galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Parę pytań...
Autor Wiadomość
Syndelis
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Sty, 2011   

Ty wybierasz.
 
     
ziggy
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Sty, 2011   

Przeciwnik gracza, do którego należy Lobber Crew wybiera jednostkę.
 
     
BasTom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Lut, 2011   

Witam.
Jestem tu nowy i aż palce palą mi się do pisania, z góry przepraszam za to, że będzie to dłuuugi post i z góry gratuluje wytrwałym, którzy przebrną do końca :grin:

Mam parę pytań i nigdzie w instrukcji nie znalazłem odpowiedzi... Np.

-1 odnośnie 2 kart misji, które są do każdej rasy, czy wsadzam do talii jaką gram tylko te odpowiadające stolicy?

-2 gdzieś na forum przeczytałem, że można atakować palące się strefy stolicy, Ok ale jaki jest tego sens? Wykombinowałem więc że broniący palącej się strefy ma obowiązek wystawić wszystkie jednostki w tej strefie do obrony, wtedy można zmusić kogoś do pozbycia się jednostek które dostarczają mu kart lub zasobów. Też tak gracie??

-3 jest napisane że powinno się grać talią minimum 50 kart, ale czy w tych 50ciu zawiera się 10 kart neutralnych które przed grą się przetasowuje i rozdaje, dwie karty misji?
Czy może ma być to 50 kart danej rasy i dodatkowo 10 neutralnych + 2 misji?

-4 karta misji imperium OBRONA GRANIC
"Jeśli na tej karcie znajduje się 3 lub więcej żetonów zasobów, przekieruj pierwszy punkt obrażeń zadany twojej Stolicy w każdej turze, na inną wybraną jednostkę lub Stolicę."
Jaki jest sens zbierania więcej niż 3 zasobów?
Jeśli przekieruję obrażenie na stolicę to ja wybieram strefę czy właściciel?

-5 karta MISTRZOWSKA RUNA VALAYI
"Akcja:Anuluj wszystkie obrażenia przydzielone podczas fazy Pola Bitwy w tej turze."
Czyli że jak?
jest starcie wszyscy lecą na siebie w bitewnym amoku i nagle pufff zmieniają się w hipisowskie dzieci kwiaty i rozchodzą się do domów...

-6 karta jednostki JOHANNES BROHEIM
"Pod koniec każdej fazy możesz przesunąć tę jednostkę z obecnie zajmowanej strefy do innej z twoich stref."
mam rozumieć że mogę podczas fazy królestwa dostać jeden punkt zasobów więcej i robię siup do strefy misji, tam dostaję o jedną kartę na rękę więcej i robię siup na pole bitwy gdzie zadaję o jedno obrażenie więcej dalej jeśli przeżyję robię siup do królestwa i tak wkoło Macieju...
Trochę to naciągane.

-7 misja z kart neutralnych INFILTRACJA
"Na początku swojej tury odrzuć X wierzchnich kart z talii przeciwnika.X to liczba żetonów zasobów na tej Misji."
Niby wszystko jasne, ale nie chce mi się wierzyć, że co turę przeciwnik najpierw traci 1 potem 2,3,4,5,6 kart itd. w nieskończoność! Trochę to mocne

-8 karta neutralna WYKOPALISKO SPACZEŃ
"Twoje jednostki pojawiają się w tej strefie spaczone."
Ktoś wie jaki jest sens zagrania takiej karty? Bo ja jakoś nie widzę... Szukałem karty która daje mi jakieś korzyści z tego że posiadam spaczone jednostki ale takich niema wiec :???:

-9 jednostka chaosu KRWIOPIJEC
"Na początku twojej tury każdy gracz musi poświęcić zakąś jednostkę w odpowiadającej strefie."
Mam rozumieć że jeśli on będzie moją ostatnią jednostką w tej strefie to ukatrupi sam siebie??
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Lut, 2011   

BasTom napisał/a:
Witam.
Jestem tu nowy i aż palce palą mi się do pisania, z góry przepraszam za to, że będzie to dłuuugi post i z góry gratuluje wytrwałym, którzy przebrną do końca :grin:

Mam parę pytań i nigdzie w instrukcji nie znalazłem odpowiedzi... Np.


Musisz zagrać kartę:




BasTom napisał/a:
-1 odnośnie 2 kart misji, które są do każdej rasy, czy wsadzam do talii jaką gram tylko te odpowiadające stolicy?


Do talii Porządku możesz wrzucać karty neutralne i wszystkie krasnoludzkie, Elfie i Imperialne.
Do talii Zniszczenia możesz wrzucać karty neutralne i wszystkie chaosu, orków i morcznych elfów.
Ale musisz pamiętać o dodatkowych kosztach lojalności jesli karta nie odpowiada stolicy, a ty nie masz lojalek danej rasy.

BasTom napisał/a:
-2 gdzieś na forum przeczytałem, że można atakować palące się strefy stolicy, Ok ale jaki jest tego sens? Wykombinowałem więc że broniący palącej się strefy ma obowiązek wystawić wszystkie jednostki w tej strefie do obrony, wtedy można zmusić kogoś do pozbycia się jednostek które dostarczają mu kart lub zasobów. Też tak gracie??


tak możesz atakować spalone strefy, ale broniący nie ma obowiązku bronić zgliszczy.
Natomiast niektóre karty pozawalają np. przesunąć jednostkę, zmusić jednostkę do obrony i to wtedy ma znaczenie.

BasTom napisał/a:
-3 jest napisane że powinno się grać talią minimum 50 kart, ale czy w tych 50ciu zawiera się 10 kart neutralnych które przed grą się przetasowuje i rozdaje, dwie karty misji?
Czy może ma być to 50 kart danej rasy i dodatkowo 10 neutralnych + 2 misji?


50 kart to minimum wszystkich kart jakie masz w decku (łącznie z neutralnymi). Nie ma żadnych obowiązków co do proporcji ( jeśli chcesz możesz mieć same neutralne karty w decku, lub same rasowe) tak samo jak nie musisz mieć w decku misji.

BasTom napisał/a:
-4 karta misji imperium OBRONA GRANIC
"Jeśli na tej karcie znajduje się 3 lub więcej żetonów zasobów, przekieruj pierwszy punkt obrażeń zadany twojej Stolicy w każdej turze, na inną wybraną jednostkę lub Stolicę."
Jaki jest sens zbierania więcej niż 3 zasobów?
Jeśli przekieruję obrażenie na stolicę to ja wybieram strefę czy właściciel?


No właściwie nie ma sensu zbierać więcej, ale nakładanie zasobów (nie tych z Twojej kasy) jest wymuszone więc samo się zbiera.
Tak Ty wybierasz cel dla tego przekierowanego obrażenia. (przy stolicy też Ty, to nawet mogą być jednostki i strefy przeciwnika)

BasTom napisał/a:
-5 karta MISTRZOWSKA RUNA VALAYI
"Akcja:Anuluj wszystkie obrażenia przydzielone podczas fazy Pola Bitwy w tej turze."
Czyli że jak?
jest starcie wszyscy lecą na siebie w bitewnym amoku i nagle pufff zmieniają się w hipisowskie dzieci kwiaty i rozchodzą się do domów...


Tak peace and love, obrażenia są anulowane :) więc wszystkie które nie mają dopisku "nieanulowalne" nie działają.

BasTom napisał/a:
-6 karta jednostki JOHANNES BROHEIM
"Pod koniec każdej fazy możesz przesunąć tę jednostkę z obecnie zajmowanej strefy do innej z twoich stref."
mam rozumieć że mogę podczas fazy królestwa dostać jeden punkt zasobów więcej i robię siup do strefy misji, tam dostaję o jedną kartę na rękę więcej i robię siup na pole bitwy gdzie zadaję o jedno obrażenie więcej dalej jeśli przeżyję robię siup do królestwa i tak wkoło Macieju...
Trochę to naciągane.


Dokładnie tak Pan działa :)

BasTom napisał/a:
-7 misja z kart neutralnych INFILTRACJA
"Na początku swojej tury odrzuć X wierzchnich kart z talii przeciwnika.X to liczba żetonów zasobów na tej Misji."
Niby wszystko jasne, ale nie chce mi się wierzyć, że co turę przeciwnik najpierw traci 1 potem 2,3,4,5,6 kart itd. w nieskończoność! Trochę to mocne


Mocne, ale jednostki na questach mają tendencje do krótkiego żywota :) o czym przekonasz się z czasem i w miarę zbierania kolejnych kart :)

BasTom napisał/a:
-8 karta neutralna WYKOPALISKO SPACZEŃ
"Twoje jednostki pojawiają się w tej strefie spaczone."
Ktoś wie jaki jest sens zagrania takiej karty? Bo ja jakoś nie widzę... Szukałem karty która daje mi jakieś korzyści z tego że posiadam spaczone jednostki ale takich niema wiec :???:


karta za 0 która daje Ci 1 młotek w strefie, z czasem zobaczysz że to bardzo ważne by szybko dostawić młotki :)
Karta bardzo przydatna dla Zniszczenia (chyba każdy deck to ma), mniej przydatna dla Porządku, ale też jej używają.

BasTom napisał/a:
-9 jednostka chaosu KRWIOPIJEC
"Na początku twojej tury każdy gracz musi poświęcić zakąś jednostkę w odpowiadającej strefie."
Mam rozumieć że jeśli on będzie moją ostatnią jednostką w tej strefie to ukatrupi sam siebie??


Dokładnie tak :)


-> Wcale nie było tak źle

Pozdr.
 
     
BasTom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Lut, 2011   

aaaa takie buty :shock:
dzięki troche mi to rozjaśniło
jednak nie zgadzam się co do odpowiedzi na punkt 4
jest napisane o przekierowaniu na jedną wybraną jednostkę lub ogólnie na stolicę a nie konkretnie strefę stolicy... troche sobie dopowiadasz :razz:

pozdrawiam
 
     
GambitGrelfer
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Lut, 2011   

Cytat:
-4 karta misji imperium OBRONA GRANIC
"Jeśli na tej karcie znajduje się 3 lub więcej żetonów zasobów, przekieruj pierwszy punkt obrażeń zadany twojej Stolicy w każdej turze, na inną wybraną jednostkę lub Stolicę."
Jaki jest sens zbierania więcej niż 3 zasobów?
Jeśli przekieruję obrażenie na stolicę to ja wybieram strefę czy właściciel?


Cytat:
jednak nie zgadzam się co do odpowiedzi na punkt 4
jest napisane o przekierowaniu na jedną wybraną jednostkę lub ogólnie na stolicę a nie konkretnie strefę stolicy... troche sobie dopowiadasz


Nie nadużywaj cierpliwości DaRKeRa!
Kiedy masz napisane na karcie "przekieruj na wybraną jednostkę lub stolicę" to zawsze wybiera aktywny gracz, czyli ten który ma wyłożoną misję u siebie, a jak przekierowujesz w stolicę, ergo również w strefę. Misja całkiem fajna, bo przeciwnik atakując cię z siłą 2 musi zawsze liczyć się z tym, że atakując cię atakuje również siebie w stosunku 1 do 1. Mało opłacalna transakcja.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Lut, 2011   

dzieki GambitGrelfer :)
już myślałem że nikt mi nie pomoże :D i będę musiał znowu odpowiadać:D
 
     
BasTom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Lut, 2011   

Miałem jeszcze pare zawiłych pytań po ostatnich rozgrywkach ale jedyne co mi się teraz przypomina to sytuacja w której chciałem częścią swojej armi zaatakować jedną strefę a pozostałymi inną, pomysł był genialny i miałbym zwycięstwo w kieszeni ale mnie przeciwniczka zgasiła instrukcją :neutral: może jednak miałem rację i można tak ??
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Lut, 2011   

możesz jednorazowo atakować tylko 1 strefę, ale np. karta "For Ulthuan" High Elfów, pozwala atakować 2 strefy.
 
     
Juriman
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lut, 2011   

W jakim battlepacku mozna dostac DaRKera Cierpliwego? ;) Karta na mistrzu, sprawdza sie szczegolnie przy graczach do 16 roku życia, którym umiejetnosc czytania instrukcji jest obca. (no coz poziom oswiaty w Polsce jest co raz gorszy, wiec co tu sie dziwic, ze niektórzy maja problemy z czytaniem). Przy okazji pojawia sie moze jeszcze kolejne odslony w stylu: DaRKer Litościwy? ;) Czekam na kolejne fun arty, pozdr!
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lut, 2011   

DaRKeR Cierpliwy jest dostępny tylko jako Promo na niektórych Turniejach we Wrocławiu :)
 
     
Czarny
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lut, 2011   

Generalnie słaba jednostka, bo poza uspokajaniem nie robi nic :razz: Jakieś plusy do młotów by się przydały, żeby w razie czego więcej kasy dostawać, albo kart dociągać. I ograniczenie, że nie można zagrać do battlefielda - wiadomo, przecież DaRKeR nie będzie niszczył tylko tłumaczył :grin:
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lut, 2011   

ale mogę wytłumaczyć atakującym że wcale nie chcą atakować :D
 
     
Czarny
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lut, 2011   

Albo wmówić, że jest niezgodne z zasadami :lol:
 
     
Mordeczka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lut, 2011   

Czarny napisał/a:
Generalnie słaba jednostka...

Została wypuszczona errata tej karty.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 14