galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Core Set idealny rozstaw dla 4 graczy?
Autor Wiadomość
Sikorales
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Paź, 2010   Core Set idealny rozstaw dla 4 graczy?

Mam pytanie odnośnie zestawu podstawowego jaki jest idealny rozstaw kart dla 4 graczy
( 2 gry w tym samym czasie) . Do kogo dodac neutrale i w jakich ilościach orar karty DE i ?HE?
Propszę o jak najbardziej zbalansowane propozycje
Z góry dzieki
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Paź, 2010   

well na 1 core secie nie da się :P

na 1 core secie najbardziej grywalne są chyba Orki i Imperium, ew. Dwarfy, problem polega na tym że Contested Village i Warpstone Excavation przydałby się w każdym z tych decków. Podobnie jak Innovation.

Chyba najlepszy sposób na 4 talie z 1 core seta, to bierzesz neutrale i rozdzielasz je losowo na 4 kupki i dodajesz do dwarfów, orków, imperium i chaosu.
 
     
Sikorales
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Paź, 2010   

No tak

Kart starczy na 4 decki po 50... więc siłą rzeczy się da:)
Problem w tym jak rozdzielic pozostałe karty pomiedzy 4 frakcjami tak zby byly one zbalansowane...
Czekam na propozycje
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Paź, 2010   

Niech gracze po kolei wybierają po jednej karcie z puli neutralnych, aż wybrane zostaną wszystkie.
 
     
Sikorales
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Paź, 2010   

w sensie taki draft?

A co z kartami HE i DE?

Mógłby ktoś to pięknie opisać :)
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Paź, 2010   

Sikorales napisał/a:
No tak

Kart starczy na 4 decki po 50... więc siłą rzeczy się da:)
Problem w tym jak rozdzielic pozostałe karty pomiedzy 4 frakcjami tak zby byly one zbalansowane...
Czekam na propozycje


Nie będą, bo skoro 4 talie tzn. że np. 1 talia nie będzie miała contested village, inna nie będzie miała warpstona, kolejna nie będzie miała Armory itd.

Najlepszy sposób to to co pisze sirafin albo tak jak mówie rozlosować i heja. Nie zbalansujesz tych tali neutralami, bo one same w sobie nie są zbalansowane.

Prawdopodobnie Orki będą wygrywać wszystko, Imperium i dwarfy różnie, a chaos tylko jeśli podejdą savage Gory ;)
 
     
Sikorales
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Paź, 2010   

No tak ale przykładowo dam wszystkie karty HE dwarfom, DE chaosowi , warpstony orcom( z tym ze dostana tez nieuzywane alliancy), contested np imperium

O to mi chodzi, jestescie doświadczonymi graczami wiec zbalansowanie nie bedzie stanowic problemu dla was :)
wierze w was :P
 
     
m00ka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Paź, 2010   

Dokładnie... Core set jest... tak naprawdę do niczego :) Podstawka na 4 osoby? Pfffff... Kto to napisał na pudełku to powinien zagrać w taki sposób ;] Ewidentnie widać po kilku grach że wydawca zostawił sobie furtkę na dodatki. Czy to źle, czy dobrze? Niech każdy oceni portfelem.

W 2 osoby na jednym core da się grać od biedy, ale jak dociągnie się kilka kart z dodatków to zaczynamy się zastanawiać jak mogliśmy grać bez nich. I tak to się kręci. PL-ka nadgania dodatki, a tu kolejny BP nadciąga. Grrrr :P

Ja już nawet nie liczę ile wydałem na tą grę :) W planach mam 3-ci core set - dziś dostałem zniżkę w empiku 20% więc wyjdzie 90 ziko, not bad :P Ach te okazje.

WH:I? Powinni tego zabronić :P

BTW, jak rozdzielę podstawkę od dodatków zobaczę co da się zrobić i poćwiczę nad balansem 4 ras. Ot taka gra logiczna na wieczór :)
 
     
Sikorales
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Paź, 2010   

Wielkie dzieki zależy mi na tym bardzo - chce wciągnąć pare osób :)
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Paź, 2010   

DWARFY: 10 kart

Contested Village 2
Infiltrate! 1
Silver Helm Brigade 1
Archmage of Saphery 2
Blessing of Isha 1
Radiant Gaze 1
Greater Heal 1
Dwarf/High Elf Alliance 1

ORY 10 kart

Contested Fortress 3
Disciple of Khaine 1
Vile Sorceress 1
Cold One Riders 1
Cauldron of Blood 1
Hate 1
Orc/Dark Elf Alliance 1
Prepare for War! 1

IMPERIUM 10

Contested Stronghold 3
Contested Village 1
Dwarf/Empire Alliance 1
Empire/High Elf Alliance 1
Forgotten Cemetery 3
Armoury

CHAOS 10

Warpstone Excavation 3
Pilgrimage 1
Burn it Down 1
Innovation 1
Chaos/Orc Alliance 1
Chaos/Dark Elf Alliance 1
Armoury 2

Spróbowałbym tak :)
 
     
Sikorales
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Paź, 2010   

Dzieki Darker i proszę także innych aby podzielili się swoimi rozwiązaniami.

No to zaczynamy gre :)
 
     
Mordeczka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Paź, 2010   

m00ka napisał/a:
Core set jest... tak naprawdę do niczego :) Podstawka na 4 osoby? Pfffff...

Przesadzasz, ja miałem długi czas tylko podstawkę i bawiłem się przy niej świetnie, pozostałe osoby również. Tylko dlatego dokupiłem dodatki z cyklu spaczenia i szturm, że podstawka nam się bardzo spodobała, nie z powodu braku czegoś.

Znaczenie ma kwestia podejścia do tej karcianki. Jeśli grasz tylko dla zabawy w gronie znajomych/rodziny, to nie widzę sensu kupowania dodatków (może poza szturmem). Jeśli grasz po to aby wygrywać to nie masz wyjścia, musisz być na bieżąco i wtedy faktycznie mamy "dojonko".
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Paź, 2010   

dałem DE do orków, żeby je tak na prawdę spowolnić. Krasnoludy dostały HE contested i infiltrate bo dwarfy są najbardziej wytrzymałem i to będzie im pasować, a wioski dadzą lekkie przyśpieszenie. Imperium dostało dużo supprtów których z tego co pamiętam w Core secie im brakuje. Najmocniejszego boosta dałem Chaosowi, bo uważam że chaos najsłabiej przędzie.
 
     
Mordeczka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Paź, 2010   

DaRKeR napisał/a:
...bo uważam że chaos najsłabiej przędzie.

Z tego co pamiętam to najgorzej miało imperium, chaosem sobie z nim radziłem.
 
     
Sikorales
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Paź, 2010   

Po przeanalizowaniu Darker zbalansowales to dobrze :)
Jeszzce raz dzieki
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13