galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: admin
Sro 08 Wrz, 2010
Kraków
Autor Wiadomość
Merenerook
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Sie, 2010   

W takim razie wtorek? środa? godzina 17, 18? Bard? Czy inne miejsce? Wiem że w galerii kazimierz grają w magica.
 
 
Xeel
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Sie, 2010   

Środa byłaby ok, z wtorkiem (jeśli chodzi o ten tydzień) może być różnie.

Co do godziny, 16-17 byłaby moim zdaniem w sam raz, ale to zależy jak będzie ogólnie ludziom pasowało.

O tej porze na pewno dałoby się zagrać w Bardzie albo w zgrami.pl na Garbarskiej, mają otwarte do 19 i raczej nie będzie problemu z miejscem.
 
 
Merenerook
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Sie, 2010   

Ok więc sprawa ma się tak:
Rozmawiałem ze Stachem wpadnie w środę koło 18:00, ja proponuję spotkać się już o godzinie 16 czy 17 w Galerii Kazimierz z tego względu że można tam siedzieć do 22 spokojnie. Spotkajmy się przy Smoku czy okolicy możemy siedzieć przy stolikach smoka lub w sekcji restauracyjnej. Jeżeli ktoś chce się nauczyć grać wezmę wszystkie karty i złoży się jakiegoś decka.
 
 
Merenerook
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Sie, 2010   

Ważna informacja.

Największym problemem krakowskiej sceny WHI jest brak chęci. Wszyscy narzekają na brak turniejów, ciężko się umówić na luźne partie. Widać to nie tylko na forum Galakty ale i na WHInvasion.pl

Moi Drodzy! Otrząśnijcie się! Pokażcie się!

Rozmawiałem z Bardem, rozmawiałem z Dragonusem wszystko się da zorganizować! Z naszej strony trzeba tylko zainteresowania i liczby chociaż tych kilku chętnych osób. Jeżeli podoba się wam gra zainteresujcie znajomych niech wpadną popatrzą ocenią.

Pokazujcie się na forum Galakty i innych forach, pokażcie że jesteście i chętnie zagracie.

Co jakiś czas widzę posty w innych działach ludzie z Krakowa ale jeszcze nie widziałem by pisali cokolwiek o graniu. Jeżeli macie swoje środowisko, swoich graczy nie zamykajcie się!

Na facebooku jest już strona poświęcona graczom Warhammer Invasion Krakow.

Daleko szukać nie trzeba wystarczy google.

Pozdrawiam wszystkich fanów WHI oraz WFB i czekam na odzew:)
 
 
Yabo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Sie, 2010   

Witam.

Ja i moja Pani chętnie pogramy, ale ze względów osobistych jesteśmy dość mocno ograniczeni czasowo. Interesuje nas raczej "casual" ;) Czasy powergamingu mam za sobą ;) Można pograć w Bardzie jeśli nie mają nic przeciwko, można na Strychu w odpowiednie dni. Umawiać się możemy mniej więcej tydzień-dwa na przód, ale i to bez gwarancji. Takie życie :)

Pozdrawiam
 
 
Merenerook
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Sie, 2010   

Na razie tylko casual, będzie podany termin kto będzie chciał to przyjdzie. Aby móc organizować turnieje trzeba złapać kontakt z kilkunastoma osobami i wtedy będzie można dogadać się ze sponsorem, ustalić termin i grać! Jaka na razie ciężko zebrać grupę zainteresowanych.

Bard jest jak najbardziej otwarty na propozycje to my musimy się zebrać zapewnić tłumek, wtedy turniej trafi do kalendarza imprez i może kilka dodatkowych osób wpadnie zobaczyć/zagrać:)
 
 
Yabo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Sie, 2010   

Mamy ewentualnie jakieś ograniczenia względem wersji językowej?
 
 
Xeel
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Sie, 2010   

Tak na moje oko, to granie z różnymi wersjami językowymi to nie problem, ewentualne wątpliwości wyjaśni się w razie czego przed grą.
 
 
Merenerook
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Sie, 2010   

Pomysł wprowadzania restrykcji językowych to tylko i wyłącznie wymysł galakty, jest on sztuczny. Normalnie nie ma znaczenia jaką wersją językową grasz bo każda karta jest identyczna. Jedyna różnica to taka że są w języku który łatwiej zrozumieć osobie mieszkającej w danym kraju(Polska i polski, Niemcy, niemiecki etc).
 
 
Chaber
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Sie, 2010   

Merenerook napisał/a:
Pomysł wprowadzania restrykcji językowych to tylko i wyłącznie wymysł galakty, jest on sztuczny. Normalnie nie ma znaczenia jaką wersją językową grasz bo każda karta jest identyczna. Jedyna różnica to taka że są w języku który łatwiej zrozumieć osobie mieszkającej w danym kraju(Polska i polski, Niemcy, niemiecki etc).


A czy później wydane karty nie mają już uwzględnionego FAQ i doprecyzowania które dotyczy niektórych kart? Pytam tak z ciekawości, czy może ktoś to zweryfikować. Tekst na niektóych kartach mógłyby się różnić.

Pozdrawiam
Piter
 
 
Stach
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Sie, 2010   

Chaber napisał/a:


A czy później wydane karty nie mają już uwzględnionego FAQ i doprecyzowania które dotyczy niektórych kart? Pytam tak z ciekawości, czy może ktoś to zweryfikować. Tekst na niektóych kartach mógłyby się różnić.

Pozdrawiam
Piter


Ja nie do końca rozumiem ? zawsze było tak w różnych grach (i karcianych i figurkowych) że jak jest jakiś dylemat co do zasad spowodowany językiem, to racje ma wersja oryginalna.

FAQ też jakby tworzy FFG, bo oni są twórcą gry i wymyślają zasady, Galakta może to wszystko przetłumaczyć, ale nie może zmienić zasad.
 
 
Merenerook
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Sie, 2010   

FFG nie pozwoli na to aby jakiś kraj miał uaktualniony opis kart z faq bo premiera językowa była rok później. Koszty druku są zbyt duże mimo wszystko aby wymienić karty graczom. Łatwiej jest poprostu zrobić faq do którego dostosują się gracze:)
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 26 Sie, 2010   

Cytat:
FFG nie pozwoli na to aby jakiś kraj miał uaktualniony opis kart z faq bo premiera językowa była rok później. Koszty druku są zbyt duże mimo wszystko aby wymienić karty graczom. Łatwiej jest poprostu zrobić faq do którego dostosują się gracze:)


Polska wersja zawiera już poprawione karty zarówno te, które były już podane w erracie jak i te z Faq. Może nie wszystkie ale większość na pewno. To wszystko zależało od momentu w którym był druk. Jak było wiadomo co jest błędem to na kartach były dokonywane zmiany.
Trudno, żeby polska wersja zawierała takie błędy, które można uniknąć.

Polski faq będzie zawierał tylko wykaz błędów czy też wyjaśnień, które sa potrzebne dla polskiej wersji.

Wszystkie wersje mają jedne zasady, niezależnie od tego czy w jednej wersji jest tekst inny a w drugiej inny. Od wyjasnienia tego typu spraw jest Errata/FAQ dla danej wersji językowej.
 
 
Xeel
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Wrz, 2010   

Cytat:
Polska wersja zawiera już poprawione karty zarówno te, które były już podane w erracie jak i te z Faq. Może nie wszystkie ale większość na pewno.


To fajnie :wink:

No i ponawiam apel o zgłaszanie się chętnych na grę (rzecz jasna w bardzo sympatycznej atmosferze, a jakże :wink: ). Piszcie kiedy mielibyście chwilę na partyjkę albo dwie, jakoś się ustawimy. pzdr
 
 
Merenerook
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Wrz, 2010   

Xeel napisał/a:

No i ponawiam apel o zgłaszanie się chętnych na grę (rzecz jasna w bardzo sympatycznej atmosferze, a jakże :wink: ). Piszcie kiedy mielibyście chwilę na partyjkę albo dwie, jakoś się ustawimy. pzdr

Podpisuje się pod tym, jak również pragnę przypomnieć że pod tym linkiem znajduje się największe niezależne polskie forum Warhammera Invasion! Wiele osób z Krakowa i nie tylko jest tam już zarejestrowanych tak więc łatwiej będzie się nam komunikować.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14