galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Intepretacja kart nowych graczy
Autor Wiadomość
syd3r
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Lip, 2013   

zvish napisał/a:
Czyli wychodzi że Zbeszcczeszczenie tworzy efekt trwaly (jest akcją warunkową) i musi być zagrane przez przywrocieniem, chyba ze do czynienia mamy z przywróceniem spowodowanym akcją (jak Szczurogry czy Odwaga Aneariona), gdzie może być zagrane w odpowiedzi.

Krótko mówiąc, ta akcja musi zostać rozpatrzona zanim warunek nastąpi.

zvish napisał/a:
Nie zagrywamy akcji aktywowanych dokladnie w momencie pojawienia się warunktów aktywacji, jezeli nie jesy to okno akcji ani moment gry w jakim każdy gracz możę zagrywać akcje. Tylko w oknie akcji nastepującym zaraz po warunkach aktywacji.

Tak, akcje zagrywamy tylko w oknach, albo natychmiast w odpowiedzi na zagrywane w fazie stolicy karty.

Na przykład faza królestwa wygląda tak:
1. Aktywny gracz odkłada żetony. Nie zagrywamy żadnej akcji...
2. Aktywny gracz może przywrócić jednostkę. Nie można zagrać akcji...
3. Aktywny gracz dobiera zasoby. Nadal nikt nic nie może zagrać.
4. Rozpatrujemy efekty trwałe i wymuszone z kategorii "na początku fazy królestwa"
5. Można aktywować akcje bo Okno! Pierwszeństwo w łańcuchu mają te, których warunek ostatnio nastąpił, np. "kiedy przywrócisz kartę", "kiedy bierzesz żetony ze stosu", "kiedy odkładasz żetony", "na początku fazy królestwa" itp.

zvish napisał/a:
Jak przykladowo co mi do glowy teraz przychodzi, akcja Harpii od DE, jakie odnoszą się do dociągu przez przeciwnika kart, albo Sztandar Czerwonych Slońdz jakie odnosi się do zbierania kasy.

Akcję Harpii aktywujemy natychmiast po tym jak przeciwnik dobrał karty w fazie misji. Tu nie ma problemu bo od razu jest okno akcji (tak na marginesie, przeciwnik w odpowiedzi może pozagrywać nadmiarowe karty z ręki i anulować tak akcje Harpii).

Efekt Sztandaru Czerwonych Slońdz nie jest akcją. To efekt trwały, który działa kiedy to wsparcie jest w grze.

zvish napisał/a:
Te akcje odpalają się dokladnie w momencie danym a rozpatrzone są w najbliższym oknie akcji? Czy odpalane są w oknie akcji?

Formalnie zagrywane są w oknie akcji, ale w praktyce to się wszystko zlewa w jeden ciąg. Np. Przeciwnik przywraca jednostkę w fazie królestwa, a ty już mu mówisz, że masz akcję na tę okazję (chociaż nie ma jeszcze okna akcji, skoro przeciwnik nie dobrał żetonów). To kwestia płynności i wygody.

Ogólna moja rada jest taka, że trzeba czytać FAQ dopóki nie rozumiesz dokladnie o co chodzi w danym zdaniu :) Zwłaszcza Szczegółowy opis tury i Opis kolejności są ważne.

Trzeba przy tym uważać na błędy tłumaczenia. Przykładowo jest:
Cytat:
B. Okno akcji
1. (...) grający na zmianę dokładają do łańcucha akcje aktywowane, które miały spełnione warunki aktywacji podczas poprzedniego okna akcji

Powinno być:
Cytat:
1. (...) grający na zmianę dokładają do łańcucha akcje aktywowane, które miały spełnione warunki aktywacji od czasu poprzedniego okna akcji
,
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Lip, 2013   

Faktycznie z tym poprzednim oknem akcji zmienione na to co zostało aktywowane od poprzedniego okna akcji wiele wyjasnia - ten zapis był tajemniczo nieczytelny. Ptrzenna by była errata do FAQa :D


Wlasnie staram się FAQ rozkiminić że niektóre zdania do już na pamięć znam ale niestety nie zawsze jestem pewien co one dokladnie chcą powiedzieć. Jednak dziki Twoim wyjasnieniom wiem żę nie wsyzstko zrozumialem/zainterpretowalem źle :D tutaj wielkie dzieki za cierpliwość i przewodnictwo :D

Wiem ę to się wsystko dzieje płynnie, ale po to są te rozszczególnienia żeby w razie konfliktowej móc zwolnić i się zastanowić co tak naprawdę ma pierszeństwo itd.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Lip, 2013   

Wraz z Kataklizmem naszlo mnie pytanie.
Co sie stanie jezeli jednostka czerpiąca moc z miejsca posiada przekierowanie obrażeń. Jak Kapłani-Wojowniczy powiedzmy. Jako że przekierowwywanie obrażeń nie jest rodzajem anulowania nie trzena go brać pod uwagę przy przdzielaniu. Więc przydzielam tyle iile potrzebuje do zniszczenia tej jenostki, tak że to jedno obrażenie wchodzi mi na Miejsce.
Wychodzi że zdobywam kontrole nad miejsce, jednak jednostka jaka siedział na nim nie zginęła. Czy to znaczy że najzwyczajniej wyciągam ów miejsce spot zadka tej jednostki?
Czy się taka sytuacja powinna jakos bardzien komplikować?


A przy okazji z tym przekierowywaniem zapytam.
Czy mogę przekierowywać obrażenia w taki sposób że jedsnotka jaka je otrzyma będzie miala już łącznie nadmiar do zniszczenia?
Chodzi mi o taką sytuację:
Walka, jednej moich jesnostek Skavenow zostaje przydzielona taka ilość obrażeń że zgonie, w tej samej walce moim Szturmoszczurom również przydzielono tyle obrażeć że zostaną zniszczeni (czyli 4). Następnie w oknie akcji przed zadaniem ów obrażeń odpalam akcje Szturmoszczurów aby z jesnostki jakiej nie chce stracić przekierować dwa jej przydzielone obrażenia. Czy mogę wobec tego przekierowac te obrażenia na te Szturmoszczury jakie już mają przydzielone te 4 obrażenia? Przez co łącznie dosatną 6, ale jeden dla mnie pies bo itak już zginą, a ocalam tym sposobem inn,ą jednotkę.
W FAQ akurat na ten konkretnie temat nic nie znalazłem. Wydaje mi się że tak można po przydzielać można dowoli najedną jednostkę. Ale nie jestem tego pewien.
 
     
syd3r
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Lip, 2013   

zvish napisał/a:
Czy mogę wobec tego przekierowac te obrażenia na te Szturmoszczury jakie już mają przydzielone te 4 obrażenia? Przez co łącznie dosatną 6, ale jeden dla mnie pies bo itak już zginą, a ocalam tym sposobem inn,ą jednotkę.

Możesz.
 
     
wookash966
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Lip, 2013   

Mam pytanie odnośnie karty Strażnik Uraz - nr karty >>>24<<<
1. Ta jednostka dostaje zasób "dożywotnio"?
2. Jeżeli opuszczają grę 3 jednostki to dostaje 3 zasoby?
3. Mając w grze dwie takie jednostki, każda z nich otrzymuje zasoby oddzielnie (z poprzedniego pytania - obie otrzymują po 3 zasoby)?

Karta ta w połączeniu z Wartą Poległych - nr karty >>>42<<<

Czy Strażnik Uraz po zagraniu Warty Poległych i poświęceniu wskrzeszonych jednostek także otrzymuje surowce odpowiednio do liczby tych jednostek?
 
     
Borin
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Lip, 2013   

ad.1 - tak - tzn. do czasu jak nie opuści gry;)
ad.2 tak
ad.3 tak
ad.4 tak

(dodam tylko od siebie - że niestety będzie pierwszą jednostką do ściągnięcia przez przeciwnika ze stołu;) - chyba, że grasz przeciwko DE a koleś jest w misji hehe...
 
     
syd3r
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Lip, 2013   

zwish napisał/a:
Co sie stanie jezeli jednostka czerpiąca moc z miejsca posiada przekierowanie obrażeń. Jak Kapłani-Wojowniczy powiedzmy (...)
Czy to znaczy że najzwyczajniej wyciągam ów miejsce spot zadka tej jednostki?

Fabularyzując sytuację powiedziałbym, że raczej zmuszasz tę jednostkę do wycofania się z bronionego miejsca :) Sprawa jest prosta: warunkiem przejęcia kontroli jest zadanie Miejscu 1 obrażenia, a nie zniszczenie obrońców.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sro 31 Lip, 2013   

Dzięki za odpowiedź mam natomiast kolejne pytanie.

Jeżeli są karty mające efekt że dane rozwinięcie staje się jednostką posiadającą X młotków i X Hp. Na większości tych kart (jak nie na wszystkich), jest zawsze zdanie kończące że "Ta karta ciągle traktowana jest jak rozwinięcie".

I tu moje pytanie, czego tyczy się ten zapis? Tzn jaki ma to wpływ na grę?
Zainterpretowałem to tak że:
- chociaż mogę zniszczyć takie rozwinięcie w walce zadając mu odpowiednią ilość obrażeń - gonie ono wówczas jak by bylo jednostką
- nie mogę obierać takiego rozwinięcia za efekty kart jakie celują w jednostkę, bo ostatecznie karta traktowana jest jak rozwinięcie.

Ale teraz pomyslałem se że nie jestem pewien czy dobrze to interpretuje.
Bo może mogę obierać takie rozwinięcie za efekty kart bo wszak karta jaka czyni je jednostką mówi że to rozwiniecie staje się jednostką.
Ale z kole zapis ten jest na potrzeby innych kart które czerpią z rozwinięć, jak Zabójca Węży czy Innwacja. I chodziło im o to że mimo że taka karta stała się jednostą, zyskala młotki i hp to nadal liczy mi się jako rozwinięcie w danej strefie.

Która z tych ocji jest prawidłowa? A może jest jeszcze inaczej?

Są też takie zapisy na kartach przykładowo z Kataklzmu, gdzie są orkkowe i krasnmoludzkie efekty jakie zamieniają z kolei Wsparacia w jednostki - myslę że będzie działało analogiecznie. Ale jak?
 
     
syd3r
[Usunięty]

Wysłany: Sro 31 Lip, 2013   

To znaczy, że karta powinna być traktowana jako jednostka i rozwinięcie równocześnie.

Skoro jest rozwinięciem to daje +1 wytrzymałości strefie, działają na nią efekty dotyczące rozwinięć (np. można ja odwrócić taktyką Oderżnijta ich łby!), traktuje się ją jako rozwinięcie gdy sprawdzamy efekty kart (np. chroni strefę przed Osądem Vereny) etc.

Skoro jest jednostką to może być wybrana na atakującą albo broniącą, może otrzymywać obrażenia, można do niej dołączać dodatki, działają na nią efekty działające na jednostki (np. można ją przesunąć Forsownym marszem) etc.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sro 31 Lip, 2013   

A takie buty :D
No to nieźle, Tu też se grę utrudniałem :D
Dzieki.
 
     
dix
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Sie, 2013   

Kilka pytań do kart z Kataklizmu.

1. Wielkie spluwy (http://deckbox.org/whi/Big%20Guns)
Jeżeli mam w egzemplarze w grze, to orcze jednostki dostają +1 czy +2 do obrażeń zadawanych w walce?
2. Rozdarcie chaosu (http://deckbox.org/whi/Rift%20of%20Chaos)
Zyskuje za każdą płonącą strefę u mnie, czy w ogóle w całej grze (c'mon, bo przy 4 graczach i 5 płonących strefach tego typu karty stają się mocne)
3. Wykrzywiacz zaklęć (http://deckbox.org/whi/Spelltwister)
Rozumiem, że jak w multi spalę komuś królestwo, to spaczam wszystkie jednostki w królestwie wybranego gracza, tak? Może to być gracz, któremu właśnie spłonęła strefa, albo dowolny inny, czy musi to być inny gracze niż ten, któremu właśnie spłonęła strefa?

Może dziwne pytania, ale nie mam większości cykli, więc jeszcze nie natknąłem się na podobne problemy, a za rzadko tu zaglądam, aby być na bieżąco...
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Sie, 2013   

Hej.

Ad 1: Jak będziesz miał więcej kopii tej karty w grze to jej efekty będą się kumulować. Czyli jak będziesz miał trzy to Twoje orkasy dostaną +3.
Ad 2: Za wszystkie strefy w grze. Czyli przy wariancie Kataklizm naprawdę mocna karta. Ale moim zdanim jak na tradycyjną grę przy tej cenie to juz nie taka fajna ona jest :D
Ad 3: Jest napisane dowolna odpowiadającej strefie, więc możesz też spaczyć jednostki w strefie jaką właśnie spaliłeś.
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Sie, 2013   

dix napisał/a:
3. Wykrzywiacz zaklęć (http://deckbox.org/whi/Spelltwister)
Rozumiem, że jak w multi spalę komuś królestwo, to spaczam wszystkie jednostki w królestwie wybranego gracza, tak?

Spalenie strefy to jedynie trigger jego akcji, odpowiadająca strefa dotyczy strefy odpowiadającej do tej, w której znajduje się Wykrzywiacz.
dix napisał/a:
Może to być gracz, któremu właśnie spłonęła strefa, albo dowolny inny, czy musi to być inny gracze niż ten, któremu właśnie spłonęła strefa?

Może to być strefa dowolnego gracza.
 
     
szprotka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Sie, 2013   

Skoro tutaj pytacie o Kataklizm to się podepnę i zapytam tutaj. Jak to jest z Łucznikami z Imperium (Ostland Bowmen), którzy mogą bronić z dowolnej strefy, czy jak są na misji to mogą bronić miejsca? a czy jak są na miejscu (do czerpania mocy) to mogą bronić jakiejś strefy stolicy?
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Sie, 2013   

szprotka napisał/a:
czy jak są na misji to mogą bronić miejsca?

Tak, bo bronią strefy z miejscem (pola bitwy)
szprotka napisał/a:
a czy jak są na miejscu (do czerpania mocy) to mogą bronić jakiejś strefy stolicy?

Nie, bo jednostka na miejscu może bronić tylko wtedy, kiedy zaatakowane jest miejsce.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.35 sekundy. Zapytań do SQL: 13