galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mistrzostwa w Pszczynie
Autor Wiadomość
sloonik
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Wrz, 2010   Mistrzostwa w Pszczynie

Mnie ciekawi to czy macie zamiar wspierać inne turnieje czy tylko te swoje, które promują polską edycję?
Pisaliście, że np. wsparliście Mistrzostwa w Pszczynie a oni nic nie piszą na ten temat. Sam gram w polską wersję ale chłopakom też się coś należy, jak już włożyli pracę aby coś zorganizować. Poza tym niech trenują żeby byli w formie jak będę miał wszystkie części :) .
W każdym razie chodzi o wiarygodnośc bo skoro pisaliście a nie ma to jak to jest?
 
     
Merenerook
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Wrz, 2010   Re: Mistrzostwa w Pszczynie

sloonik napisał/a:
Mnie ciekawi to czy macie zamiar wspierać inne turnieje czy tylko te swoje, które promują polską edycję?
Pisaliście, że np. wsparliście Mistrzostwa w Pszczynie a oni nic nie piszą na ten temat. Sam gram w polską wersję ale chłopakom też się coś należy, jak już włożyli pracę aby coś zorganizować. Poza tym niech trenują żeby byli w formie jak będę miał wszystkie części :) .
W każdym razie chodzi o wiarygodnośc bo skoro pisaliście a nie ma to jak to jest?


D.W. powiedział na turnieju w Krakowie że nagrody do Pszczyny już poszły :>
 
     
AvantaR
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Wrz, 2010   

D.W. nawet na forum pisal, ze w jakis tam sposob wsparli MPki. Jak? Nie wiem, ale skoro pisal, to raczej nie klamal. Najlepiej niech sam sie wypowie :)
 
     
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 10 Wrz, 2010   

Tak jak wspomniałem wysłaliśmy nagrody jakieś 10 dni temu. Być może organizator jeszcze nie miał czasu o tym napisać.

Rozumiem, że jest grono graczy, które gra od dawna i chce się zmierzyć bez żadnych ograniczeń. I tak jak mówiłem jeśli będzie jakaś ciekawa inicjatywa związana z Inwazją zawsze możemy pomyśleć na tym.

Obecny cykl turniejów ma na celu promocje polskiego wydania inwazji. Ma zwrócić uwagę na to wydanie, że można coś zrobić i że planujemy to robić. Wkrótce wyjdą wszystkie zaległe dodatki plus nowe tak, że nie będzie zaległości zgodnie z obietnicami.

Myślimy nad jakimiś wyjątkowymi nagrodami czy też gadżetami, które będą do zdobycia tylko na turniejach. Albo za uczestnictwo w nich a także, za zajmowane miejsca. Jakieś drobiazgi, które będą wyróżniały każdego gracza, który osiąga najlepsze wyniki. Nie chcemy aby to cały czas były tylko bony. Wolimy coś innego przygotować i w ten sposób wspierać turnieje.

Czy jak skończy się cykl turniejów promujących albo w jego trakcie będą jakieś zmiany? Pewnie tak... W końcu to gra, która „żyje”.
 
     
AvantaR
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Wrz, 2010   

Moim zdaniem to co najbardziej nakreca turnieje to karty promo. Ale tutaj bez dobrej woli ze strony FFG nic nie zrobimy raczej :/
 
     
Keil
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Wrz, 2010   

Jeśli chodzi o promo karty to ja bardzo jestem ciekaw czy FFG wie o takich "przeszkodach" w chęci brania udziału w turniejach ?
Ostatnio zmieniony przez Keil Sob 11 Wrz, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Bryndzollo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Wrz, 2010   

Keil napisał/a:
Sprzedać trzy Core Sety i cały cykl korupcji --- mogę to zrobić tylko pytanie kto to kupi skoro trzeba na turniejach mieć polską wersję.


Ale nikt nie zmusza nikogo do sprzedaży Core Setu i cyklu korupcji, a także Szturmu na Ulthuan - te zestawy mogą być w wersji anglojęzycznej. Dodatki od cyklu wrogów i następne powinny być w polskiej wersji językowej.
 
     
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 11 Wrz, 2010   

Chcemy aby uczestnictwo w turniejach pozwalało na zdobycie naprawdę wyjątkowych rzeczy. To nie będzie nigdzie indziej do zdobycia.

Mogę napisać o dwóch pomysłach na których się teraz skupiam. Są też inne ale ciekawy jestem jak te Wam się podobają. Oczywiście nie twierdzę, że wszystko się uda zrealizować bo wykonanie każdych takich specjalnych zabawek to czasami bardzo duże koszty. Ale zobaczymy.

1. Stolice wykonane z plexi (lub czymś takim trwałym) z nadrukiem – to widzę tak, że w danym miesiącu/dwóch na turniejach można by było zdobyć 1 rodzaj takiej stolicy. Po danym czasie następowałaby zmiana i przez pewien okres byłaby inna stolica.

2. Żetony zniszczenia wykonane z plastiku. Byłyby to same czaszki. – I tutaj to byłoby tak. Byłoby kilka kolorów tych żetonów. Każdy gracz uczestniczący w turnieju otrzymywałby np. 3 czarne. Gracz zajmujący 3 miejsce – 3 zielone, 2 miejsce – 3 żółte a pierwsze miejsce – 3 czerwone. Jeśli gracz podczas jakiegoś turnieju wysypie np. 20 czerwonych żetonów to nic nie będzie musiał mówić tylko będzie wiadomo, że trzeba się z nim liczyć…
 
     
Carnage
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Wrz, 2010   

Ale te dwa powyższe pomysły nie wymagają realizacji bo są już zrealizowane. FFG dysponuje takimi gadżetami (specjalne wersje stolic jak i różnych żetonów) i rozprowadza je w tak zwanych "tournament packach" które można zamówić zgłaszając się przy tym do organizowania oficjalnych Regionalsów (chyba oficjalny był właśnie turniej w Czechach na którym było parę osób z Wrocławia). Zamówienie takiego Tournament Packa od FFG podobno kosztuje około 200$. W związku z tym Bard powiadomił niegdyś graczy na forum whinvasion że nie opłaca im się go zamawiać bo się im nie zwróci i dlatego Regionalsów w Polsce nie zrobią (jeden z chyba 3 postów Barda ogółem na forum).
 
     
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 11 Wrz, 2010   

Carnage
Oni w pakiecie nie maja żetonów np. zniszczenia tylko znaczki np. kraznoludów do przyczepienia. To zupełnie cos innego. Przynajmniej na temat innych żetonów nic nie wiem.
 
     
AvantaR
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Wrz, 2010   

Ja bym z checia widzial kosci w klimatach WH, z racji tego, ze przy duzej ilosci zasobow niewygodnie sie nimi operuje, a kosci wtedy sprawdzaja sie super. Tak samo oznaczanie pewnie rzeczy (typu ujemnie Hitpointy itd.).

Moze byc Q-workshop w to wciagnac?
 
     
Carnage
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Wrz, 2010   

D.W. napisał/a:
Carnage
Oni w pakiecie nie maja żetonów np. zniszczenia tylko znaczki np. kraznoludów do przyczepienia. To zupełnie cos innego. Przynajmniej na temat innych żetonów nic nie wiem.


Faktycznie - właśnie sprawdziłem i moja pomyłka - tym nie mniej istnieją tak zwane league kits w cenie 15$ które można zamówić od FFG. W skład takiego kita wchodzi:

- Klaser
- Mata (24" x 14")
- Przypinki (Order) i (Chaos)
- Książka Kampanii

Link do artykułu o tym zestawie poniżej:

http://www.fantasyflightg...ws.asp?eidn=889

A to też całkiem fajne nagrody. No i fajnie byłoby przy okazji następnej serii Regionalsów zgłosić też Polskę. Poniżej link do listy państw zgłoszonych przy serii ostatnich Regionalsów:

http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=1223

[/code]
 
     
AvantaR
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Wrz, 2010   

Mialem przyjemnosc widziec ten zestaw. I musze przyznac, ze z calosci jedynie podoba mi sie mata. Segregator wyglada IMO srednio (wydruk wsadzony za folie w formie okladki, jesli sie nie myle). Przypinki tez bez szalu.

Ale za 15 dolcow IMO fajny zestaw. Za sama mate bylbym wstanie tyle dac :)
 
     
sloonik
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Wrz, 2010   

To super, że wysłaliście nagrody na te Mistrzostwa. Czyli tez wspieracie innych.

Po tym co pisaliście na przykład na forum to macie teraz kłopot. Bo albo wyjdziecie na takich co dużo gadają i g…. robią albo rzeczywiście coś się będzie działo. Jeśli nic się nie będzie działo to następnym razem nikt już Wam nie uwierzy.
Jak będzie małe zainteresowanie to wiem, że nie zrobicie cudów. Ale chodzi o to, żeby przynajmniej spróbować. Początek jest ale zobaczymy co dalej.

I co dalej?
 
     
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 13 Wrz, 2010   

Akurat dobrze to rozgryzłeś. To chodziło nie tyle o zamieszanie ale aby polska wersja została zauważona bo inaczej by weszła do użytku i część graczy zupełnie by jej nie zauważyła. A tak to wszyscy już wiedzą, że jest i że w Inwazji planujemy organizować różne rzeczy.

To co teraz napiszę mieliśmy wprowadzić za dwa tygodnie przy okazji wprowadzenia Marszu Potępionych. Jednak zamieszanie się już uspokoiło (a to niedobrze :) ) i dostajemy także maile, że ktoś nie wiedział, że będzie polska wersja, że teraz musiałby kupić np. jeszcze raz Zgubę a chciałby grac a nie kupować jeszcze raz itp. itd. A nie chcemy utrzymywać aktualnych zasad by na siłę nie zmuszać graczy do dodatkowych kosztów.

Dlatego wprowadzamy docelowe rozwiązanie na czas turniejów promujących polskie wydanie Inwazji, które tylko lekko wspierają polską wersję.

Czyli: Gracze posiadający wersję angielską mogą swobodnie uczestniczyć w turniejach promujących polskie wydanie Inwazji z jednym ograniczeniem. Nie można korzystać tylko z kart z ostatniego wydanego dodatku w innej wersji niż wersja polska.

Aktualnie oznacza to, że nie można korzystać z kart z dodatku Kuźnia Ciszy w innej wersji językowej niż polska. Gracz jednak nie jest zobowiązany do posiadania w wersji polskiej żadnych kart, może mieć samą wersję angielską a po prostu zrezygnować z używania w swojej talii kart z najnowszego dodatku.

Po wyjściu nowego dodatku poprzedni automatycznie wchodzi do użycia w dowolnej wersji.

Czyli przykładowo. Po wejściu do sprzedaży dodatku Marsz Potępionych automatycznie gracze mogą używać kart z dowolnej wersji językowej dodatku Kuźnia Ciszy ale mogą używać wyłącznie nowego dodatku czyli Marsz Potępionych w wersji polskiej Az do wyjścia nowego dodatku za miesiąc.

Dlatego jeśli gracze zdecydują, że warto wspierać to co robimy po prostu kupią w pewnym momencie zaczną kupować polska wersję. Druga sprawa, że jeśli ktoś nie chce to nie musi tego robić i może pozostać przy wersji angielskiej i prawdopodobnie przez jakiś czas i tak będzie miał przewagę na graczem, który zaczynał od polskiej wersji bo ma dużo większe doświadczenie, którego na pewno nowy dodatek nie zlikwiduje.

Oczywiście niezależnie od tych zmian czy przyszłych gracze używający kart w wersji polskiej w części lub w całości będą mogli w przyszłości łatwiej liczyć na jakieś specjalne gadżety.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13