galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[Poradnik] Tworzenie własnych ikon rozszerzeń w Strange Eons
Autor Wiadomość
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Gru, 2010   [Poradnik] Tworzenie własnych ikon rozszerzeń w Strange Eons

Tworzenie własnych ikon dodatków do Strange Eons jest relatywnie proste. Potrzebny nam będzie program Strange Eons, który można ściągnąć ZE STRONY Chrisa Jenningsa, plug-iny pozwalające tworzyć karty do Talisman: Magii i Miecza (angielski oraz polski) oraz plug-in pozwalający dodać własną ikonkę rozszerzenia (ten z banderą piracką), wszystkie ZE STRONY Jona New. W razie potrzeby, GameKeeperowy temat developerski znajduje się TUTAJ, a pierwszy poradnik, "Tworzenie kart w Strange Eons" jest TUTAJ.

Po ściągnięciu ze strony Jona plug-inu "z czaszką", otrzymujemy coś takiego:



Jest to plik .seext, który musimy zmodyfikować, aby dodać własną ikonkę. W pierwszej kolejności należy zmienić jego rozszerzenie nazwy pliku z .seext do .zip



Jeżeli nie widzisz rozszerzeń nazw plików, musisz zmienić jedno ustawienie w Windowsie. Otwórz dowolny folder, następnie Narzędzia --> Opcje Folderów... --> Widok i odznacz Ukryj rozszerzenia znanych typów plików:



Wypakuj zawartość tego archiwum, polecam do osobnego folderu, i znajdź folder nazywający się expansions. W jego środku znajdują się 4 pliki, które należy podmienić, aby dodać naszą ikonę dodatku:



Podmienione muszą zostać trzy pierwsze ikonki, czwarta - myicon_white.png - nie jest dłużej nigdzie wykorzystywana. Należy zwrócić uwagę na dwie rzeczy:

- nasze ikonki muszą mieć wymiary minimum 36 x 36 pikseli
- nasze ikonki muszą mieć identyczne nazwy, co przykładowe pliki ze znakami zapytania, czyli myicon_black.png, myicon_gold.png oraz myicon_shadow.png.

Po podmianie należy spakować archiwum do pliku .zip i zmienić jego rozszerzenie nazwy pliku do .seext:



Kliknij dwa razy na nowo utworzony plik, aby go zainstalować:



Po następnym uruchomieniu programu będziesz mógł używać swych własnych ikon!



Funkcja własnej ikony zakodowana jest w samym plug-inie polskich kart do Talisman: Magii i Miecza, jeżeli więc nie używasz własnej ikony, wciąż dostępna będzie funkcja Moje Rozszerzenie, aczkolwiek będzie ona raportować brak plików:

 
     
Xentron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Wrz, 2011   

Cześć. Mam pewien problem ze zrobieniem własnej ikony rozszerzenia, dokładnie gdy już podmieniłem pliki to zamiast mieć tylko symbolu mam dodatkowo białe tło.

Dla wyjaśnienia mojej sytuacji oto obrazek

proszę was o pomoc !!! z góry thx
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Wrz, 2011   

Uszanowanie,

prawdopodobnie dlatego, że nie usunąłeś tła ze swojej ikonki. Usuń je i zapisz w formacie pliku, który pozwala na transparent, przykładowo .png czy .gif
 
     
Xentron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Wrz, 2011   

Ehh dalej to samo :cry: tym razem dałem prostą ikonkę lecz efekt ten sam.

zobaczcie sami
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Wrz, 2011   

No tak, ale dalej takie będzie, dopóki nie wykonasz przezroczystego tła. Polecam w darmowym Gimpie albo PS.

http://forum.pcformat.pl/...50112#pid950112

Ostatni post.

EDIT: A tutaj masz generalnie o tym: http://www.kaila.biz/desi...transparent.htm
 
     
Xentron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Wrz, 2011   

Dzięki, zobaczę co da się zrobić ;)
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Wrz, 2011   

Powodzenia! :)
 
     
Xentron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Wrz, 2011   

No nareszcie udało się !!! tyle godzin wzmagań ale efekt końcowy jest niesamowity ;d

http://imageshack.us/phot...beztytuujp.png/
 
     
nakago7
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Lis, 2011   

Witam, mam pytanko. W jaki sposób przetłumaczyć na karcie Poszukiwacza cechy takie jak Strenght, FATE itd. na polskie odpowiedniki ?
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Gru, 2011   

nakago7 napisał/a:
Witam, mam pytanko. W jaki sposób przetłumaczyć na karcie Poszukiwacza cechy takie jak Strenght, FATE itd. na polskie odpowiedniki ?


Uszanowanie,

póki co się nie da. Trzeba używać polskiego plug-inu tworzenia Poszukiwaczy. Warto zaznaczyć, iż nawet jeżeli byłbyś rozebrał plug-in na jego części pierwsze i zmienił jego funkcjonowanie na takie, które pozwalałoby na własne odpowiedniki nazw, to musiałbyś jeszcze dodać macra. Ale nie ma powodu tego robić, gdyż póki co polski plug-in jest aktualny z wersją angielską (względnie niedługo pojawi się aktualizacja w postaci dodatku Smoki).

Niemniej, sam kiedyś wspominałem Jonowi o możliwości zmiany tychże nazw, ale były inne priorytety i ten wypadł z obiegu. Możliwe, że z czasem zostanie dodany.

Pozdrawiam,
Nemomon
 
     
Ndl
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

Jest jakaś szansa na dodanie możliwości wielu własnych ikon rozszerzeń? opcja w stylu odinstalowanie seext +zainstalowanie takiego z nowa ikonka + wydruk + odinstalowanie ...
jest jakby trochę męcząca i czasochłonna. Wybieranie kolejnej własnej ikony z wybierałki (Choćby nazywało się toto "Własne rozszerzenie 1", "Własne rozszerzenie 2") byłoby zbawienne...
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

Być może będzie to możliwe w SE3 jak już plug-in do Talismana będzie dostępny. Póki co można tak, jak mówisz, lub ewentualnie edytować sam My_Icon.seext i dam dodać do ścieżek np. "_2" by nie kolidowały z oryginalnym plikiem My_Icon.seext.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13