galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Intepretacja kart nowych graczy
Autor Wiadomość
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Mar, 2011   

tak
 
     
RasTafari
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Mar, 2011   

Pytanie trochę z pogranicza strefy mroku :razz:

Czy komukolwiek z was zdarzyło się już w trakcie gry zadeklarować atak a następnie nie wyznaczyć atakujących? Trochę może dziwne pytanie ale ostatnio zdarzyły mi się sytuacje, iż po zadeklarowaniu strefy wolałbym nie atakować bo przeciwnik poczynił kilka ruchów przygotowawczych i w efekcie traciłem jednostki kompletnie nic tym nie zyskując a byłem przekonany, że jak decyduję się na atak to muszę już coś wyznaczyć, a tu się okazuje że nie muszę :mrgreen: Takie pytanie z ciekawości tylko.

Druga rzecz bo się wczoraj pięknie przejechałem, niech mi ktoś powie co za debil z ffg wymyślił, że ci Zabójcy będą Wojownikami?! Przecież to zarąbista niekonsekwencja nadawać karcie jedną nazwę aby następnie jako jej typ wpisywać coś kompletnie innego, ehhh. Jeśli są jakieś uwarunkowania fabularno-bitewne to proszę o wyjaśnienie bo aż tak głęboko w uniwersum to ja nie siedzę :oops:
 
     
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Mar, 2011   

RasTafari, jasne że nie musisz wybierać atakujących. Czasem nie wybranie ich właśnie ratuje im tyłki. To normalne, choć w mojej praktyce rzadko zdarzyło się nie wybierać atakujących (chyba że nie mogłem).
Co do Zabójców którzy nie są Zabójcami, też mnie to zastanawiało, może chodzi o ograniczenie kart "Zabójców" i jest to zamierzone. Choć dziwne, niby zabójcy a nie zabójcy, zwłaszcza ze z Karak Kadrin to już powinni być najbardziej rasowi zabójcy :) choć chyba wszyscy Zabójcy to generalnie z Karak Kadrin się wywodzą mniej lub bardziej, w każdym razie ta twierdza to taki "dom zabójców" :)
 
     
Anatem
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Mar, 2011   

Z Karak Kadrin wywodzi się tylko król zabójca - taka tradycja tamtej twierdzy zapoczątkowana zniszczeniem przez smoka karawany z panną młodą zmierzającej do Karak Kadrin. Jest to rzeczywiście "dom zabójców", ale bardziej chodzi o patronat i największą świątynię Grimnira. A zabójcą może zostać każdy Krasnolud jeśli "ogoli głowę" w pokucie za splamienie honoru.
Możliwe, że trait "zabójca" jest zarezerwowany dla wyspecjalizowanych - zabójców trolli, smoków, węży, demonów, itp., a w Karak Kadrin jest zbieranina wszelkiej maści, więc są bardziej podobni do wojowników?
 
     
Czarny
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Mar, 2011   

Więc nie lepiej byłoby ich nazwać Warriors of Karak-Kadrin....
Jak już coś się nazywa slayer to logiczną konsekwencją jest to, że jest też tym slayerem. Zwłaszcza jeśli chodzi o slayerów dwarfickich :razz:
 
     
GambitG
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Mar, 2011   

Mnie bardziej wkurzają traity "zwiadowca" bez zdolności Zwiad :P
 
     
RasTafari
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Mar, 2011   

Anatem napisał/a:
A zabójcą może zostać każdy Krasnolud jeśli "ogoli głowę" w pokucie za splamienie honoru.
Możliwe, że trait "zabójca" jest zarezerwowany dla wyspecjalizowanych - zabójców trolli, smoków, węży, demonów, itp., a w Karak Kadrin jest zbieranina wszelkiej maści, więc są bardziej podobni do wojowników?


jakbym się miał kierować ich fryzurą to bym ich wojownikami nie nazwał :razz:

GambitG napisał/a:
Mnie bardziej wkurzają traity "zwiadowca" bez zdolności Zwiad :P


tak to jest jak dla tłumacza Ranger i Scout to jedno i to samo :lol:
 
     
Czarny
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Mar, 2011   

GambitG napisał/a:
Mnie bardziej wkurzają traity "zwiadowca" bez zdolności Zwiad :P


Jak coś ma trait scout to ma zdolność scout. Nie musi być napisane na karcie: "Jeżeli ta jednostka przeżyje....."
Chyba, że nie o to chodzi i nie zrozumiałem :razz:
 
     
RasTafari
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Mar, 2011   

Czarny napisał/a:
Chyba, że nie o to chodzi i nie zrozumiałem :razz:


na kartach ENG przy jednostkach masz napisane trait Ranger a zdolność to Scout, natomiast na kartach PL Ranger to Zwiadowca a Scout to Zwiad i się zgodzę z Czarnym, że nie każdy Ranger musi posiadać umiejętność Zwiadu, tak samo jak każdy kto umie "Zwiedzać" nie musi być Rangerem :wink:
 
     
awojdi
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Mar, 2011   

Czarny napisał/a:
GambitG napisał/a:
Mnie bardziej wkurzają traity "zwiadowca" bez zdolności Zwiad :P

Jak coś ma trait scout to ma zdolność scout. Nie musi być napisane na karcie: "Jeżeli ta jednostka przeżyje....."
Chyba, że nie o to chodzi i nie zrozumiałem :razz:


no chyba nie bardzo, musi mieć scout(zwiadowca) w treści karty, a nie trait, żeby miał umiejętność zwiadu
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Mar, 2011   

No nie mieszaj czarny :)

Scout(Zwiad) to Keyword, a Ranger(zwiadowca) to trait.

Żeby jednostka miała Scouta(Zwiad) to musi na niej pisać Scout, jej trait nie ma nic do tego.
 
     
Czarny
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Mar, 2011   

No tak, czyli po prostu się zamotałem.
Przecież napisałem, że mogłem źle zrozumieć :mrgreen:
 
     
RasTafari
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Mar, 2011   

mam taką małą zgwozdę, pewnie się zaraz okaże że to nic i że gram poprawnie :razz:

Pan Wilhelm atakuje, ja się bronię Wojownikami Zabójcami , Wilhelm deklaruje, że mi przesunie moich Zabójczych Wojowników z Pola Bitwy do Królestwa, ja na to mówię, że odpalam akcję z Zabójców, obaj mówią "baybay", się to zgadza czy mam inaczej to rozpatrywać?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Mar, 2011   

tak Wilhelm nie daje sobie rady w żaden sposób z Zabójcami ;)

nie ważne kto 1 kto 2, zawsze Wilhelm zginie ;)
 
     
blazius
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Mar, 2011   

Jeśli DE ukradnie jednostkę to jest on kontrolującym jednostkę a przeciwnik jest nadal właścicielem jednostki?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13