galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[ZP] Polowanie na Golluma
Autor Wiadomość
blazius
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Cze, 2011   

Czy po tym dodatku pierwszy scenariusz z podstawki, ten łatwy, jest nadal grywalny, czy już jest za łatwy?
 
     
guciomir
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Cze, 2011   

W polowanie jeszcze nie grałem, ale widziałem wszystkie karty tutaj na forum. Wydaje mi się, że gra może się nawet utrudnić. Karty nie są AŻ tak dobre, więc trudno podejrzewać żeby nagle rozgrywka się ułatwiła. Jest więcej możliwości taktycznych ale "power" talii gracza chyba specjalnie nie wzrasta. W dodatku, jeśli grałeś jedną postawką, to talie miały około 30-40 kart. A przez to, dość łatwo było dociągnąć ratujące tyłek zaklęcia. Jak dołączymy 6-12 kart z polowania i ilość łączna zbliży się do 50, znacznie trudniej będzie dociągnąć na przykład gandalfa.
 
     
Redgarex
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Cze, 2011   

blazius napisał/a:
Czy po tym dodatku pierwszy scenariusz z podstawki, ten łatwy, jest nadal grywalny, czy już jest za łatwy?

Jak dobrze złożysz talie dwusferową z kart z podstawki to już wtedy pierwsze scenariusz jest bardzo łatwy, co nie znaczy że źle się w niego gra. Grając w niego solo talią jednosferową wcale nie jest taki prosty, zależy co wypadnie z talii spotkań.
 
     
guciomir
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Cze, 2011   

Pytanie do Galakty, kiedy spodziewacie się że będzie polska premiera dodatku ?
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Cze, 2011   

Panowie, temat dotyczy dodatku a nie gry jako całości! Ta wg mnie jest warta swojej ceny, bez żadnej dyskusji. Jej re-grywalność, mnogość opcji i ogromna losowość, sprawiają że chce się w nią grać i grać.
Mój zarzut tyczy się ceny dodatków, które są za drogie, obiektywnie stwierdzając. Zwłaszcza, że w LCG nie ma unikalnych kart, płacąc wiadomo co się kupuje. Nie można trafić na jakieś fajne rary, które można później upłynnić za sporą gotówkę.
 
     
Karharoth
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Cze, 2011   

Chcąc porównać cenę/ilośc kart podstawki a dodatku, mozna czuć się nieco zawiedzionym. Ja osobiście liczę na ciekawe rozwiązania w talii spotkań z nowego dodatku, jak i następnych. No i oczywiście na bardzo urozmaicone talie wyprawy. Wtedy o jakimkolwiek przepłaceniu nie bedzie mowy, bo w końcu to jakość się liczy a nie ilość ;)
 
     
guciomir
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Cze, 2011   

coś ciekawego znalazłem na forum FFG

What I've read on the forum of the italian distributor:

the whole Mirwkood cycle pack (at least in the italian version), has already been printed and is due in a single shipping.

There is no way to know if it holds for other languages and / or the english version, but common sense would suggest so.


czy może to się odnosić również do polskiej wersji?
 
     
kowal85
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Cze, 2011   

guciomir napisał/a:
coś ciekawego znalazłem na forum FFG

What I've read on the forum of the italian distributor:

the whole Mirwkood cycle pack (at least in the italian version), has already been printed and is due in a single shipping.

There is no way to know if it holds for other languages and / or the english version, but common sense would suggest so.


czy może to się odnosić również do polskiej wersji?


Wydaję mi się mocno, że tak jest do każdego dodatku do gier LCG ze stajni FFG, tylko trochę kolorują, że trzeba czekać :D
Robią czasem wyimaginowane problemy,no szkoda bo też się napalam na te dodatki, a jak każdy będzie miał wychodzi co dwa miesiące i z takimi 'wyimaginowanymi' obsuwami, to kurcze nóż się w kieszeni otwiera ^^

No ale co można zrobić innego jak poczekać, mimo iż wiadomo że sobie czasem z z nami Wiernymi Graczami lecą w kulki..
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Cze, 2011   

No i zagrałem. 3 solowe podejścia zakończyły się fiaskiem. Zagrożenie za każdym razem mnie eliminowało. W trzeciej partii wszystko się ładnie ułożyło, w 2 etapie miałem już 3 karty śladów w SP i... w fazie wyprawy do SP wylosowałem "Grupę pościgową z Mordoru" :D
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Czw 30 Cze, 2011   

Na Rebelu znalazłem coś takiego: "Informacja od wydawcy - (...) Fantasy Flight Games przesunęło premierę Polowania na Golluma(...). Obecnie premiera tego dodatku planowana jest na drugą połowę lipca."
Można działania wydawcy skomentować tylko jednym słowem: żenada.
 
     
kowal85
[Usunięty]

Wysłany: Czw 30 Cze, 2011   

crabtree napisał/a:
Na Rebelu znalazłem coś takiego: "Informacja od wydawcy - (...) Fantasy Flight Games przesunęło premierę Polowania na Golluma(...). Obecnie premiera tego dodatku planowana jest na drugą połowę lipca."
Można działania wydawcy skomentować tylko jednym słowem: żenada.


No ja pierdziele :( , przecież oni to drukują u siebie, no nie ?

Masakra, normalnie...

A w połowie lipca napiszą, że "przepraszamy ale dodatki nigdy nie ujrzą światła dziennego..."

No nie mogę normalnie, Galakta wypowie się w tej sprawie ?, D.W. , Michał ?
 
     
Michal
[Usunięty]

Wysłany: Czw 30 Cze, 2011   

Jest dokładnie tak jak zostało zacytowane ze strony sklepu, Fantasy Flight Games przesunęło premierę Polowania na Golluma na połowę lipca i nic z tym nie możemy zrobić.

Opóźnienie wynika z problemów jakie wystąpiły w fabryce i żaden z krajów nie ma Zestawów Przygodowych ponad to, co było ściągnięte specjalnie na pokazy przedpremierowe.

Słowem komentarza - wszystkie wydania Władcy Pierścieni są drukowane w tej samej fabryce (czyli polski Władca leży obok amerykańskiego Lord'a, niemieckiego Herr'a i innych). Abstrahując od tego, nawet jeśli byśmy to drukowali gdzie indziej, nie możemy sprzedawać gry przed premierą ogłoszoną przez FFG, gdyż skończyłoby się dla nas to sankcjami.

Kowal85 - nie bój się, z informacji, które posiadamy, dodatki ujrzą światło dzienne ;) Zostawiając sobie margines błędu to jestem tego na 99% (1% zostawmy na wypadki w stylu Somalijskich piratów i inne:) )
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Lip, 2011   

Kilka dni temu zagraliśmy z siorą w tę przygodę i mieliśmy taką dziwną sytuację: dwóch naszych bohaterów posiadało karty Wskazówek, ale w fazie wyprawy zostali zranieni co oznaczało że karty Wskazówek zostały położone na górę Talii Spotkań. W fazie Walki obie Wskazówki poszły jako karty Cienia, no i oczywiście scenariusz się mocno skomplikował, wręcz zakończył porażką bo w 3 etapie trzeba mieć minimum jednego bohatera ze Wskazówką, w przeciwnym razie wracamy do etapu 2. Tego było już za wiele, bo zagrożenie wzrosło do 50 i klops.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Lip, 2011   

Im więcej zaczynam się zastanawiać tym więcej mi się w głowie miesza ;)
W I etapie na karcie przygody jest taki tekst: "Kiedy gracze poczynią postępy w wyprawie, pierwszy gracz odkrywa 3 karty z TS i jedną z nich wstawia do SP, a pozostałe dwie odrzuca".
Jak to rozumieć?
1. Za każdym razem gdy gracze dokonają postępu w wyprawie, pierwszy gracz wykonuje taką akcję.
2. Jednorazowo, po pierwszym postępie w wyprawie należy wykonać akcję z odkryciem.
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Lip, 2011   

Za każdym razem, dlatego nie jest dobrze kłaść po 1 żetonie tylko od razu walnąć bombę ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13