galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
EXODUS - nowy dodatek w drodze
Autor Wiadomość
Oldster 

Wysłany: Czw 21 Paź, 2010   EXODUS - nowy dodatek w drodze

Tak jak w temacie - dzisiaj FFG zapowiedziało kolejny dodatek do BSG (link poniżej). Wiem że to być może i drażliwy temat, ale skoro wciąż czekamy na ukazanie się polskiej wersji pierwszego dodatku to jakie są szanse na to że ukaże się u nas drugi?

http://new.fantasyflightg...s.asp?eidn=1696

sirafin 
Antropomorficzna...

Wysłany: Czw 21 Paź, 2010   

No to teraz mnie dobiłeś :???:

Ragnus
Commander Air Group

Wysłany: Czw 21 Paź, 2010   

Mnie też. Na razie czekam na koniec essen, jeśli pegazus nie pojawi się w zapowiedziach to na gwiazdkę kupię sobie w wersji ang. Przy trzecim dodatku nie będzie już trzeba tyle czekać.

EstEst
Frakkin' EstEst

Wysłany: Pią 22 Paź, 2010   

Ja tam kupuję po angielsku. Z drugiej strony, pewnie przy okazji exodusu, będzie dodruk pegasusa, to może galakta się załapie ;)

Sigismond
Dyr. Gab. Prezydenta

Wysłany: Pią 22 Paź, 2010   

ale świetna wiadomość!!! czekałem na to od dawna, bałem się, że firma dała sobie spokój, że BSG nie spełnił oczekiwań, a tu jednak! super!

:mrgreen:

TheNewlyAwoken

Wysłany: Sob 23 Paź, 2010   

Kurcze, rzeczywiście szansa na kolejny dodatek po polsku, kiedy nawet pierwszy nie wiadomo czy wyjdzie jest chyba nikła.

Swoją drogą, strasznie ponury ten temat się zrobił, a przecież to radosna wiadomość! Nawet, jeśli po polsku nie wyjdzie, to się ciekawie zapowiada - szczególnie osobiste cele, czyli de facto agendy dla ludzi, które dodadzą na pewno paranoi (która moim zdaniem w pegasusie odrobinę przygasła)
Ponadto nowa plansza daje jeszcze większe możliwości ujawnionym Cylonom (choć przy grze z Cavilem i jego Frak-you-button wysyłającym sobie od ręki basestara to pewnie nie aż taka wielka różnica :)
Trochę sceptycznie podchodzę do tych NPC i zastanawiam się, czy to nie będzie przekomplikowanie podobne do New Capriki. Podobnie CAG jak na razie wydaje mi się jedynie fanservicem, bo w każdym fanowskim rozszerzeniu na BGG chyba się coś w jego stylu pojawia :P

sirafin 
Antropomorficzna...

Ponury się zrobił, bo to jednak przygnębiające, że inni grają w Pegasusa od roku, a ci którzy postanowili się wstrzymać z zakupem bo chcieli kupić polską edycję, po takim czasie nie wiedzą nawet czy taka edycja w ogóle będzie. Gdy mam wybór, to zawszę wolę by zarobił polski wydawca, język angielski nie stanowi dla mnie najmniejszego problemu, ale chcę by ten rodzimy rynek planszówkowy się rozwijał. Mam wiele tytułów od Galakty i na pewno nie jeden jeszcze zakupie (aktualnie wyczekuję dodatku do Arkham i polskiego Fury of Dracula) W przypadku cykli obsuwy są jednak przykre, zwłaszcza gdy decyzje odnośnie dodatków trwają w zawieszeniu całymi miesiącami, trzymając w niepewności tych którzy kupili podstawki.

To że spolszczenie dodatku, jest uzależnione od sprzedaży podstawki to jest jakiś argument, ale z drugiej strony przesadne czekanie sprawia, że wykruszają się kolejni potencjalni klienci, którzy nie widząc konkretnych informacji, wolą sięgnąć po produkt, który już jest, zamiast czekać na coś co może się wcale nie pojawić. Wystarczy spojrzeć na WH:Inwazja, zapewniono że rodzime karty będą wydawane w tym samym czasie co angielskie i klienci sięgnęli po produkt. Wierzycie że gra by się sprzedawała tak samo gdyby polskie karty wychodziły parę miesięcy po angielskich? Jakoś wątpię. Warto kuć żelazo póki gorące.

Czekam cały czas na to co napisze D.W. po Essen. Jeśli jednak status Pegasusa znowu będzie brzmiał "nie wiemy", to ja pasuję i biorę wersję ENG i czekam na najnowszy dodatek, którym też mam zamiar się cieszyć od razu w dniu światowej premiery :)

Oldster 

sirafin napisał/a:
To że spolszczenie dodatku, jest uzależnione od sprzedaży podstawki to jest jakiś argument, ale z drugiej strony przesadne czekanie sprawia, że wykruszają się kolejni potencjalni klienci, którzy nie widząc konkretnych informacji, wolą sięgnąć po produkt, który już jest, zamiast czekać na coś co może się wcale nie pojawić. Wystarczy spojrzeć na WH:Inwazja, zapewniono że rodzime karty będą wydawane w tym samym czasie co angielskie i klienci sięgnęli po produkt. Wierzycie że gra by się sprzedawała tak samo gdyby polskie karty wychodziły parę miesięcy po angielskich? Jakoś wątpię. Warto kuć żelazo póki gorące.

Uważam że piszesz dużo prawdy. Ja ze swojej strony wstrzymuję się z kupnem angielskiej wersji ze względu na znajomych, którzy z angielskim nie mają w ogóle do czynienia. Z każdą kolejną partią zastanawiam się jednak, czy nie szybciej i lepiej byłoby kupić dodatek z kilkoma paczkami koszulek i zrobić tłumaczenie samemu.

m00ka 
fanatyk BSG :P

Oldster napisał/a:
Uważam że piszesz dużo prawdy. Ja ze swojej strony wstrzymuję się z kupnem angielskiej wersji ze względu na znajomych, którzy z angielskim nie mają w ogóle do czynienia. Z każdą kolejną partią zastanawiam się jednak, czy nie szybciej i lepiej byłoby kupić dodatek z kilkoma paczkami koszulek i zrobić tłumaczenie samemu.

Jasne, że szybciej. Mam polską podstawkę i parę dni temu zakupiłem Pegasusa. I sobie w wolnych chwilach powoli siedzę i tłumaczę.

Jak się zbierzemy to raz dwa Exodus'a przetłumaczymy zanim Galakta nawet pomyśli o jego wydaniu :)

BTW, witam wszystkich fanów BSG, do tej pory czytałem to forum, przyglądałem się grom, ale teraz nadszedł czas na zabranie głosu ;)

sirafin 
Antropomorficzna...

Witamy na pokładzie m00ka :)

Oldster napisał/a:
Z każdą kolejną partią zastanawiam się jednak, czy nie szybciej i lepiej byłoby kupić dodatek z kilkoma paczkami koszulek i zrobić tłumaczenie samemu.
Kupiłem Descent, zrobiłem skany, obrobiłem je w programie graficznym uzyskując szablony "czystych" kart, przetłumaczyłem wszystkie oryginalne teksty (niemal 200 kart), naniosłem polskie opisy, przygotowałem pliki do wydruku, po czym wycięte wkładki umieściłem z oryginalnymi kartami w koszulkach. Sądzę, efekt wizualny jest zadowalający i tak spolszczona gra wygląda naprawdę estetycznie.

Przykładowe karty:
http://serafdescent.dl.in...cent_Items2.pdf

Szybciej? Bez dwóch zdań! Galakta nadal nie odżegnała się od tego tytułu, a ja mam wersję PL od paru ładnych miesięcy.

Sęk w tym, że takie spolszczenie wymaga pewnego nakładu pracy, czasu i wychodzi drożej niż spolszczony produkt kupiony w sklepie. Poza tym karta z wkładką, to przecież też nie jest to samo co fabrycznie spolszczona, mimo że na pierwszy rzut oka różnicy wielkiej nie widać podczas gry.

m00ka 

sirafin napisał/a:

Szybciej? Bez dwóch zdań! Galakta nadal nie odżegnała się od tego tytułu, a ja mam wersję PL od paru ładnych miesięcy.

Masz na myśli Descenta czy Pegasusa? :P

sirafin napisał/a:
Sęk w tym, że takie spolszczenie wymaga pewnego nakładu pracy, czasu i wychodzi drożej niż spolszczony produkt kupiony w sklepie. Poza tym karta z wkładką, to przecież też nie jest to samo co fabrycznie spolszczona, mimo że na pierwszy rzut oka różnicy wielkiej nie widać podczas gry.

Dwie wersje językowe... to jest coś :P Jaka planszówka oryginalnie wydana tak ma (pomijam wydania międzynarodowe bez tekstu ;) - z wiadomych przyczyn)? :P
I jaka frajda z tego jest... satysfakcja - "zrobiłem to sam, bo wydawca nie chciał ruszyć d... wydał podstawkę, a na dodatki położył lagę"...

Pomijam fakt, że czasami tłumaczenie przez dystrybutorów jest zbyt dosłowne - vide Space Hulk, a mając do dyspozycji osoby obeznane z danym uniwersum (to my!!! ;) ) można przetłumaczyć teksty zachowując jego klimat. A cóż jest ważniejszego niż klimat i frajda z gry?

sirafin 
Antropomorficzna...

Od paru miesięcy mam spolszczone Descent oczywiście. Za Pegasusa chciałem się zabrać jakieś 2-3 tygodnie temu, ale D.W. obiecał, że po Essen wypowie się jak wygląda kwestia polonizacji tego dodatku, więc czekam na wieści.

m00ka 

Dużo zależy też od FFG. Jeśli nie dodrukują Pegasusa to nici z pl-ki.

Hmm, z Galaktą czy bez i tak będziemy mieli dodatki po naszemu :P

Sigismond
Dyr. Gab. Prezydenta

tak jak Oldster pisał, ja też czekam na polską wersję ze względu na współgraczy, którymi czasami są dzieci, albo dziadkowie, bo wciągam do BSG kogo się da :wink:
w Arkham Horror nie mam tylko najnowszego dodatku, bo mogę sobie pozwolić na grę w pojedynkę - all in english

Wygląda na to, że w nowym dodatku piloci mają być "zrehabilitowani", akcje CAG, skoki w sektor z basestarem, bardzo jestem ciekawy jak to będzie wyglądało...
Personalne misje na pewno dodadzą kolorytu, wydaje mi się, że to może być ciekawe. Kwestia Finałowej 5tki jak na razie nie najciekawiej, ale może w kolejnych prewievach się okaże.
Non Player Characters? Może być ciekawie, więcej tłoku na statkach może dodać klimatu znanego z serialu.
Bardzo jestem ciekawy nowych postaci. Oprócz 3ki z cylon leaderów oczekuję także "Atheny" - sądząc po okładce można mieć ku temu powody. Bardzo bym się cieszył z Romo Lampkina - political leadera. Jako wsparcie techniczne proponuję Cottle'a. Tori i Sam są raczej pewniakami; no zobaczymy...

Ragnus
Commander Air Group

Wysłany: Nie 24 Paź, 2010   

Felixa bardzo brakuje i mógłby być jako wojskowy, ewentualnie Hoshi, ale on nie jest tak znany.
Polityk - Romo najlepszy wybór, wyrazista i lubiana przez fanów postać. Choć myślę, że zamiast niego wrzucą Tori jako polityka.
Wsparcie techniczne to może być Cally albo Diana Seelix z możliwością wylatywania w przestrzeń.
Sam wydaje się być materiałem tylko na pilota z 2/3 zielonymi kartami.

Do tego pewni dorzucą Dorala z coturową umiejętnością losowania 1 zniszczenia Galaktyki jeśli jest na niej i powrotem do cylonów ;) .
Simona mogą sobie darować. Pytania co z D'Anną?

Odpowiedz do tematu