 ) . Pomysł polega na drukowaniu minidodatków jakie w swojej ofercie ma FFG na życzenie danego dystrybutora. Czy w związku z tym można liczyć na dodruk dwóch kart alternatywnych zakończeń (Korona Władzy i Taniec Śmierci) wchodzacych w skład tzw materiałów dodatkowych i dołaczeniu ich do nadchodzącego u nas dodatku Sacred Pool ?. Czy to nie jest SUPER POMYSŁ ? . Będziemy jednym z pierwszych krajów w których dystrybutor dołącza do kolejnego zestawu taki bonus !. Zapewne koszty dodatku wzrosną , Ja jednak jestem w stanie zapłacić kilka złotych więcej by te dwie karty mić wydrukowane oryginalnie przez wydawce. Co Wy na to Panowie Szlachta ?
 
     
Western
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Mar, 2011   

Ja tam jak najbardziej jestem za. Przydało by się także o ile to możliwe dodrukowanie tych bonusowych kart, Instruktora i Sobowtóra.
Dodatkowo fajnie jakby przy tej okazji - dodruków karcianych FGG pomyślało nad dodatkiem karcianym łączącym wszystkie krainy (np zadania czarownika zmuszające do korzystania z dodatków planszowych) - ale rozumiem że to już zupełnie inna bajka...
 
     
Michal
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Mar, 2011   

Od razu wyprzedzając różne teorie i fantazje - dodatek Sacred Pool, w polskiej wersji językowej NIE będzie zawierał żadnych dodatkowych elementów, których nie ma w innych wersjach językowych.

Wynika to z prostego faktu, że wszystkie edycje są drukowane równocześnie i nie ma możliwości tak dodania, jak i odjęcia żadnych elementów bez znacznego wzrostu ceny.

Temat POD śledzimy cały czas na bieżąco. Warto jednak wczytać się dokładnie w to co FFG opublikowało na swojej stronie internetowej na temat tego projektu:

Cytat:
Due to the difference in production, the Print on Demand cards will not 100% match all of the cards that exist in the Fantasy Flight catalog. Color shifts are bound to happen when printing materials on different printers. In addition, the high-quality Print on Demand cards are created using different methods, resulting in them not having the linen finish found on many Fantasy Flight Games cards.


Oznacza to, że karty wydrukowane w tej technologii będą zauważalnie różnic się od tych, które normalnie spotykacie w grach. Dlatego niestety muszę ostudzić zapał wszystkich, którym zależało na dodaniu jakiś zupełnie nowych kart do talii już występujących w grach.
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Mar, 2011   

Następne zdanie także dyskwalifikuje Magię i Miecz z tego projektu:
Cytat:
Print on Demand would not be optimal for every game in the FFG catalog. Games that would be a good candidate for micro-expansions would be games that do not require additional cards to be shuffled into existing decks.


Czyli PoD nie jest odpowiedni dla wszystkich gier ze stajni FFG. Jedynie gry, które nie wymagają wtasowania do swoich oryginalnych talii dodatkowych kart, są odpowiednimi kandydatami na takie nimi dodatki. Czyli Talisman odpada, chyba, że takie PoD by wprowadzało całkowicie nowy rodzaj kart do Talismana, a to jest raczej mało prawdopodobne.

Aczkolwiek jak dla mnie, to karty Przygód mogą być nawet i żółte - stara Magia i Miecz też była multikolorowa, niektóre karty były miękkie, inne sztywne &c, a i tak nikt nie narzekał, tylko grał.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13