galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Icy Drache Expansion Set
Autor Wiadomość
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   Icy Drache Expansion Set

Mroźny Smok




Dodatek pomyślany jest jako swego rodzaju kampania. Pierwotnie pojawił się w konkursie na Królową Lodu. Wszystkie karty powyżej, za wyjątkiem Smoczej Formy, są kartami Ekwipunku. Ze zmianą form pewnie spotkał się każdy, kto gra trochę w jakiekolwiek gry. Nasz Smoczek ma takich form 5. Druga forma znana może być erpegowcom, oni wiedzą, że smoki mogą transformować/transsublimować swoje ciało do postaci ludzkiej, przyjmując odpowiednią klasę postaci. Gracze tutaj mają swego rodzaju wybór - Ludzka Forma nie precyzuje, co się dalej z nią dzieje. Jeżeli więc gracze chcą rozegrać nimi kampanię z Mroźnym Smokiem, powinni wprowadzić do gry jego Śmierci Formę; jeżeli nie, to Ludzka Forma jest jego ostatnią formą. Anielska Forma jest swego rodzaju tributem do gier z serii MegaMan Zero, w której prawie każdy finalny boss, poza Omegą Zero, miał "anielską formę": X, Elpizo oraz poniekąd Dr. Weil. Walka później ze smokiem jest straszna, ale czy nie opłaca się zaryzykować - otrzymać 2 Skarby i czym prędzej poprzez Skarbiec udać się na Koronę Władzy? ;> Karta Mrocznego Kosiarza zaprezentowana jest na końcu i pochodzi ona z mojego Clock Expansion Set.

Support Mroźnego Smoka



Emisariusz pokazuje, jakim małym skurwysynkiem jest. Celowo nasyła Poszukiwacza na pewną śmierć, a aby być tego pewnym, to go jeszcze okrada z Magicznych Przedmiotów. A jak spojrzeć na niego, to wygląda jak mały chodzący aniołek...
Aby wykonać zadanie Czarownika, wystarczy pokonać jego Ludzką Formę, bez znaczenia, czy gracze grają w mini kampanię, czy nie.

Sługi Mroźnego Smoka



Wszystkie karty Sług Mroźnego Smoka są kartami Ekwipunku, pomijając kartę Omegi Zero, który jest kartą podwójnego Ekwipunku (pojawia się w grze wskutek działania innej karty Ekwipunku). Omega Reploid oraz Omega Zero, jak wspomniałem wcześniej, są tributami do gry MegaMan Zero 3. Ich flavor text opisuje pokrótce prawdziwego Omegę, który razem z Dr. Weilem został wygnany w kosmos, ale obaj wrócili. W środku jego wielkiego pancerza, znajduje się Omega Zero - Omega w oryginalnym ciele głównego bohatera gry - Zero. Obszar Ruin nie jest również przypadkowy - w MegaMan Zero, części pierwszej, budzimy Zero z jego ponad dwustuletniego snu. W zasadzie, to przykuty on jest do jakiejś maszyny i znajduje się pośród ruin czegoś. Przez wszystkie części gry dowiaduje się kim tak naprawdę jest - tragiczną postaci, który jest zmuszony walczyć ze swym przyjacielem z "poprzedniego życia" - X (seria MegaMan X), który kiedyś był bohaterem, poświęcił swe życie dla ratowania ludzkości, a teraz nie wie, kim jest. W ruinach, tam gdzie się przebudził, w MegaMan Zero 3 stawia czoło samemu sobie - Omedze Zero.

Zegary



Zegary w zasadzie powstały w większości przypadków z powodu złośliwych docinków mojego kolegi na temat coraz to nowych dziwnych Zegarów (których jestem maniakiem) oraz nazw. Zegar Bezbarwności powstał, gdy akurat słuchałem jednej piosenki ze Smerfnych Hitów - Bezbarwny Smerf. Zegar Powtórzonego Czasu jest kartą pochodzącą z mojego przyszłego setu - That World Expansion Set, który w tym secie jest tak zabójczą kartą, że byłby w stanie wykończyć praktycznie każdego Poszukiwacza w drugiej, czy trzeciej turze...

Kingdom Hearts



Pura Formalita, to tytuł filmu z Romanem Polańskim oraz Gérardem Depardieu - Czysta Formalność. Bardzo dobrego filmu btw.. IMO. Powrót Ciała do Duszy, to taki mały żart z tych dwu postaci zaprezentowanych na grafice, w której brunet - Sora - jest oryginalną postacią, a blondyn - Roxas - poniekąd jego duszą, sercem. Lody Na Patyku, mimo nazwy kojarzonej z pewną serią filmów, dotyczą lodów, które występowały zarówno w Kingdom Hearts, jak i np. Lunar Knights (Bokura no Taiyou DS w Japonii), które miały wyraz 'Winner' pozwalające otrzymać darmowego loda. Kwiaty Falujące w Uścisku Dłoni są swego rodzaju ukłonem w stronę mego kolegi, który mnie wkurwiał z Zegarami. Natomiast Kuleczka delikatnym uśmiechem w stronę pewnego Lux in Tenebris.

Tragic the Garnering tribute



Spadająca Gwiazda, to moja wersja keyworda - Entwine - którego może jeszcze naużywam. Solarion może tak ostro nie rośnie jak oryginalny (mój Aniołek kiedyś mnie zaatakował moim własnym Solarionem, nad którym mi przejął kontrolę, który był lekko ponad 1000/1000 ........ . Mastysia także jest znajoma ludziom.

Skarby



Amulet 100 wojowników, to taki mały bajer, aby gracz mógł pozostawić innych wrogów na witalnych obszarach, którzy by atakowali innych Poszukiwaczy. Konia z rzędem temu, który ze starej wersji karty ORU (po japońsku - ALL), by zrozumiał efekt. Postanowiłem, że jednak poprawię wording tej karty, aby każdy inny rozumiał, o co w niej chodzi. Miecz Beruda, to oczywiście miecz, śpiewany przez bardzo dobrą i starą kapelę TURBO, z piosenki Miecz Beruda. Z angielskiej wersji tej piosenki, Berud's Sword, dowiadujemy się, kim był ten smok, przeciw któremu Berud walczył. KRYSZTAŁ CZASU mam nadzieję, że każdemu jest znany. Jeżeli nie jest, to powiem, że to drugi w Polsce, zaraz po Oku Yrrhedesa, erpeg. Wiele osób uważa go za pierwszy rodzimy (podobnie np. ze Zbuduj Swój Kaczogród oraz Sim Wiochą). KaCety były wspaniałą grą, o ile miałeś łeb jak profesor oraz kalkulator :D Chyba nawet AD&D nie miało takiego poziomu skomplikowania... Prawdziwy Graal opowiada o kilku innych Przedmiotach z TMiMa - o Graalu, o Fałszywym Graalu, czy o Kielichu Cieni. Jest też Ostrze Demona Jaśniejącego Mroku, którego efekt karty doskonale nam sugeruje, jak mu się udało tę nieskończoną armię ułuskać...
Skarby generalnie są takie, jakie są. Przerobiłem parę mych starych kart, które teraz także są kartami Skarbów. Ma to znaczenie o tyle, jako, że jestem w trakcie tworzenia Treasure Expansion Set.

Inne




Zakłócacz Czasu jest póki co kartą z najdłuższym textem, jaki popełniłem. Paru moich znajomych wie, że po jej "stworzeniu" szukałem dobrej liny oraz ustronnego miejsca w lesie.. oraz Jona prosiłem o jego assassina. Trzech Raidenów, to żart z filmu Wielka Draka w Chińskiej Dzielnicy, na podstawie której później twórcy Mortal Kombat stworzyli tego Raidena, który nam wszystkim jest znany. Podaj Dalej jak i Jeszcze Nie Tym Razem, to tytuły kart z karcianki Doom Trooper. Pakowarka ACME pochodzi z Animków (Tiny Toons) i tamtejszego ACME Looniversity. Noc Święta Sabik, to następna era kart z Magicznego Miecza. Howl of the Wendingo, to oryginalna wersja karty z Trzeciej Edycji (została przedrukowana w Frostmarch, ale z kiepskim efektem). Eevee, to taki znany Pokemon.. Biały Piesek, to przykład karty, kiedy kolega podesłał mi randomową grafikę i się spytał, czy zrobię z niej kartę. Anioł Uniwersów także bardziej przynależy do Clock Expansion Set, a jest Istotą z Tamtego Świata.

Całość do ściągnięcia tutaj.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14