galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania różne
Autor Wiadomość
RasTafari
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Sty, 2011   Pytania różne

Zakładam temat z ciekawości. Napisałbym w jakimś innym ale nie ma tu czegoś takiego. Jakby się Adminowi nie spodobało to proszę o kasację.

Jako że jestem w posiadaniu tylko Podstawki, a też graczem wybitnym nie jestem (i nawet mnie to nie korciło nigdy), do tego ten Core Set jest wspólny z kumplem :oops: z ciekawości zadaję te pytania do bardziej doświadczonych kolegów:

1. Czy mają w użyciu tylko "Podstawkę na pół" można jakieś w miarę sensowne decki poskładać żeby sobie pograć i miało to sens?

2. Czy wykraczając myślą poza własne podwórko (poważne zawody) muszę kupić 3xCore Set + 3xSzturm + 3xMarsz + oba Cykle i bóg wie co jeszcze w ilościach przemysłowych żeby składać "Grube" decki?

3. W jaki sposób nauczyć się składania talii? Dużo grać? Z różnymi przeciwnikami? Różnymi deckami (to pytanie akurat się wiąże z 2. :wink: )? A może składać gotowe decki z Deckboxa, grać nimi i w ten sposób nabywać wiedzę (wiadomo że jak się uczyć to tylko od lepszych :mrgreen: )?

4. I na koniec coś co mnie frapuje ostatnio. Jak długi jest średni czas rozgrywki jednej partii na turniejach przy zbliżonym poziomie decków i graczy?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Sty, 2011   Re: Pytania różne

RasTafari napisał/a:
Zakładam temat z ciekawości. Napisałbym w jakimś innym ale nie ma tu czegoś takiego. Jakby się Adminowi nie spodobało to proszę o kasację.

Jako że jestem w posiadaniu tylko Podstawki, a też graczem wybitnym nie jestem (i nawet mnie to nie korciło nigdy), do tego ten Core Set jest wspólny z kumplem :oops: z ciekawości zadaję te pytania do bardziej doświadczonych kolegów:

1. Czy mają w użyciu tylko "Podstawkę na pół" można jakieś w miarę sensowne decki poskładać żeby sobie pograć i miało to sens?


Sensowne tak, żeby wygrywać turnieje raczej nie. Chociażby dlatego że takie karty jak Warpstone czy Wioska będzie miał jeden albo drugi.

RasTafari napisał/a:
2. Czy wykraczając myślą poza własne podwórko (poważne zawody) muszę kupić 3xCore Set + 3xSzturm + 3xMarsz + oba Cykle i bóg wie co jeszcze w ilościach przemysłowych żeby składać "Grube" decki?


Nie trzeba, oczywiście tak jest najlepiej (tylko widzisz core set, cykl korupcji i szturm x3 ok - potem każdy dodatek ma już 3x każdą kartę)
Ale można po prostu się wymieniąć, lub dokupować tylko karty które potrzebujesz.

RasTafari napisał/a:
3. W jaki sposób nauczyć się składania talii? Dużo grać? Z różnymi przeciwnikami? Różnymi deckami (to pytanie akurat się wiąże z 2. :wink: )? A może składać gotowe decki z Deckboxa, grać nimi i w ten sposób nabywać wiedzę (wiadomo że jak się uczyć to tylko od lepszych :mrgreen: )?


Deckbox pomaga, ale przede wszystkim jak nie masz dużo ludzi do gry polecam program Vassal : http://www.whinvasion.pl/viewforum.php?f=48 WH:I online.
dostępne wszystkie karty i możesz grać z ludźmi i sprawdzać decki ;)

RasTafari napisał/a:
4. I na koniec coś co mnie frapuje ostatnio. Jak długi jest średni czas rozgrywki jednej partii na turniejach przy zbliżonym poziomie decków i graczy?


Na turnieju zwykle musisz się wyrobić w 50min do 2 zwycięstw. U nas we Wrocławiu raczej walczymy by się w tym czasie wyrabiać, Ale często jest tak że rozgrywka kończy się przez Time Limit.
 
     
GambitGrelfer
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Sty, 2011   Re: Pytania różne

RasTafari napisał/a:

1. Czy mają w użyciu tylko "Podstawkę na pół" można jakieś w miarę sensowne decki poskładać żeby sobie pograć i miało to sens?


Można, ale jak poczytasz forum to wyjdzie, że nie jest to zrównoważony zestaw. Nie pamiętam co jest tak przegięte, chyba krasnoludy, ale głowy nie dam. Nie masz w ogóle elfów tam, a są rewelacyjne, więc ten dodatek mogę ci polecić, poszukaj na gamesfanatic, czy inny forach poświęconych inwazji. Po świętach i nowym roku może będą sprzedawać trochę taniej jakieś nieudane prezenty. Ja swoje elfy kupiłem naprawdę okazyjnie ;)
RasTafari napisał/a:


2. Czy wykraczając myślą poza własne podwórko (poważne zawody) muszę kupić 3xCore Set + 3xSzturm + 3xMarsz + oba Cykle i bóg wie co jeszcze w ilościach przemysłowych żeby składać "Grube" decki?


Jak chcesz grać określoną rasą, to wystarczy jak poszukasz na tych forach o których wspomniałem. Nawet tutaj sprzedają jakieś karty na sztuki, bo niektórzy grają tylko porządkiem i resztę kart sprzedają po 30 gr. za sztukę. Podstawka nie wystarczy w zawodach moim skromnym zdaniem. Za mało rzeczy się zazębia
RasTafari napisał/a:

3. W jaki sposób nauczyć się składania talii? Dużo grać? Z różnymi przeciwnikami? Różnymi deckami (to pytanie akurat się wiąże z 2. :wink: )? A może składać gotowe decki z Deckboxa, grać nimi i w ten sposób nabywać wiedzę (wiadomo że jak się uczyć to tylko od lepszych :mrgreen: )?


Po prostu próbować. Przejrzyj decki nagradzane na deckbox.com i popatrz jak są skonstruowane. Potem z kimś grasz takim deckiem i wyłapujesz karty, których nie chcesz wprowadzać do gry, bo są bezużyteczne. Ja sam robię tak, że biorę karty, które powodują jakiś konkretny efekt, żeby były w jednej talii. Na początku nie ma tutaj nic logicznego, ale w końcu zaczniesz zauważać kombosy. Dobra zasada: Maksymalna ilość kart w talii to 55-60.
RasTafari napisał/a:

4. I na koniec coś co mnie frapuje ostatnio. Jak długi jest średni czas rozgrywki jednej partii na turniejach przy zbliżonym poziomie decków i graczy?


Na turnieju nie grałem, ale zazwyczaj partia mi zajmuje godzinę z hakiem. Chyba że ręka dojdzie dobra na wstępie, wtedy krócej ;].
 
     
GambitGrelfer
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Sty, 2011   Re: Pytania różne

DaRKeR napisał/a:

Deckbox pomaga, ale przede wszystkim jak nie masz dużo ludzi do gry polecam program Vassal : http://www.whinvasion.pl/viewforum.php?f=48 WH:I online.
dostępne wszystkie karty i możesz grać z ludźmi i sprawdzać decki ;)


Ten program w ogóle działa? Jak ja próbowałem odpalić to nic się nie działo :(
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Sty, 2011   

działa grałem. Janek z tamtego forum ma smykałkę do tłumaczenia (najgorzej jest zacząć - potem jest z górki)
 
     
ryach
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Sty, 2011   

Chciałem zapytać odnośnie budowy Decku mam podstawkę i marsz, czy deck może zawierać dowolna kombinację ilości kart wybranej rasy np. Krasnoludów, dowolną ilość kart Order only, i dowolna ilość neutralnych kart, o ile w sumie będzie ich co najmniej 50siat.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Sty, 2011   

tak dowolną ;)
 
     
ryach
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Sty, 2011   

Dzięki, nie byłem pewny
 
     
SeeM
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Sty, 2011   

DaRKeR napisał/a:
tak dowolną ;)


No tak nie do końca dowolną, bo mogą być tylko trzy takie same. No ale przy tym składzie dodatków ten błąd ci nie grozi. :)
 
     
RasTafari
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Lut, 2011   

Oglądając sobie tą relację z Pragi się zastanowiłem czy można grać talią PL na zawodach międzynarodowych czy tylko ENG może być, czy może to pozostaje w kwestii organizatorów?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Lut, 2011   

nie powinno być problemów z graniem kartami polskimi, jest tylko 1 warunek
opis kart polskich po angielsku wydrukowany :)
 
     
RasTafari
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Lut, 2011   

DaRKeR napisał/a:
jest tylko 1 warunek
opis kart polskich po angielsku wydrukowany :)


że co? na karteczce mam przynieść wydrukowane tłumaczenia? :wink:
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Lut, 2011   

tak, by jakby była potrzeba Twój przeciwnik mógł spojrzeć na tekst karty.
 
     
Sawa
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Lut, 2011   

Witam serdecznie. Z żoną nabyliśmy inwazje i po 2 grach mamy małe niejasności

1)Jeżeli zostanie rzucona karta która odbiera przeciwnikowi jeden młotek na czas tury to jest to czas tury gracza który wyłożył tą kartę czy może jak w grach bitewnych tury gry ?
2)rozwinięcia to karty które są na stole koszulkami do dołu ich wyłożenie nic chyba nie kosztuje .Wiemy że można sprawdzić jakie się tam karty ma ale czy można nimi zagrać?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Lut, 2011   

1. Do końca tury zawsze odnosi się do końca tury gracza który aktualnie jest graczem aktywnym.

2. Karty położone na rozwinięcia, są w grze, można je podglądać, ale nie można zagrywać. Natomiast dają +1 wytrzymałości do danej strefy, są karty które od nich zależą i są karty dzięki którym można je wziąć z powrotem i normalnie nimi grać :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13