galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Warhammer-inwazja.pl i rozgrywki w 2011 roku
Autor Wiadomość
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sty, 2011   

mówisz o równych szansach, a nie chcesz resetu rankingu.

Poza tym mówisz o staraniach się na turniejach. My tutaj nie tylko staramy się by być na jakiś turniejach, ale poza tym świetnie się organizujemy, robiliśmy to jeszcze przed Polską wersją, robimy to po Polskiej wersji. Czyli bardzo się staramy, czemu mielibyśmy być za to "karani".

Zatem na zasadzie kompromisu proponuje reset i jakieś ograniczenie do 1 turnieju na 2 tygodnie, w danym mieście. My to pewnie rozwiążemy tak, że będziemy 2 turnieje sumować w 1 i takie wyniki wysyłać.
 
     
Carnage
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sty, 2011   

Co ma reset do równych szans? Na dotychczasowych turniejach które byłyby wliczane do rankingu mógł zjawić się każdy a zostały organizowane w kilku różnych miastach- każdy miał równe szanse i żadne miasto nie zostało jakoś specjalnie faworyzowane pod względem liczby turniejów. Czy za zrównanie szans uważasz pozbawienie uczciwego dorobku punktowego tych którzy brali w nich udział i zajęli w nich niezłe miejsca? Ciekawy tok myślenia...

Nie rozumiem też o jakiej karze mówisz... Równe szanse dla wszystkich miast to nie jest "kara" dla Wrocławia. Możecie jak dotychczas grać co tygodniowe turnieje wliczające się do Waszej wewnętrznej ligi a jeden turniej w miesiącu wyznaczyć jako ten liczący się do rankingu Galakty - proste rozwiązanie. Jeszcze raz powtórzę - sankcjonowanie większej ilości niż jeden turniej w miesiącu w danym mieście doprowadzi do bardzo mocnych przekłamań Galaktowego rankingu i odbije się jego całkowitą dominacją przez Wrocławian.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sty, 2011   

Carnage napisał/a:
Co ma reset do równych szans? Na dotychczasowych turniejach które byłyby wliczane do rankingu mógł zjawić się każdy a zostały organizowane w kilku różnych miastach- każdy miał równe szanse i żadne miasto nie zostało jakoś specjalnie faworyzowane pod względem liczby turniejów. Czy za zrównanie szans uważasz pozbawienie uczciwego dorobku tych którzy brali w nich udział i zajęli w nich niezłe miejsca? Ciekawy tok myślenia...


Nie no spoko, zgłoszę całą poprzednią ligę i zobaczymy jak będzie z miejscami. W końcu nie było mówione inaczej więc to co było powinienem zgłosić całość.

Carnage napisał/a:
Nie rozumiem też o jakiej karze mówisz... Równe szanse dla wszystkich miast to nie jest "kara" dla Wrocławia. Możecie jak dotychczas grać co tygodniowe turnieje wliczające się do Waszej wewnętrznej ligi a jeden turniej w miesiącu wyznaczyć jako ten liczący się do rankingu Galakty - proste rozwiązanie. Jeszcze raz powtórzę - sankcjonowanie większej ilości niż jeden turniej w miesiącu w danym mieście doprowadzi do bardzo mocnych przekłamań Galaktowego rankingu i odbije się jego całkowitą dominacją przez Wrocławian.


Ja poniekąd dążę do wspólnego rozwiązania, uwzględniającego zarówno reset jak i jakieś sensowne rozwiązanie z turniejami, a Ty widzisz tylko swój punkt widzenia i żeby przez przypadek nie zrobiło Ci się gorzej.
Słyszałeś o słowie kompromis ? :)
 
     
Carnage
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sty, 2011   

Kompromis - jak najbardziej. Jednak Ty cały czas proponujesz opcję która premiuje jedno miasto. Na to zgodzić się nie można. Przy uwzględnieniu mojej propozycji gracze z żadnego miasta nie powinni ucierpieć specjalnie bo jeden turniej w miesiącu myślę że jest osiągalny przynajmniej dla większości.
Jeśli za kompromis uważasz wystartowanie od absurdalnej i absolutnie nie osiągalnej przez innych liczby 4 turniejów w miesiącu i zbicie ich do nadal nie osiągalnej przez inne miasta liczby dwóch to chyba mylisz pojęcia.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sty, 2011   

sklep smok (kraków ?) robi 2 turnieje na miesiąc

Gdańsk może to robić bez mrugnięcia okiem bo tam Fortep się stara.

Katowice mają ludzi też mogą to robić, było nawet tak że tam były 2 turnieje jednego dnia.

Nie mierz innych swoją miarą, jakby ktoś u was w Warszawie za to się wziął zamiast ciągle narzekać i jojczyć to mielibyście zapewne już ligę zrobioną. Bo nie wmówisz mi że macie tylko 10 graczy. Graczy WHI macie w Wawie mnóstwo tylko nie potraficie do nich trafić/dotrzeć, gdybyście organizowali turnieje po sklepach, nawet dla 1 bp to już dawno byście mieli te 2 turnieje albo i więcej w miesiącu.
 
     
Carnage
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sty, 2011   

Gdańsk zorganizował dotychczas jakieś 3 turnieje - średnio co wspominane przeze mnie 1,5 miesiąca wypada. Nie wiem o jakich co miesięcznych turniejach w Krakowskim Smoku wspominasz bo z relacji Eahla i Stacha jasno wynika że w Krakowie poza dwoma turniejami zorganizowanym przez Galaktę nigdy nie było żadnych innych i szanse na zorganizowanie czegokolwiek z inicjatywy graczy są bardzo słabe. W Katowicach od dawna nic się nie dzieje gdyż na turnieje nikt nie przychodzi (lub 1-2 osoby) - zatem turnieje się nie odbywają - co widać nawet po postach na whinvasion.
Bardzo proszę nie przekłamuj rzeczywistości by podeprzeć swoją rację bo to już chwyt poniżej pasa.
Co do Warszawy to jestem w stanie zorganizować co miesięczny turniej (nawet mimo że po wielu wcześniejszych doświadczeniach organizatorskich w inne karcianki jestem do tego bardzo mało chętny) - jednak z pewnością nie częściej. Graczy niestety nie ma u nas tylu ile mówisz - 6-8 osób to nasza rzeczywistość jeśli chodzi o możliwą frekwencję.

Jeszcze jedno - o ile zarzut o dbanie o swój interes ma jakieś przełożenie na moje zdanie w sprawie resetu rankingu to już w kwestii częstotliwości sankcjonowanych turniejów nie ma odniesienia do rzeczywistości. Jako że jak wspominałem nadal zamierzam co jakiś podróżować na turnieje w innych miastach - zatem mnie ten problem najmniej dotknie.
Myślę jednak o innych graczach i wolałbym aby szanse były zrównane niezależnie czy ktoś jest z Wrocławia czy nie. Rzeczywtość turniejowa i organizacyjna w innych miastach wygląda na prawdę inaczej niż we Wrocławiu - powtórzę tu za Tobą "nie mierz innych swoją miarą".
 
     
Fortep
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sty, 2011   

ranking jest po to żeby ocenic siłę gry. nie zawsze rośnie tylko przy słabszym wyniku również spada. nie widze wiec problemu zeby liczyc wszystkie turnieje. to prawda ze przy dużej ilości turnieji ilość graczy z wrocławia ze sporym rankingiem będzie prawdopodobnie wieksza niż w innych miastach, lecz najpewniej nie zdominują oni aż tak MP zamkniętego. będzie spora liczba graczy z innych miast. ci najlepsi po prostu i tak sie dostaną. jdyna kwestia gdzie byłby punkt odcięcia, ale o tym musi już zdecydować galakta i może to zrobić juz na jesień, gdy będzie wiadomo jak tabela rankingowa będzie się ksztaltować.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sty, 2011   

kto tu się mija z prawdą ?
proszę Smok:
http://www.whinvasion.pl/....php?f=13&t=892
 
     
Carnage
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sty, 2011   

He, he - nieźle... Potwierdziłeś tym samym moją uwagę w całej rozciągłości.
Sklep Smok do którego tematu link dałeś znajduje się w Katowicach nie w Krakowie - to raz.
W Krakowie sytucja z turniejami jest taka jak opisałem. Z resztą w Katowicach sytuacja z turniejami jest także dokładnie taka jak opisałem.
Jeśli uważnie przeczytasz posty w temacie pod ogłoszonym turniejem w Katowicach dowiesz się że przyszły 2 osoby zatem turniej się nie odbył. Poprzedni w tym samym mieście w którym reklamujesz iż turnieje są dwa razy w miesiącu był wyznaczony dość dawno temu bo w listopadzie (ten także się nie odbył z powodu przyjścia zaledwie 3 osób).
Nie zauważyłem też w wypowiedzi Fortepa deklaracji iż jest w stanie zapewnić w swym mieście narzucane przez Ciebie tempo turniejowe gdyż zapewne nie jest w stanie...
Jeszcze raz poproszę - nie przekłamuj rzeczywistości.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sty, 2011   

no spoko racja że to katowice. ale jak widać da się robić turnieje, a jak nie ma graczy to nie ważne czy będzie 1 w miesiącu czy 1 w roku i tak nie będzie graczy.
 
     
szymuss
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sty, 2011   

[quote="DaRKeR"]sklep smok (kraków ?) robi 2 turnieje na miesiąc

Gdańsk może to robić bez mrugnięcia okiem bo tam Fortep się stara.

Katowice mają ludzi też mogą to robić, było nawet tak że tam były 2 turnieje jednego dnia.

Yyy Od kiedy Smok roki 2 turnieje co miesiac?
 
     
Asarnil
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sty, 2011   

Witam,
Głos z Torunia - jesteśmy zdecydowanie przeciwko zliczaniu punktów z każdego turnieju. My, mając możliwość zorganizowania turnieju co 1-2 miesiące nie będziemy mieli absolutnie żadnych szans, żeby być chociażby w środku stawki. Moim zdaniem ranking ma oceniać, kto jest najlepszym graczem, a nie kto - wybaczcie określenie - natrzepie więcej turniejów. Jeśli któreś z miast chce organizować 4 turnieje na miesiąc nie widzę przeszkód, żeby traktowało je jako trening i punkty do wewnętrznej ligi. Bo nie wyobrażam sobie sytuacji, że musiałbym jeździć powyżej 200 km co tydzień, żeby mieć jakiekolwiek szanse powalczyć w lidze. Mimo tego, że mamy sporą bazę graczy w Toruniu nie mamy takiego szczęścia, by mieć możliwość organizowania cotygodniowych turniejów. Na razie również dopiero się organizujemy, więc tym trudniej określić jakie mamy możliwości.
Jeśli chodzi o reset rankingu - właściwie myślę, że nie ma to wielkiego znaczenia, wiadomo - dla nas było by fajniej jakby był reset, ale ja bym sie na tym jakoś szczególnie nie upierał.

Pozdrawiam
 
     
RasTafari
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sty, 2011   

co ja się cieszę, że się nie muszę trzepać o turnieje tak jak wy :razz: chociaż raz pozytyw z tego mojego grania just4fun :mrgreen:

do tematu wracając, najwspanialej by było jakby turnieje "rankingowe" miały zasięg ogólnopolski i odbywały się przy okazji większych konwentów rpg/planszowych. Wtedy by nie było problemu, każdy by sobie punkty do rankingu ciułał. Rozumiem też, że nie każdemu z południa chce się jechać do stolicy a już na pewno nie na wybrzeże (jebane 12h w jebanym PKP w drodze na Pionka, ehhh) i wybacz DaRKeR ale text, że każdy może sobie do wro podjechać jest nie na miejscu.

Z drugiej strony nie można ograniczać ludzkiej chęci grania (ukłon w stronę wro), ale przez to też imho było by nie fair aby jakieś miasto mogło trzepać więcej punktów niż inne tylko dlatego, że tam więcej ludzi gra.

Krótko, co proponuję. Turnieje w każdym mieście odbywały by się tak jak obecnie, dajmy na to raz na tydzień, przyznawane by były za to punkty rankingowe, natomiast na większych konwentach odbywałyby się turnieje, które by były znacznie lepiej punktowane niż turnieje lokalne (dajmy na to że suma punktów z trzech zwycięstw lokalnych byłaby równa zwycięstwu w turnieju ogólnopolskim), w ten sposób powstała by "krocząca" lista, która by nie premiowała, żadnego ze sposobów grania (lokalnego czy ogólnopolskiego).
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sty, 2011   

ale nie ma problemu żeby to był 1 turniej na 2 tygodnie.

szymus chodziło o katowickiego smoka- my bad


Natomiast wkurza mnie postawa Carnage, który zawsze narzeka i nie szuka żadnych rozwiązań.

Dlatego niech to będzie nawet tak że 1 mały turniej na miesiąc + jeśli będzie w tym samym miesiącu turniej duży ogólnopolski w tym mieście to się liczy osobno.
Ale do tego koniecznie powinien być reset rankingu, zwłaszcza jak mają być wprowadzone różne punktacje za poszczególne turnieje, czego wcześniej nie było.
I nie widzę po co, tracić czas na masę roboty z próbą odtworzenia turniejów wstecz, która i tak nie będzie stuprocentowa.
 
     
jerry_6
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sty, 2011   

Proponował bym rozwiązanie podobne jakie istniało swego czasu w lidze warhammera, tzn liczyło się powiedzmy w rankingu 10 najlepszych wyników w małych turniejach i po 5 w średnich i ogólnopolskich.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13