galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co Nowy powinien kupic?
Autor Wiadomość
djmad28
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Mar, 2010   Co Nowy powinien kupic?

Gralem kilkanascie lat temu w Magiczny Miecz i teraz zabieram sie do kupna nowej MiM. Jednakze nie mieszkam w PL i za sama wysylke zdrowo zaplace, wiec chce to zmniejszyc do minimum.
Nastawilem sie na pewno na gre z 2 dodatkami, no chyba ze kolejny lodowy dodatek wejdzie do sklepow na dniach to tez wezme.
W kazdym razie, z tego co widze trzeba dokupic farbki i pedzelki, ale jakie, ile, czy musza byc wszystkie kolory. Prosze o rady. Czy mozna kupic jakie sie chce farby, czy gdzies jest taniej, bo jedynie znajomy podal mi strone rebel.Poza tym, czy powinienem dokupic cos takiego jak np. koszulki na karty czy woreczek na kostki...?
Pudelko do kart z akrylu opisane w ktoryms temacie tez bardzo by mi sie przydalo, no ale nie wiem czy autor zechcialby dorzucic je do pudla Rebela.
Na allegro widzialem jest taniej, ale nikt ze sprzedajacych nie chce mojej karty kredytowej ani paypala, a nie posiadam polskiego konta bankowego.
NA RAZIE TYLE, zobaczymy co odpiszecie.
Talisman MiM oczywiscie jest tu dostepny i z tego cow idze czwarty dodatek jest juz drodze, ale jednak wole gre w polskiej wersji... taki sentyment. CENA TA SAMA, TYLKO TAAA WYSYLKA...
 
 
aro_kal
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Mar, 2010   

Pędzle i farby wielokrotnie były tu omawiane. Masz do wyboru co najmniej dwie firmy (te najbardziej znaczące), które niemal na pewno spotkasz tam gdzie mieszkasz. Są to VALLEJO i CITADEL (games workshop). Obie firmy produkują zarówno to jak i to, z tym że producentów pędzli do farb akrylowych jest mnóstwo. Zajmijmy się jednak pędzlami citadel - przyda Ci się kilka:
- fine detail - do wykańczania figurek, malowania oczek
- standard - do malowania podstawowego (chociaż od niego są też i większe pędzle, ale i nim jest bardzo wygodnie, a do MiM nie trzeba większych)
- jakiś stary, popsuty, zwykły pędzelek, któremu utniesz włosie dość krótko (tak na ok. 3-5 mm zależnie od ilości włosia) by móc nim malować techniką suchego pędzla

Możesz też szukać odpowiedników pędzli citadel. Ja wolę firmy magpol, ale zapewne dużo łatwiej o nie w Polsce niż tam gdzie Ty mieszkasz.

Kolorów farb nie potrzebujesz wszystkich, chociaż to znacznie ułatwia pracę. Kolory można dowolnie mieszać, rozcieńczać wodą, więc jeśli tylko umiesz, uzyskasz każdą barwę. Jeśli chodzi o mnie, to niemal nieodzowne są tak zwane płukanki (wash) firmy citadel. Można je oczywiście zastąpić farbką zmieszaną z płynem do mycia naczyń (najlepiej bezbarwnym) i wodą, ale jak się jest leniwym to można kupić. Są dość drogie, mimo że kosztują dokładnie tyle samo co inne farby, ale znacznie szybciej się zużywają. Na duże powierzchnie w mało istotnych elementach używam "moich" płukanek, a malując zawadiakę do MiM musiałem stworzyć sobie deczko żółtej płukanki, której w ofercie nie ma (do wyboru masz tylko 8 odcieni i wszystkie się przydają - niestety).

I jeszcze farba podkładowa. Ja używam w spreju firmy vallejo w kolorze szarym. Są jeszcze białe i czarne. Szkoda, że są dość drogie, gdybym tylko wiedział, że można je zastąpić jakimiś tanimi sprejami z supermarketu, to byłoby świetnie.

Powodzenia.
Ostatnio zmieniony przez aro_kal Sob 20 Mar, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
djmad28
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Mar, 2010   

jak wstane zamierzam jechac do sklepu z grami planszowymi, mam nadzieje ze zobacze tam wiele ciekawych rzeczy do takich gier i wlasnie spytam o farby. na firmach sie nie znam, ale moze jest jakis ''zestaw dla poczatkujacego'', bo w sumie nic wiecej mi nie trzeba.
sprobowalem na ebay
taki maly zestaw VALLEJO

wiekszy VALLEJO i mocno drozszy

prosty zestaw Citadel
 
 
aro_kal
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Mar, 2010   

Oba małe zestawy Ci wystarczą. Nie ma w nich jak sądzę lakieru, więc musisz go dokupić. Kosztuje tyle samo co farbka. Nakładasz go pędzelkiem. Jest co prawda lakier citadel o nazwie "purity seal". Ja go również mam. Po pomalowaniu kilkukrotnym lakierem z buteleczki, natryskuję go odrobinkę. Daje ładne satynowe wykończenie, bez zbędnego połysku.

Zestaw farb vallejo ma tę przewagę, że już masz w nim trzy metaliczne farby (ale jak widzę brak białego i czarnego). W zestawie citadel ich nie ma, ale jest pędzelek. Ja maluję farbami vallejo, więc śmiało mogę je polecić. Nie wiem czy są lepsze czy gorsze od tych citadel, ale działają i mi wystarczają.

Jednak polecam Ci kupić farby na sztuki. W zestawie vallejo jest dużo mało potrzebnych kolorów.
 
 
squarek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Mar, 2010   

Ja poleciłbym farby Citadel Foundation. Aktualnie chyba najlepsze farby na rynku. Bardzo dobrze kryjące farby. Posiadają uchylane wieczko z miejscem na którym jest porcja farby, nie trzeba wylewać kropli farby na paletę jak to ma miejsce w przypadku farb Vallejo.

Również dobre farby wg mnie to P3 Formula . Są troszkę tańsze, niestety jasne kolory na ciemnym podkładzie nie kryją już tak idealnie. Ale ogólnie dobre farby. Jak w Foundation również mają uchylane wieczko.

I duży plus farb P3 Formula, pojemniczek zawiera 18ml, farby Foundation tylko 12ml. Dla porównania Vallejo 17ml.
 
 
aro_kal
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Mar, 2010   

Cytat:
Posiadają uchylane wieczko z miejscem na którym jest porcja farby, nie trzeba wylewać kropli farby na paletę jak to ma miejsce w przypadku farb Vallejo.


To prawda. Czasami to wygodne rozwiązanie. Niemniej dość często będziesz musiał mieszać dwie farby by uzyskać inny kolor, wtedy tak czy siak będziesz musiał przenieść farbę na paletkę. Jeśli wolisz robić to pędzlem a nie nakraplać to wybierz farby citadel. Jeśli jest na odwrót to vallejo. Moim zdaniem pobieranie farby wprost z pojemniczka jest błędem, bo farba jest w nim za gęsta. No chyba, że citadel robi ją od razu rzadką, wtedy śmiało mogę polecić Ci farby vallejo, bo są one bardzo gęste i musisz rozcieńczyć je wodą, dzięki czemu z jednej kropli uzyskujesz co najmniej drugie tyle farby. A 17 ml do 12 ml też robi swoje.
 
 
djmad28
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Mar, 2010   

niezle, a co powinienem kupic oprocz farb i lakieru? czytalem ze jeszcze spray z podkladem, nie wiem jakie pedzelki, 1,2 czy wiecej,...
Czy cos jeszcze?
 
 
squarek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Mar, 2010   

Do malowania najlepiej jest mieć kilka pędzelków. Rozmiar 0 lub 00 do malowania szczegółów. Większe rozmiary do malowania większych powierzchni. Bardzo dużo zależy jeszcze od techniki jaką będziesz malował figurkę. Jak już wyżej ktoś napisał do cieniowania za pomocą "suchego pędzla" najlepiej mieć większy pędzelek.

Wg mnie bardzo dużo daje ładnie wykończona podstawka. Najprostsza metoda to posypka. Jest ich kilka rodzajów. Ja używam tradycyjnej posypki GW. Efekt dobry przy minimalnym nakładzie pracy. Pomalować podstawkę na zielono, brązowo, czarno, jak kto woli, jak farba wyschnie to rozwodnionym klejem typu Wikol posmarować podstawkę, zanurzyć w posypce, usunąć nadmiar posypki i gotowe. A wygląda to tak (kliknięcie otworzy zdjęcie w pełnym rozmiarze):




Do tego można pomalowaną figurkę zabezpieczyć lakierem, wtedy będzie mniej narażona na odpryski farby przy użytkowaniu, przenoszeniu figurek.

Farby w sprayu do podkładu warto kupić jeżeli planujesz malować dużo figurek. Jeżeli masz do pomalowania 20 sztuk to ja bym się wstrzymał. Niektóre figurki warto potraktować białym podkładem a niektóre czarnym, tak więc szkoda pieniędzy na 2 podkłady.

Aha, bardzo ważne, nie polecam kupować zwykłej farby w sprayu, takiej ze sklepu z farbami. Te farby są na rozpuszczalnikach które wchodzą w reakcję z plastikiem i mogą rozpuścić szczegóły. Takie farby nadają się tylko do figurek metalowych ale to już inne gry.
 
 
djmad28
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Mar, 2010   

ok, z farbami i pedzelkami poczekam az dostane gre. Kupie je juz tu, w sklepie lub na ebay. Chce poimalowac wszystkie figurki jakie dostane.
Czy cos jeszcze powinienem przemyslec, dokupic?
Czy te gry mozna /warto kupic tylko w Rebelu?
 
 
aro_kal
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Mar, 2010   

Sklepów to masz od czorta do wyboru, a z tego co mi wiadomo to rebel jest jednym z droższych.
 
 
djmad28
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Mar, 2010   

to polec mi jakies tansze. Zalezy mi na takim ktory zaofereuje mi najlepsza cene z wyslka do Chicago, no i oczywiscie obsluguje karty kredytowe.
 
 
djmad28
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Mar, 2010   

wyslalem do wszystkich sklepow jakie znalazlem propozycje i wygral

www.gameclub.pl
300zl za gre +2 dodatki, wysylka do Polski wliczona.
 
 
djmad28
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Kwi, 2010   

znalazlem dzis w sklepie z artykulami plastycznymi itp farby akrylowe "do malowania roznych rzeczy artystycznych"
cena mi bardzo odpowiadala, bylo ok 100 kolorow do wyboru.
3 sztuki za 1$
59ml sztuka

czy takie farby wystarcza do malowania figurek czy ,musze jednak kupic powazniejsze?
 
 
aro_kal
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Kwi, 2010   

A kto to wie czy są dość elastyczne, czy kryją plastik z podkładem lub bez. Warto o to popytać. Skoro są farbki dedykowane do malowania figurek to chyba jakiś powód istniał by je wydzielić z całej gamy farb akrylowych.
 
 
djmad28
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Kwi, 2010   

ja wiem, ale jednak cena niszczy i za 20$ mialbym 60 kolorow.

Widzialem jeszcze obok polke na ktrorej byly farby podzielone na 3 czesci Amatorskie, Artystyczne, Profesjonalne
Automatycznie cena za sztuke podniosla sie analogicznie do 2.50$, 6.90$, 8.90$
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13