galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy FAQ (1.2)
Autor Wiadomość
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Lis, 2010   

Przepraszam że się wtrącam, ale czy jest sens rozwijać w tym wątku listę pytań, skoro istnieją odpowiednie tematy dotyczące instrukcji oraz interpretacji kart? Robi się lekki bałaganik. :wink:
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Lis, 2010   

odpowiadam jak pytają :)
 
     
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Lis, 2010   

Wiem DaRKeR, wiem. Sam potrzebuję twojej pomocy! :mrgreen:
 
     
ixi150
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Lis, 2010   

Nie wiem czy jest sens rozwijania, ale wiem że mam wątpliwości to pytam, a inni widząc dużo pytań w jednym miejscu to może znajdą w tym jakiś pierwowzór tego nowego FAQ skoro ni ma jeszcze. Moje wątpliwości i jak już są bardziej detaliczne i praktycznie wszystko jasne już jest (kto pyta nie błądzi), ale zobaczymy co się stanie jak dojdzie mi 300kart za parę dni xP

tymczasem jedno takie pytanko:

23. Czy jeżeli jednostka wraca na rękę to tak jakby opuszczała grę?
Np, ktoś używa fenixa i wraca mi na rękę wszyskie unity. Ja mam na misji krasnoludzkiego zwiadowcę i sporo innych krasnali. Czy mogę sobie wybrać w jakiej kolejności wracają na rękę i zwiadowcy dać szansę postrzelania z kuszy, czy to przeciwnik wybiera, czy może po prostu wszystkie na raz wracają na łape i nie ma znaczenia kolejność?
To w sumie 2 pytania xD

PS na to drugie właściwie mam odpowiedź z zagranicznego FAQ, że np.Rzygi wywalają wszystko z gry, a kusznik musiałbym przeżyć akcję żeby strzelić (przydała by się karta odwrotna do Długiej Zimy [zamiana w kamień :D ]), ale ciekawy jestem jaki wy macie na to pogląd.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Lis, 2010   

jeśli jednostka trafia na discard, wraca do ręki lub jest zabita (lub poświęcona) to opuszcza gre. [tak jeśli to krasnolud można za niego odpalić rangera]

I dobrze podejrzewasz co do flamesów, działa to tak jak rzygi czy verena, wszystkie karty schodzą jednoscześnie więc nie możesz wybrać kolejności [i ranger nie odpali się]
 
     
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Lis, 2010   

FAQ 1.2 PL będzie niespodzianką na święta? :razz: D.W. naskrob coś w wolnej chwili, że w marcu czy czerwcu 2011. :mrgreen:
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Lis, 2010   

ale właśnie o co chodzi z FAQ 1.2 ? czy FAQ 1.1 wyszło w PL ?

bo jeśli tak to w faq 1.2 zmieniły się tylko 2 rzeczy :P 1. Bolce są raz na turę, 2. zagranie attachmentu na jednostkę targetuje ją czyli działa Iron Discipline.
 
     
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Gru, 2010   

Pewnie chciałem sobie troszkę po marudzić. Większość informacji można wyczytać na forum bez większego problemu, jednak często są odwołania do FAQ. (Ludzie czy wy nie czytacie FAQ) Jak Ci Ludzie mają go przeczytać jeśli nie znają języka? Gra jest PL, a my cały czas: attachment, target, itp. Jak się mało gra, to dobrze jest mieć FAQ PL pod ręką. Jeśli gra została wydana PL, to fajnie jest mieć odpowiednie wsparcie.

Oczywiście nie ma potrzeby rozwijać tej myśli, to tak na marginesie. Jakoś Ludzie grają i nie marudzą, chyba tylko ja o to pytam. :oops:
 
     
Mordeczka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Gru, 2010   

Ajgor napisał/a:
...chyba tylko ja o to pytam. :oops:

Ja też bym o to pytał gdyby to miało jakiś sens :neutral:
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Gru, 2010   

Jak rozumiem z Twojej wypowiedzi to nie ma żadnego FAQ PL ?
 
     
Mordeczka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Gru, 2010   

DaRKeR napisał/a:
Jak rozumiem z Twojej wypowiedzi to nie ma żadnego FAQ PL ?

Jest, ale nieoficjalne v.1, tłumaczone przez jerrvixa z moim składem. Od Galakty jest instrukcja, która miała uwzględniać pierwsze faq, ale niestety nie robi tego w pełni (w całości?). Jeśli gdzieś jest faq od Galakty to poproszę linka.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Gru, 2010   

nie no ja tylko dopytuje, bo korzystam z FAQ eng i ciągle wysyłamy pytania do FFG w sprawie kolejnych kwesti.

Np. czy nowy bohater krasnoludzki jeśli zabije jednostkę to i tak dostanie od niej DMG.

Z nowości jakie otrzymaliśmy na Wilhelmie (tym co przesuwa jednostki) jest missprint i powinno być tam słowo TARGET (czyli Iron Discipline działa)
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Gru, 2010   

Nie Ajgor, nie jesteś jedyny, mnie też macki opadają gdy tu zaglądam i widzę określenia po "angielskowemu". Wiele osób używa tego śmiesznego slangu bezwiednie, z przyzwyczajenia lub z lenistwa i tak naprawdę potrafiliby to doskonale powiedzieć po polsku :D Tak więc niby mamy w końcu polskie wydanie, ale nadal targetujemy attachmenty...

Co do FAQ PL, to przyznam że się nie dopytywałem bo korzystam z angielskiego, ale jest to momentami uciążliwe (upewnienie się jakie są oryginalne nazwy kart). Grę mamy od ponad dwóch miesięcy, w tej chwili polska edycja nagoniła angielską, więc prócz podstawki, w rodzimym języku mamy jeszcze dwa duże dodatki plus 11 małych, to OGROMNA ilość kart. Osoby które kupiły grę nie powinny więc być stawiane w sytuacji, gdzie muszą prosić o dodatkowe tłumaczenia by móc normalnie grać. Spodziewam się, że szybciej znajdą się życzliwi fani, którzy poświęcą swój wolny czas i wykonają tłumaczenie by pomóc innym graczom tak jak w przypadku FAQ v.1, niż doczekasz się oficjalnego. Nie ty Ajgor powinieneś stawiać tę ikonkę -> :oops:
 
     
Mordeczka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Gru, 2010   

sirafin napisał/a:
Spodziewam się, że szybciej znajdą się życzliwi fani, którzy poświęcą swój wolny czas i wykonają tłumaczenie...

No właśnie, ktoś chętny na tłumaczenie? Ja to później oprawię tak, że będzie wyglądało jak oryginalne :)
 
     
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Gru, 2010   

Tak sobie myślę, że ostatecznie poświęciłbym parę dni na przetłumaczenie tego FAQ'a (jestem tłumaczem z zawodu), tylko liczyłbym na waszą pomoc i stanowisko Galakty w tej sprawie, bo jeśli Galakta już się tym zajęła czy chcą to zlecić swojemu tłumaczowi. Potrzebowałbym wówczas spoilery wszystkich kart po polsku (nie mam wszystkich dodatków). I waszą konsultację co do niektórych wyrażeń, zwrotów, słów kluczy itp. Może wspólnymi siłami byśmy spolszczyli FAQ-a. Tylko szkoda czasu jeśli Galakta już się za to zabrała i pracują na Faqiem. Co myślicie o pracy zbiorowej ? :D Może też Galakta w jakiś sposób byłaby skłonna wynagrodzić naszą pracę skromnie by potem uoficjalnić FAQ. ? Myślę, tu o kimś obeznanym dobrze w grze, żeby uniknąć błędów. Czyli stworzenie fanowskiego mini zespołu (2-3 osoby - tłumacz, konsultant, korektor i tester :D ) Co myślicie?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 13