galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lista chętnych na Call of Cthulhu LCG
Autor Wiadomość
Sandking

Wysłany: Wto 06 Lis, 2012   

Ta, słuchałem tej płyty w podstawówce ;)

Tak czy inaczej - we Wrocławiu jest dość silna ekipa do grania, więc jak coś, to PW. Ja ostatnio dopiero wróciłem do tej gry bez zamiaru jakiegoś strasznego power gamingu, ale tak od czasu do czasu pyknąć kilka partii.

kufel 

A ja uważam, że problem z angielskimi wersjami kart (ogólnie) jest mocno przesadzony. W talii jest 60 kart z czego pewnie większość kart powtarza się po 3 razy. Jaki to problem nauczyć się 15 kart na pamięć ;) Wiem, wiem nie o to chodzi ale język jakim opisywane są karty jest tak prosty, no i zasób słów niespecjalnie duży. Lata temu mieliśmy gracza (dokładniej brat gracza ;) ) w M:tG z drugiej klasy podstawówki. Pewnie ledwo po polsku czytał ale jakoś nie przeszkadzało mu to w graniu :D
Może nie mam racji ale ja zaczynałem przygodę z RPG i bitewniakami w czasach gdy nie było żadnego systemu po polsku, mało tego, ciężko było ustrzelić jakikolwiek system w mojej okolicy :D (nie mieszkałem w Warszawie, Krakowie ani w żadnym z dużych miast)

Sandking

Kufel - mam dokładnie takie samo doświadczenie. Oczywiście problemem z ludźmi, którzy nie znając angielskiego grają w gry po angielsku czasami na czuja i kaleczą ten język wymawiając nazwy po swojemu tak, że uszy krwawią ;) Ale, hej, przecież jak jest ktoś, kto konsekwentnie będzie poprawiał takie osoby tylko im pomaga w szybszej nauce tego wszechobecnego języka (i nie ukrywajmy - ten, kto go zna ma w życiu łatwiej, więc to powinno być kwestią czasu kiedy się tego języka ktoś nauczy). Ja nigdy nie zapomnę brnięcia przez Player's Handbook do ADnD 2nd Edition ze słownikiem w ręku :)

Lunar 

Wysłany: Sob 05 Sty, 2013   

Jaram się wszystkim co Cthulhu. Udany produkt mógłby mnie przekonać do karcianek.
Zastanawiam się jak wydawnictwo polskie poradziłoby sobie z ogromem dodatków..?

kowal85

Wysłany: Sro 01 Sty, 2014   

Właściwie też bym widział CoC w wersji PL, dodatki można drukować w swoim tempie, bo chyba nie wychodzą jakoś regularnie wydawane przez FFG, w dodatku teraz już wszystko prawie jest poprawione w wersji revised :-) , a wszystko Lovecraftowskie ma branie w Polsce :-)

zvish 

Wysłany: Sro 01 Sty, 2014   

Ano ma Polacy bardzo pokochali tworczość HPL i Zew Cthulhu. Przecież nawet doczekaliśmy polskiego dodatku to tego systemu. Sądzę że taki CoC LCG mogłby mieć lepsze sprzedawaństko u nas w kraju niż taki LOTR LCG, bo czy WH Inwazja to niewiem.
No cóż pozostaje mieć nadzieje że Galakta zrobi w tym kierunku jakieś kroki.

Xoth

Wysłany: Czw 30 Sty, 2014   

Kupiłbym choć zacząłem zbierać eng. I chyba wolę eng bo bo tłumaczenie Netrunner'a nie za bardzo mi podeszło i też eng.

Sewhoe

Wysłany: Czw 30 Sty, 2014   

Xoth napisał/a:
Kupiłbym choć zacząłem zbierać eng. I chyba wolę eng bo bo tłumaczenie Netrunner'a nie za bardzo mi podeszło i też eng.

Zrozumiałbym ten tekst gdyby był w pl ale jest w hgw i chyba wole pl ale podeszło tez i hgw :)

zvish 

Wysłany: Pią 31 Sty, 2014   

Sewhoe napisał/a:
Xoth napisał/a:

Zrozumiałbym ten tekst gdyby był w pl ale jest w hgw i chyba wole pl ale podeszło tez i hgw :)

;)

Filiip10

Wysłany: Nie 02 Lut, 2014   

Jestem za,za,za,za,za,za,za !!!

pattom 

Wysłany: Pon 03 Lut, 2014   

...oj, gdyby CoC LCG wyszło po polsku to kupiłbym na 100%.
Co prawda ciągnąć 3 karcianki LCG byłoby trudno, no ale...na wh40k się chyba nie doczekam :P

boardADDICT

nie liczylbym na to ,teraz to juz jest nie do nadgonienia chyba

Xth

Dobra społeczna inicjatywa.
Oczywiście należę

Dungal 

Wysłany: Sob 08 Lut, 2014   

Ja równiez jestem za! I mój kumpel, który nie jest zarejestrowany na forum tez by kupowal. Zbieralibysmy na duza skale. CoC to nieporównywalny klimat, dziwie sie czemu nie ma jeszcze tej karcianki w polskiej wersji...

Mitrel 

Wysłany: Nie 09 Lut, 2014   

A po co nadrabiać?
Wystarczy wypuszczać to co już wyszło z opóźnieniem...
Kupiłbym na 200%.

Odpowiedz do tematu