galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szturm na Ulthuan
Autor Wiadomość
admin 
Site Admin

Dołączył: 24 Paź 2004
Posty: 23
Skąd: Krakow
Wysłany: Sro 08 Wrz, 2010   Szturm na Ulthuan

W tym temacie można zadawać wszystkie pytania dotyczące interpretacji kart z dodatku Szturm na Ulthuan.

Wszelkie wypowiedzi nie będące dyskusją na te tematy będą kasowane.

 
     
Pollus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Cze, 2011   

Gdy nie mamy rozwinięć w strefie jednostka "Dark Initiate" (This unit does not count its power unless you have at least 2 developments in this zone) traci siłę, czy to znaczy że nie dodaje ani młotka do królestwa (jeśli jest tam postawiona), ani do siły w obronie? Jeśli tak to ta jednostka jest beznadziejna......
 
     
GambitG
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Cze, 2011   

Nie podliczasz siły tej jednostki jeśli nie masz 2 rozwinięć w strefie. Innymi słowy nie doliczasz jej siły do królestwa ani do obrony.
 
     
Pollus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Cze, 2011   

Czy 2 obrażenia z karty Temple of Vaul (Forced: At the beginning of your turn, deal 2 damage to your capital (you choose which section(s), można położyć na spaloną strefę?
 
     
GambitG
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Cze, 2011   

Nie można przydzielać obrażeń spalonej strefie w żaden sposób.
 
     
Pollus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Cze, 2011   

Altar of Khain "Kingdom. Action: If one of your units would be destroyed, you may pay 1 resource to instead return it to your hand." może przywrócić tylko jedną jednostkę czy tyle ile się chce/ma zasobów. Np. była bitka i zginęły 3 jedn. mogę tylko 1 wrócić na rękę czy 3?
 
     
piotrest
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Cze, 2011   

Pollus napisał/a:
Altar of Khain "Kingdom. Action: If one of your units would be destroyed, you may pay 1 resource to instead return it to your hand." może przywrócić tylko jedną jednostkę czy tyle ile się chce/ma zasobów. Np. była bitka i zginęły 3 jedn. mogę tylko 1 wrócić na rękę czy 3?


Możesz wrócić tyle jednostek ile chcesz bylebyś miał za każdą 1 zasób na opłatę kosztu.
 
     
Pollus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Cze, 2011   

Har Ganeth "Kingdom. Action: At the beginning of your turn, return one target unit with less than 2 hit points to its owner's hand." Powróci jednostkę do ręki która ma wydrukowany 1HP, a czy powróci jednostkę która ma wydrukowane 5HP i 4 damage?
 
     
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Cze, 2011   

Pollus poniekąd sam sobie odpowiedziałeś, jednostka z 5HP i 4 dmg ma ciągle 5HP, żeby ją cofnąć musiałbyś jej obniżyć HP, obrażenia nie obniżają HP.
 
     
piotrest
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Sie, 2011   

Pollus napisał/a:
Czy 2 obrażenia z karty Temple of Vaul (Forced: At the beginning of your turn, deal 2 damage to your capital (you choose which section(s), można położyć na spaloną strefę?


Tu wszystko jasne. A ja mam trochę naiwne pytanie - rozumiem, że ta karta może szybko rozwinąć nam królestwo lub misję. Ale jest z nią jeden problem - ma efekt wymuszony, którego nie można przerwać żadną akcją ani go niczym anulować np. http://deckbox.org/whi/Gifts%20of%20Aenarion . Dobrze myślę?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Sie, 2011   

tak, nie zdążysz (w sensie nie ma miejsca na zagranie akcji, przed wymuszonym efektem na początku tury) zatem gift of anarion nic Ci nie da.
 
     
piotrest
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Sie, 2011   

To Temple of Vaul nie jest taką super kartą w talii na indirekty. Sami sobie robimy kuku, no ale coś za coś.

No ale dajmy na to gdyby efekt tej karty był powiedzmy aktywowany w fazie królestwa (taki zapis na karcie) to i tak na początku tury Dary Aenariona by nie zadziałały bo to jest efekt wymuszony, którego nie można anulować?
Ostatnio zmieniony przez piotrest Sro 17 Sie, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Sie, 2011   

no cóż, ale czasem warto. Jak w decku masz karty imperialne, to po kilku turach takiego boosta, możesz sobie zniszczyć ten budynek np. rodrickiem :)
 
     
piotrest
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Sie, 2011   

Może trochę pomotałem z tym Vaulem, ale chodzi mi oto, że nawet gdyby miał inny timing (np. na początku fazy królestwa) - to rzucając Dary Aenariona na początku mojej tury i tak bym nic nie poradził na efekt wymuszony z Vaula i obrażenia musiałbym zadać swojej stolicy?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Sie, 2011   

nie no gdybyś miał timing to byś mógł. bo wtedy gifta rzucasz przed efektem wymuszonym i wszystkie obrażenia byłby anulowane a ty dostawałbyś kasę.
Niestety nie da się tego zrobić.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13