galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Figurki z podstawki i z dodatków
Autor Wiadomość
Kasper
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Gru, 2010   Figurki z podstawki i z dodatków

Witam

Przymierzam się do kupienia kultowej gry, o której tyle się tutaj pisze :grin: . Nie miałem do tej pory możliwości obejrzenia figurek z podstawki i porównania ich do figurek z dodatków a podobno są różnice. Figurki z dodatków są ponoć mniejsze i gorzej wykonane. Czy to prawda?
 
     
glootech
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Gru, 2010   

Z dodatków mam tylko Żniwiarza i figurki, zarówno jeśli chodzi o wielkość, jak i wykonanie, trzymają poziom podstawki :) .
Ale słyszałem, że później jest trochę gorzej.
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Gru, 2010   

Szczerze mówiąc, to ja się nie znam na tym. Nie maluję figurek, nic z nimi innego nie robię, a tylko gram. Z tego też powodu jest tylko jedna figurka z całego kompletu, którą boję się dotknąć, mianowicie figurka Leśnego Duszka, która sama z siebie wygląda tak, jakby miała się rozlecieć następnego dnia. Reszta figurek nie jest taka tragiczna jak dla mnie.
 
     
dizzit
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Gru, 2010   

Moim osobstym zdaniem, figurki w dodatkach sa jakby w mniejszej skali - oceniam że 85% tego co powinny mieć, gladiator jest mniejszy od czarownicy :) no ale płaczu nie ma
 
     
Kriss
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Sty, 2011   

Ogólnie figurki nie wyglądają tak źle ale niestety z dodatku "Góry" wyglądają fatalnie co jest bardzo zastanawiające jak FFG mogło dać taką plamę biorąc pod uwagę jak starannie wykonane są ich gry a przecież w poprzednich dodatkach i podstawce było znośnie. Maluje figurki dla Johna z talisman Island i nie ukrywam ,ze "Góry to duże wyzwanie i zastanawiam się czy się tego podjąć ;)
 
     
Ogionejro
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Sty, 2011   

Moim zdaniem z każdym dodatkiem jakość wykonania figurek niestety spada :( .
Grubość rapierów czy szpad Łotrzycy albo kostura Alchemika (porównajcie jego kostur z innymi magicznymi postaciami) jest niebezpiecznie cienka i może doprowadzić do sytuacji z Chaos in the Old World, gdzoe po jakimś czasie użytkowania gry większość kultystów nie miała już gwiazd chaosu (jeśli ktoś wię o co chodzi :) ).
Nie mam o to pretensji do wydawnictwa, bo domyślam się, że to nie Wasza wina, ale, jeśli macie choć cień szansy na zmianę takiego stanu rzeczy, to proście FFG o powrót do wyższej jakośći figurek. Nikt nie wymaga, żeby to były kunsztowne figurki do bitewniaków, ale jakiś kompromis powinno się wypracować :)
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Sty, 2011   

Figurki do Sacred Poola są naprawdę bardzo ładne, i sztywne. Jakbym nimi rzucił celnie, to mógłbym wyrządzić krzywdę nawet. Myślę więc, że to dobry znak, że ich jakość się polepsza.
 
     
Ogionejro
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Sty, 2011   

Trzymam kciuki, żeby tak właśnie było :) . Kolega nie mógł wytrzymać i już kupił angielską wersję, ale ja uważam, że komplet po polsku jest lepszy i nadal czekam. Z jednej strony to tylko dodatek, ale z drugiej, najczęściej, poza planszą i kośćiami, dotykana rzecz w grze i szkoda, by była poniszczona. W końcu zmieniliśmy papierowe wstawki w podstawki na nie, więc powinniśmy używać ich bez strachu :) .
Nemomon napisał/a:
Jakbym nimi rzucił celnie, to mógłbym wyrządzić krzywdę nawet.
Myślę, że nawet grając w Talismana ma się pod ręką skuteczniejsze bronie improwizowane i nie trzeba nikogo krzywdzić figsami :D
 
     
j13
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

Wykonanie figurek faktycznie pozostawia trochę do życzenia, skoro przy pierwszej grze z "Górami", kumpel przestawiał figurkę Walkirii (trzymając ją za rękę), no i cóż, Walkiria została pozbawiona ręki z włócznią :lol: Musiał się jakiś pęcherzyk powietrza dostać do formy podczas odlewania figurki, ale nie zmienia to faktu, że poprzednie były lepiej wykonane, no i oczywiście proporcjonalnie większe od tych z "Gór".
A sam dodatek jak na razie bardzo mi się podoba :wink:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13