galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy dodatek
Autor Wiadomość
aro_kal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Lis, 2010   

Cytat:
A nie można by zupełnie czegoś nowego wymyślić? .


Np. co??


Nie wymagaj tego ode mnie. Nie mi płacisz. A poza tym i tak moich uwag nie wzięto by pod uwagę. I może źle zrozumiałem twoje intencje, ale nie odbieraj mi prawa do wymagania czegoś nowatorskiego od FFG. Oni za to każą sobie słono płacić. Muzyków też krytykujemy za kiepską muzykę, mimo że sami nie umiemy jej tworzyć. Ja nie umiem robić gier, ale mam prawo oczekiwać czegoś porządnego od tych co umieją.

Cytat:
byleby ruch po planszy był nowatorski. Bo jeśli się okaże, że dostajemy kolejną wstążkę.

A jaki jest sensowniejszy niż wstążka w przypadku dodatku na narożnik??


W trzeciej edycji chyba coś nowego wymyślili. A czy nie wydaje Ci się nudne, że na każdym rogu będziesz robił dokładnie te same czynności?
 
     
Sxk
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Lis, 2010   

Jeżeli trzeci dodatek będzie powtórką z rozrywki to na pewno go nie kupię tak jak gór nie kupiłem/zamówiłem. Jakoś kolejna wstążka plus kolejna banda potworów mnie nie kręci.
 
     
Moonspell
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Lis, 2010   

A ja i tak kupie "GÓRY" :) od malego berbecia kreci mnie "Magia i Miecz" teraz "Talisman" i nie widze w tym nic nuzacego pozatym jesli komus rozgrywka sie nudzi zawsze moze zmodyfikowac sobie zasady lub wymyslic cos nowatorskiego :)
 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Lis, 2010   

Wiadomo że Talisman Magia i Miecz to głównie nazwa i na tym trzepie się hajs. Gra jest bez fajerwerków. Ma proste zasady co jest ogromnym plusem. Można tez ja dowolnie zmieniać. Ja kupię każdą planszę nawet ja by miały być 4 wstążki :D dla zasady chce mieć
 
     
Sxk
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Lis, 2010   

Ja miałem wszystkie dodatki w drugiej edycji, ale po pewnym czasie rozkładałem i tak tylko Miasto. Nie zrozumcie mnie źle, kocham tę grę, ale nie lubię dodatków w których jedyna nowością jest kilka dodatkowych pól i kilka dodatkowych kart :D
 
     
Sxk
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Gru, 2010   

Hej Nemomon ty jesteś zawsze najlepiej poinformowany, wiesz coś o nowych dodatkach kiedy i jakie planuje FFG, bo coś cicho na ten temat?
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Gru, 2010   

Póki co nic nie wiem :( aczkolwiek, wypatruj nowego tematu tutaj, gdy tylko czegoś się dowiem ;)
 
     
Kriss
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Gru, 2010   

A co myślicie o tego typu dodatku ?

http://boardgamegeek.com/...ower?size=large

Plansza w formie wieży lub jakiegoś zamku, super :)
 
     
yojin
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Gru, 2010   hehe

wszyscy pewnie maja cicha nadzieje ze to wlasnie ten dodatek bedzie po 4 planszowych narożnikach. Ale FFG potrafi zaskakiwac, wiec pewnie nici z tego i same karciane beda leciec dodatki potem :D
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Gru, 2010   Re: hehe

yojin napisał/a:
wszyscy pewnie maja cicha nadzieje ze to wlasnie ten dodatek bedzie po 4 planszowych narożnikach. Ale FFG potrafi zaskakiwac, wiec pewnie nici z tego i same karciane beda leciec dodatki potem :D


Nie jestem tylko pewien, czy to będzie zaskoczenie, czy też z góry już teraz można założyć taki rozwój sytuacji ;)
 
     
Sxk
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Gru, 2010   

Plansza główna jest powrotem do drugiej edycji, zaś narożnikowa forma dodatków wyraźnie nawiązuje do trzeciej edycji. Toteż nic nie wiadomo :D
 
     
gringo
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Gru, 2010   

Ja także poluje na kolejne dodatki do Magi i Miecza. Uważam że każdy dodatek urozmaica rozgrywkę i wnosi coś nowego do gry :)
 
     
Matthias[Wlkp]
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Gru, 2010   

gringo napisał/a:
(...) wnosi coś nowego do gry :)


Np. kolejne tuziny kart przygody :lol: . Szczerze powiedziawszy, to właśnie takich "nowych" rzeczy wiele nie było - chyba tylko Żniwiarz wprowadził nowy element mechaniki, a reszta to "tylko" nowe karty i pola, na które można wejść.

Powiedziałbym raczej, że każdy dodatek "pompuje" w ilość to co jest...

Mi to aż tak bardzo nie przeszkadza, bo nic więcej nie oczekuję. Ale przydałoby się coś autentycznie NOWEGO.
 
     
Dremil
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

zapomniałeś wspomnieć o nowych postaciach ;p czarach i przedmiotach które wykorzystane w odpowiedni sposób i w odpowiednim momencie mocno zmieniają przebieg rozrywki. No i alternatywnych zakończeniach ;p

Co do dodatku to czekam na Miasto i karciane lub 3d Smoki :D
 
     
Matthias[Wlkp]
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

Dremil napisał/a:
zapomniałeś wspomnieć o nowych postaciach ;p czarach i przedmiotach które wykorzystane w odpowiedni sposób i w odpowiednim momencie mocno zmieniają przebieg rozrywki.


Czyli raz na jakiś czas ktoś łupnie z innego czaru... WOW! Nie czarujmy się - szału nie ma. Wszystkie te nowe rzeczy wpływają na zmniejszenie powtarzalności rozgrywki, większą nieprzewidywalność, ale to jednak wciąż jest ten sam, stary, dobry (mimo wszystko ;) ) Talisman.

Cytat:
No i alternatywnych zakończeniach ;p


Myślałem, że były dodane w Żniwiarzu, ale faktycznie, doszły w Królowej Lodu. Tak na prawdę to i postać Żniwiarza to jedyne NOWE elementy mechaniki jakie doszły do tej pory.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13