galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy FAQ (1.2)
Autor Wiadomość
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Gru, 2010   

ixi150 napisał/a:
No widzę tu zażartą dyskusję o FAQ, ale żadnych postępów konkretnych chyba.

Padło pytanie o bohatera krasnoludzkiego - czy dostaje obrażenia gdy swoją umiejętnością zabije jednostkę?

I jeszcze coś od siebie bym dodał. Coś mi nie pasuje w sile nowej misji Ciemnych Elfów. Ofiara dla Hekarti. Mam rozumieć że mając na jednej takiej misji 1 żeton, można w jednej turze zabić wszystkie jednostki gracza mające 1 wytrzymałości i zakończyć rzeźnię mając wciąż jeden żeton? Czy może jest jakieś magiczne ograniczenie o którym nie napisali? Bo mając wystawione takie 3 misje z jednostkami to jedynie z 5% jednostek jest w stanie przeżyć 0.o
Czy coś przeoczyłem czy to faktycznie aż tak dobre?


To jest dokładnie tak silne jak piszesz. Dodatkowo jeśli wystawisz takie 3 questy to każdy dostanie żetony.

Kolejna ciekawostka to taka, że nie trzeba zabijać jednostki by położyć tam żeton.

Przykład. Przeciwnik zagrywa rozwinięcie (karta jednostki)- rozwinięcie jest w grze. Jeśli zniszczysz przeciwnikowi takie rozwinięcie z jednostką, trafia na discard i aktywuje quest (bo jednostka trafiła na discard z gry)... tam tam tam....
 
     
ixi150
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Gru, 2010   

Jeżeli przeciwnik poświęci Pielgrzymów by zniszczyć moją spaczoną jednostką, a ja w odpowiedzi na to mu zadam obrażenia taktyką lub akcją to czy ocaliłem swoją jednostkę? Czy może automatycznie zostaje już na starcie poświęcony i nie można w niego celować?

Podobnie, jak strzela we mnie balista i zniszcze ją taktyką w odpowiedzi to nie polecą we mnie niebezpośrednie, no nie?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Gru, 2010   

jeśli poświęcenie pielgrzymów jest kosztem akcji, więc żeby ona zaszła musisz ich odrazu poświęcić - co powoduje że nie da się już tego powstrzymać w odpowiedzi.

dalej.
Nie wiem o jaką balistę chodzi (gubie się w polskich tłumaczeniach)
ale prawdopodobnie chodzi o bolca.

Więc to wygląda tak:

odpalasz balistę, w odpowiedzi ktoś Ci ją niszczy. Balista schodzi, ale akcje jest już na stosie więc i tak zostanie rozpatrzona.
 
     
ragi
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Gru, 2010   

Mogę pomóc przy tłumaczeniu, korekcie. Mam komplet polskiego wydania Inwazji.
Jeśli będzie problem ze złamaniem FAQ mogę też pomóc.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13