galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co dalej ? ( jaki kolejny dodatek?)
Autor Wiadomość
revix
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Maj, 2010   Co dalej ? ( jaki kolejny dodatek?)

Królowa lodu zostanie niedługo wydana, pewnie w tym samym czasie ukażą się góry dla naszych angielskojęzycznych magio-mieczowych braci. Jak myślicie jaki dodatek będzie następny, zgodnie ze schematem który sprawdza się do tej pory będzie do dodatek bez planszowy. Może smoki? Chociaż patrząc na tytuły dodatków dostrzegam podobieństwo ( tych planszowych ) do talismanu 3 edycji ( góry, miasto, puszcza i podziemia) a tam smoki były wydane z uroczą wieżyczką co nie pasuje do schematu. Myślę że po lodzie i zimie przyjdzie kolej na jakiś cieplejszy dodatek ( znów te smoki hehe).
Może twórcy gry zaskoczą nas całkowicie i otrzymamy np. władce żywiołów?
Wypowiadajcie jestem ciekaw waszych pomysłów. :roll:
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Maj, 2010   

Ja wierzę, że w końcu będą chcieli nam zaprezentować jakąś fabułę. Mamy trzy nowe typy Wrogów - Żywiołaki, Konstrukty oraz Kultyści. No właśnie, kogo? Czego? Podziemia były pełne Kultystów, ale nic się o nich nie dowiedzieliśmy, może jedynie tego, że ewentualnie są współodpowiedzialni za tworzenie Konstruktów. oraz jedynie Sługa ciemności nam coś nam mówi, że "Sługa Pana Ciemności zawładnął tym obszarem w imieniu swego władcy.". Myślę, że może tym razem w końcu rozwiną te typy Wrogów.

Smoki może i kiedyś będą, nie przypominam sobie, aby Smocza Wieża aż tak pełna Smoków była, póki co FFG konsekwentnie serwuje nam 2 Smoki na dodatek i chyba za szybko się to nie zmieni.
 
 
Freeasy
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Maj, 2010   

Ponieważ jako kolejnego dodatku planszowego spodziewam się Miasta to najbliższym dodatkiem byliby Mistrzowie. W moim przekonaniu do tej pory dodatek karciany był zapowiedzią kolejnego dodatku planszowego.

Mroczny Żniwiarz był dla mnie zapowiedzią podziemi
Królowa Lodu była zapowiedzią Gór

Być może sam dodatek to jednak nie będą Mistrzowie ale wydaje mi się, że będzie nawiązywał w jakiś sposób do kolejnego planszowego.

Smoków spodziewałbym się jakoś na koniec, przed wieżą albo po wieży.

Co do mechanik kultystów i konstruktów to nie spodziewałbym się za wiele. Tak samo jak po 2 kolorach losu. Wydaje mi się że FFG nie za bardzo ma chęć ingerować w mechanikę gry o czym świadczy chociażby to, że góry będą niejako inną szatą graficzną do podziemi.
 
 
Libero
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Maj, 2010   

Mam nadzieję, że kolejny róg planszy zajmie Miasto.

Nie przeszkadza mi fakt, że Highland jest jak Podziemia. Czego innego można by się spodziewać? To gra opierająca się na kartach przygód i pakowaniu postaci.
 
 
Sir Joker
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Maj, 2010   

Libero napisał/a:
Mam nadzieję, że kolejny róg planszy zajmie Miasto.

Nie przeszkadza mi fakt, że Highland jest jak Podziemia. Czego innego można by się spodziewać? To gra opierająca się na kartach przygód i pakowaniu postaci.


Czego mozna sie spodziewac? Planszy w typu miasto czy kosmiczna otchlan. Jesli gory sa kopia podziemi to lepiej jakby dali tylko dodatkowe karty; znacznie tansze a frajda ta sama.
 
 
revix
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Maj, 2010   

No i nie zaśmiecałoby rogu planszy ... mam jednak nadzieje, że w górach będzie "coś" co sprawi, że gracze będą je odwiedzać :) )
 
 
Libero
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Maj, 2010   

A co takiego było w mieście czy w kosmicznej odchłani, że grało się inaczej? Serio pytam, nie grałem z tymi dodatkami nigdy.
 
 
Sxk
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Maj, 2010   

Jeżeli dodatki z planszami będą tylko i wyłącznie nowymi obszarami, nowymi przedmiotami oraz nowymi wrogami to wielka lipa i niech rzeczywiście poprzestaną na kartach. Jak gram to jeszcze do Podziemi nie zawędrowałem i już żałuję, że kupiłem ten dodatek.
W drugiej edycji każdy dodatek planszowy miał swój własny charakter.
"Podziemia" to były dodatkowe potwory i skarby.
"Kosmiczna Otchłań" to jak wiadomo kosmos i zupełny "odpał" w pozytywnym sensie.
"Miasto" to sklepy, fajne przedmioty do kupienia (do kupienia, a nie do znalezienia) i możliwość zmiany zawodu (czempion, szeryf i arcymag) z tego co pamiętam :D
Na razie mamy tylko "Podziemia", które w sumie przypominają stare "Podziemia" bardzo, a co do "Gór" mamy tylko podejrzenia.
Toteż jest szansa, że nowe dodatki, a nawet "Góry" coś ciekawego do rozgrywki wprowadzą.
 
 
Sir Joker
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Maj, 2010   

Libero napisał/a:
A co takiego było w mieście czy w kosmicznej odchłani, że grało się inaczej? Serio pytam, nie grałem z tymi dodatkami nigdy.

Jedna z glownych roznic byl jeszcze sposob poruszania sie, podziemia to slimak z bossem na koncu, miasto nie mialo okreslonego celu tylko wiele sposobow na pozbycie sie gotowki lub jego zarobienia. Do otchlani za to byl zupelnie inny sposob wejscia; zaklecie. Plansza byla bardzo krotka ale obfitujaca w duze nagrody i wielkie niebezpieczenstwa.

Obejrzec je mozna tu:
http://www.boardgamegeek....5/talisman-city
http://www.boardgamegeek....isman-timescape
 
 
Libero
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Maj, 2010   

Dzięki Sir Joker. Miasto mi się podoba, ale Otchłań to zupełnie inny klimat. Nie chciałbym takiego dodatku. Z tego co słyszałem, to istnieje jakaś wersja MiM gdzie każdy dodatek jest na jednym rogu planszy. Wydaje się, że najnowsza wersja też do tego dąży. Jakie tam były dodatki?
 
 
Wallenstein
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Maj, 2010   

Sxk napisał/a:
W drugiej edycji każdy dodatek planszowy miał swój własny charakter.
"Podziemia" to były dodatkowe potwory i skarby.


A czym to się różni od aktualnych Podziemi?
Przecież Miasto to też będzie tylko chodzenie bez jakichś ekstra zasad. No bo kupowanie przedmiotów i awans na zaawansowane postacie to raczej nie jest rewoulcyjna zmiana.
 
 
revix
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Maj, 2010   

Libero - To była 3 edycja a dodatki z tego co wiem to miasto, podziemia, góry i puszcza ( las ) oraz wieża smoków umieszczana na środku planszy.
Swoją drogą właśnie miasto z 3 edycji uważam (pod względem urbanistycznym :lol: ) za najlepiej rozwiązany problem. Mamy tak ulicę w kształcie litery L i od każdego pola możliwość wejścia do danego sklepu, miejsca etc. Jest to o wiele bardziej czytelne i przyjazna dla gracza niż miasto znane z 2 edycji. No ale zobaczymy teraz i tak pora na dodatek karciany może po Królowej lodu nadejdzie czas Króla lasu :roll:
 
 
Sir Joker
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Maj, 2010   

Libero napisał/a:
Dzięki Sir Joker. Miasto mi się podoba, ale Otchłań to zupełnie inny klimat. Nie chciałbym takiego dodatku. Z tego co słyszałem, to istnieje jakaś wersja MiM gdzie każdy dodatek jest na jednym rogu planszy. Wydaje się, że najnowsza wersja też do tego dąży. Jakie tam były dodatki?

Mi tez Otchlan w tej formie nie odpowiada klimatem i zasadami ruchu ktore kompletnie nie daja graczowi pola manewru. Ale nie mozna zaprzeczyc ze byla orginalna w porownaniu z innymi dodatkami i jesli by ja troche propraic a klimat zmienic na wymiar astralny pelen demonow moglo by sie prezentowac swietnie.
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Maj, 2010   

Zawiodłem się na was, Przyjaciele :( . Otchłań to bardzo dobry dodatek, nie ma dużo pól, więc wędrówka tam nie ciągnie się wieczność, ma sporo ciekawych kart oraz wzmacniających statsy efektów. Również karty te nie pozostają na obszarze, a więc nie ma blokowania obszarów bezsensownymi kartami Miejsc, czy Nieznajomych (czy Wrogów). No i ten wymuszony ruch, który tutaj idealnie się sprawdza, właśnie dlatego, że nie daje możliwości graczom, gdzie się poruszą - gracze nie mogą wybrać mniejszego zła, muszą iść, gdzie ich los poniesie. Moim zdaniem Otchłań jest najlepszym i najgrywalniejszym z dotychczasowych (do wszystkich edycji Talismana) dodatków.
 
 
revix
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Maj, 2010   

Otchłań ma swoje plusy i o ile jeszcze jako tako pasowała klimatem do 2 edycji MiMa to absolutnie nie wyobrażam sobie jej w wersji 4,5 TMiM. Mam nadzieję że jej potencjał zostanie wykorzystany ale w niego innej bardziej pasującej stylem "szybkiej" planszy na której można wiele zyskać i wiele stracić :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13