galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zabójcy z Karak Kadrin
Autor Wiadomość
miguel
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Wrz, 2010   Zabójcy z Karak Kadrin

Pytanie: kiedy mogę ich poświęcić? Rozumiem, że mogę to zrobić zaraz po zadeklarowaniu atakujących jednostek, jeszcze przed przydzieleniem obrażeń. Ale, czy gdybym chciał, mogę ich poświęcić także już po przydzieleniu obrażeń (nie wiem czy wtedy jednostki przeciwnika są nadal atakującymi)?
 
     
ixi150
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Lis, 2010   

Ponawiam pytanie: czy atakujące jednostki są ATAKUJĄCE do końca combat faze czy tylko do momentu wypuszczenia żetonów "czaszek" ?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Lis, 2010   

Jest tak:

deklaracja strefy
akcję (tutaj musimy grać karty które np. spaczają jednostkę, albo mówią że ta jednostka nie atakuje w tej turze, jeżeli przeciwnik wyznaczy jakąś jednostkę na atakującą to spaczenie jej po tym nic nie zmieni, ona dalej atakuje)
deklaracja atakujących
akcję
deklaracja broniących
akcję (do tego momentu można poświęcić sleyerów by zabić jednostkę atakującą, po assign możemy zabić jednostkę atakującą ale obrażenia zostaną.)
assign
akcję
deal
akcję.
koniec fazy battlefield.

Jednostka pozostaje atakująca od deklaracji atakujących do końca fazy.
 
     
ixi150
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Lis, 2010   

wszystko jasno i klarownie, dzięki :)
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   

Może i nekromancja ale co mi tam ;)
To nie błąd, że Zabójcy z Karak Kadrin nie są Zabójcami? Brak odpowiedniego trait'a "slayers".
Jest errata do tej karty?
 
     
GambitG
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   

Nie ma erraty i to nie jest błąd. Z tego co wiem w świecie warhammera tylko król Karak Kadrin był zaprzysiężonym zabójcą.
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   

No ale przyznaj, że to co najmniej dziwne... Nazywają się Slayers a nie są slayerami :D
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   

Nie są slayersami, bo Zabójcy to zhańbione krasnoludy, a Ci z Karak Kadin rodzą się zabójcami więc nie hańbią się w wyniku jakiegoś zdarzenia, tylko od urodzenia nimi są, stąd prawdopodobnie zamysł by nie mieli Slayer.
 
     
demoon222
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Mar, 2012   

A czy zabójcy mogą się poświęcić z pola bitwy by zabić najeźdźców atakujących questa?
Chodzi o to czy poświęcają się by zabijać oponenta w tej samej strefie.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Mar, 2012   

demoon222 napisał/a:
A czy zabójcy mogą się poświęcić z pola bitwy by zabić najeźdźców atakujących questa?
Chodzi o to czy poświęcają się by zabijać oponenta w tej samej strefie.


Jeśli już coś może atakować z Misji, to pewnie że zabójcy mogą zabić taką jednostkę, ważne jest czy atakuje, nie ważne jest skąd.
 
     
demoon222
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Mar, 2012   

Odpowiedź jasna, ale źle mnie zrozumiałeś.

Chodzi o taką sytuację.

Gracz A- atakuje z własnego pola bitwy, black orc sqadem, strefę misji gracza B

Gracz B - w odpowiedzi, przed zadaniem obrażeń przez black orc squad, poświęca swoich zabójców na własnym polu bitwy, by zniszczyć black orc squad


Czy to poprawne rozpatrywanie zasad?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Mar, 2012   

tak
 
     
marcinoss
[Usunięty]

Wysłany: Sro 31 Lip, 2013   

Odnawiam temat slayersów bo nasuneło mi się w grze pytanie:

czy można nimi zrobić tak:
-mam dwóch dwarf rangerów w misjidwarf rangerów
-na polu bitwy dwóch slayersów z karak kadrin

atakuje przeciwnika w jakąś z jego stref, przydzielam obrażenia stolicy, poświęcam atakującego slayersa, by zniszczyć drugiego z atakujących slayersów

i teraz schodzą mi dwie jednostki i skoro mam dwóch rangerów to lecą w sumie dodatkowo cztery obrażenia?
 
     
syd3r
[Usunięty]

Wysłany: Sro 31 Lip, 2013   

marcinoss napisał/a:
atakuje przeciwnika w jakąś z jego stref, przydzielam obrażenia stolicy, poświęcam atakującego slayersa, by zniszczyć drugiego z atakujących slayersów

i teraz schodzą mi dwie jednostki i skoro mam dwóch rangerów to lecą w sumie dodatkowo cztery obrażenia?

Można tak zrobić i czasem może się to okazać korzystne. Zwykle jednak lepiej jest poświęcać Slayersów jeśli jest się broniącym :)
 
     
ttrotyl
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Sie, 2013   

Mam pytanie dot. Skakuna na Zębaczu. "Dopóki kontrolujesz inną jednostkę goblinów ta jednostka zyskuje młotek". Moje pytanie: czy za każdego kolejnego goblina doliczamy kolejny młotek czy ilość goblinów nie ma już znaczenia bo i tak przyznajemy tylko jeden młotek.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13