galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: admin
Sro 08 Wrz, 2010
Interpretacja kart
Autor Wiadomość
Syndelis
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Wrz, 2010   

Mi sie wydaje ze nie, poswiecajac ich, przechodzi sie automatycznie do poczatku tury drugiego gracza.
 
 
pan_satyros
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Wrz, 2010   

Przeglądałem właśnie ten temat, conajmniej 1/3 pytań sie powtarza ..
Inwazja to duuża gra i już z tego powodu wydaje mi się, iż należało by odpowiednio dostosować forum tak, by ułatwić orientację osobom mającym wątpliwośći.
Proponuje stworzenie subforum o nazwie 'pomoc', a w nim osobny temat dla kart z coreseta oraz osobne dla każdego z dodatków. Takie rozwiązanie sprawi iż zamiast miałkich dysput sukcesywnie powstanie rozbudowany pl faq do każdej części gry.
 
 
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Wrz, 2010   

Pakman napisał/a:
Ostatnie zdanie "Warty Poległych" brzmi: Pod koniec tej fazy poświęć te jednostki. Jak wiadomo faza pola bitwy kończy się możliwością wykonania akcji, czy w takim razie po poświęceniu ich wszystkich mogę jeszcze wykonać jakąś akcję na końcu tury czy już nie?


Moim zdaniem Akcja kończy fazę i poświęcamy jednostki.

Cytat:
Proponuje stworzenie subforum o nazwie 'pomoc'


Dobry pomysł.
 
 
Mordeczka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Wrz, 2010   

pan_satyros napisał/a:
Takie rozwiązanie sprawi iż zamiast miałkich dysput sukcesywnie powstanie rozbudowany pl faq do każdej części gry.

Widzę żeś niepoprawny optymista :twisted: Naprawdę sądzisz, że te osoby, które zadają w większości banalne pytania, na które odpowiedzi znajdują się w instrukcji i faq, zadadzą sobie tyle wysiłku aby przeszukać jakiś wątek? Z tego co obserwuję, to większość osób woli założyć konto, zalogować się, sypnąć pytaniami i czekać na odpowiedzi. Nie wczytując się w poprzednie odpowiedzi, czy też przeszukując inne wątki czy fora. Choćby istniało najbardziej rozbudowane faq i pomoc, wyjaśniająca wszystkie wątpliwości, to i tak pojawi się osoba pytająca o np. "Czy jednostka, która ma "Tylko Pole Bitwy" może zostać wyznaczona do wypełniania misji?". Moim zdaniem subforum nie ma sensu, bo i tak 90% ludzi nie czyta wypowiedzi dłuższych niż kilka linijek, pewnie i tę niewiele osób przeczyta :lol: Pozostaje jedynie ciągłe udzielanie prawie tych samych, banalnych odpowiedzi lub nieudzielanie ich w ogóle (ewentualnie odpowiadać na faktycznie trudne pytania) w nadziei, że może sami zadadzą sobie trud przeczytania instrukcji i faq :twisted:
 
 
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Wrz, 2010   

Mordeczka - Zdecydowanie się z tobą zgadzam, jednak fajnie jest mieć na forum porządek, zawsze to wygodniej dla nas samych i dla mniejszości, która jednak stara się coś przeczytać zanim zada banalne pytanie. :)
 
 
Mordeczka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Wrz, 2010   

Ajgor napisał/a:
...jednak fajnie jest mieć na forum porządek, zawsze to wygodniej dla nas samych i dla mniejszości, która jednak stara się coś przeczytać zanim zada banalne pytanie. :)

Wydaje mi się, że prościej byłoby przykleić post z linkami do instrukcji i aktualnego faq (pozostaje kwestia szybkiego tłumaczenia przez Galaktę faq wydawanego prze FFG), takie coś w zupełności wystarczy dla tych, którzy chcą i potrafią szukać, a miejsce na forum używać do dyskusji nad bardziej skomplikowanymi problemami.
 
 
pan_satyros
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Wrz, 2010   

Nawet jeżeli ta gartska nierobów nadal będzie pisać głupie pytania to przynajmniej w odpowiednim temacie. Osoba, która będzie chciała coś znaleźć np o kartach z Kuźni Ciszy, nie będzie zmuszona przekopywać się przez 50 postów w stylu "co to są te prostokątne kartoniki w pudełku ?".
Po prostu będziemy mieć porządek w chaosie i tyle. Poza tym takie rozwiązanie sprawami iż moderacja danych tematów stanie się prostsza.
Forum wyglądało by tak, że u samej góry byłby Core Set, potem duże dodatki, a następnie Battle których tytuł poprzedzony byłby skrótem (CS, CW itd) w zależności od cyklu.
Samo poprzenoszenie postów tego tematu do odpowiednich nowych tematów, gdyby było kilku chętnych nie powinno zając wiele czasu.
Następnie ten by się usunęło i wszelkie pytania o pomoc były by w 1 dziale.
Galakta chce wprowadzić Inwazję na nowe tory, upowszechnić, nadać całości dozę profesjonalizmu, a oficjalne forum wygląda jak piaskownica.. warto o to zadbać, chociażby dla naszej własnej wygody.
Napisze do DW, może coś z tego wyjdzie.
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 07 Wrz, 2010   

Cytat:
Napisze do DW, może coś z tego wyjdzie.


Coś na pewno wyjdzie. Nie chcę już opowiadać "bajek" na temat specjalnej strony bo dokąd jej nie będzie to są tylko opowiastki...

Na razie zostanie przerobione to forum aby było znośne. A potem będziemy się martwić.

Nowi gracze często zadają pytania, które denerwują graczy z dłuższym stażem. Ale także nie wszyscy mają duże doświadczenie w innych grach tego typu dlatego często przychodzi im trudniej zrozumieć rzeczy, które dla np. wieloletniego gracza w magic sa zupełnie zrozumiałe. Proszę pamiętać, że ta gra ma się otworzyć na nowych graczy także tych nie znających angielskiego czy nie mających doświadczenia i to wymaga też cierpliwości.

I miałem jeszcze taki pomysł aby np na koniec roku zrobić sondę dotyczącą tego, która z osób odpowiadających na forum na pytania dotyczące gry, zasad itp była najbardziej pracowita i ... cierpliwa. I otrzymałaby jakiś drobny upowinek. Sondę lub jakiś inny wybór ale trudno mi powiedzieć jak wskazać taką osobę.
 
 
pan_satyros
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Wrz, 2010   

Wiadomo, że nie torpeduję tu wszystkich nowych, sam nie grałem wcześniej w karcianki, ale zanim zadałem pytania przejrzałem faq pl oraz instrukcję. Niestety wiele z pytań na forum to wynik totalnego olania tych źródeł.

Cieszy mnie szybka reakcja ;) to dobrze wróży.
Co do strony nie jest aż takim priorytetem jak sądzę, łatwiej i szybciej jest udostępnić info na forum, a już na pewno forum daje bardziej bezpośredni kontakt z społecznością graczy, co w tej chwili jest najważniejsze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14