galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
imperium: kometa z podwójnym warkoczem
Autor Wiadomość
Sztyrlic
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Mar, 2012   

Dobra, teraz mam 100% pewności, że mam rację w przypadku Komety i UTS-a.

Cytuję FAQ 1.6:

Czarnoksiężnik Tzeentcha i słówko next

"Umieszczenie żetonu zasobów na Czarnoksiężniku nie jest uważane za koszt, więc nie zostanie położony od razu kiedy aktywujesz akcję. Kiedy aktywujesz akcję musisz zadeklarować wszystkie jej potencjalne cele, albo nie wolno ci jej aktywować. Oznacza to także, że mimo, iż określenie „następnie” znajdujące się w zdolności Czarnoksiężnika, nie zostało aktywowane, nadal musisz wskazać jego cel..."

Co za tym idzie, MUSISZ najpierw poświęcić rozwinięcia. Przekonaj mnie, że jest inaczej, bo poniższe wytłumaczenie to są tylko domysły.
Cytat:

problem w tym, że nie oddzielili kosztu od efektu na karcie i teraz są z tym problemy, bo samemu trzeba to rozstrzygnąć.


Z całym szacunkiem, ale co to jest za system, w którym samemu się rozstrzyga i nagina reguły wg. własnej woli? Jeśli dany przypadek (opisany w FAQ!) wskazuje, że sytuacja wygląda inaczej to postępujmy zgodnie z przyjętą zasadą, bo póki co to wszystko sprowadza się ku "mówię, że nie można, więc nie można".

Nie chcę tu nikogo obrażać, ale tak to wygląda. Jeśli będzie trzeba, to napiszę do FFG i przekonam ich do moich racji, bo nie ma innej możliwości, aby UTS działał jak "karta z niedorozwiniętym poświęceniem"

Żeby jeszcze bardziej przypieczętować, że to co mówie jest prawdą, to wyobraźmy sobie sytuację, w której przeciwnik rzuca UTS na moją jednostkę. Kiedy mogę rzucić dyscyplinę? Przed poświęceniem, czy po poświęceniu rozwinięć?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Mar, 2012   

To pisz do FFG :) ja się będę trzymał tego co FFG do tej pory napisało. A napisało, że poświęcasz rozwinięcia dopiero przy rozpatrywaniu. Co cytowałem już w tym wątku.
Więc zamiast gadać tutaj po próżnicy pisz. Masz takie prawo.

No i generalnie to mnie obrażasz, bo ja wcale nie pisze, że jest tak bo tak mówię. Tylko Ci dałem link gdzie FFG mi rozpisało tą kartę. Wkleję tutaj jakbyś do tej pory nie potrafił znaleźć tego linka

"Unleashing the Spell
First you play the card, either adding it to an existing chain or starting another one. You will then need to choose a target for this spell (you do not need to name quantities at this time). When it is time for the spell to resolve, you put the top card of your deck facedown as a development, and then decide how many developments to sacrifice (targeting the previously named unit)."

W przypadku z ID, musisz to zrobić w odpowiedzi na zagranie karty, czyli przed poświęceniem rozwinięć, ponieważ poświęcenie w tej karcie jest efektem.
 
     
LucjuszK
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Mar, 2012   

Zauważ że UTS odpala położenie rozwinięcia kiedy pojawi się w grze. Zagranie komety sprawia że rozpatrujesz ją przed zaklęciem które kopiujesz. W związku z czym powinno być tak że najpierw odpalasz kometę z położeniem i poświęceniem rozwinięcia a dopiero potem bierzesz się za rozegranego UTSa.

Dołożenie oraz poświęcenie rozwinięć w tym przypadku jest efektem a nie kosztem karty. Jak możesz rozpatrywać efekt karty kiedy kometa zagrana w odpowiedzi jest rozpatrywana jako pierwsza?

Właśnie zagrany UTS nie jest skutecznie zagranym UTSem. W tym miejscu zgodze nię z DaRKeRem.

Inaczej w sytuacji zagrania Pogarda wysokich Elfów na UTSa "anuluj własnie zagraną taktykę" powodowała by położenie rozwinięcia ale skasowanie pozostałego efektu UTSa.

Zaznaczam że to tylko moja opinia a jestem laikiem i powyższe wynika z logiki a nie checi udowodnienia że ktokolwiek z was ma racje :)
 
     
LucjuszK
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Mar, 2012   

Ptaka, natomiast odpalasz dopiero w momencie położenia tokena, więc jeżeli dyscyplina działa na jednostkę że nie kładziesz tokena to nie odpalasz efektu (chyba że dopłacisz 4).

Zauważ że on działa następująco. Kładziesz rozwinięcie (spoko weszło)
efektem położenia rozwinięcia jest położenie tokena na ptaku (jest to akcja wynikająca z jego opisu)

grasz dyscyplinę (gracz z wielkim ptakiem nie dopłaca) więc nie kładziesz żetonu, jak nie kładziesz żetonu to nie odpalasz reszty efektu. Rozwiniecie nie bierze w tym w ogóle udziału. To nie położenie rozwinięcia odpala ptaka tylko położenie żetonu. Musisz położyć żeton "następnie" odpalić efekt.

Nie dali żetonu nie dali efektu.

(adnotacja dla forumowych troli... 4 posty nic nie znaczą, nie zjadajcie mnie tylko dlatego że macie ich więcej :P )
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13