galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: admin
Sro 08 Wrz, 2010
Ogólne informacje na temat polskiej wersji Invasion
Autor Wiadomość
Sxk
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Kwi, 2010   

He he he informacja, że Galakta jednak wydaje wersję polską dotarła do mnie w przeddzień zakupu wersji angielskiej - Przeznaczenie/Spaczenie :D
 
 
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Kwi, 2010   

Tak się przyglądam temu projektowi i wygląda to faktycznie interesująco, zwłaszcza fakt, że będzie synchronizacja z wydaniami ENG. Zdecydowanie wolę mieć grę w wersji PL, bo jednak rzadko grywam w międzynarodowym gronie, ale nie ma co ukrywać, że oczekiwanie na lokalizację niektórych tytułów wymaga anielskiej cierpliwości. Całkiem więc możliwe, że również zaopatrzę się w tą karciankę (zwłaszcza, że to LCG)


Pytanie do weteranów. Czy jeden zestaw podstawowy wystarczy (czy nie będzie sporów o karty neutralne?) i czy toczy się rozgrywki Imperium vs. Imperium, czy może przeciwnicy powinni być z różnych ras?
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Kwi, 2010   

Co do drugiego pytania: każdy gracz gra inną rasą (do wyboru są 4 rasy w Zestawie Podstawowym + 2 dodatkowe w Ulthuanie). Jest też opcja draftu, w której każdy gracz gra jedną stroną (w grze występują 2 strony). Do tego wszystkiego mamy jeszcze karty wspólne (neutralne).
 
 
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Kwi, 2010   

Tak, wiem jakie są rasy, jakie są opcje rozgrywki i że są karty neutralne, przejrzałem instrukcję :)

Chodzi mi o to, czy rozgrywki z założenia to zawsze Chaos vs. Porządek, czy może źli mogą grać przeciw złym, albo dobrzy przeciw dobrym, albo nawet z obu stron barykady będzie ta sama rasa (ostatnia opcja wymagałby już dwóch podstawek). Po prostu czy takie coś jest w ogóle dopuszczalne, czy może mechanika jest nastawiona na rozgrywki DOBRO kontra ZŁO i w innym przypadku się nie sprawdza.


O karty neutralne pytam, ponieważ w podstawce jest ich pewna ilość, a z tego co pamiętam z instrukcji, w talii możemy mieć maksymalnie trzy kopie tej samej karty. Jeśli w podstawce są na przykład tylko 3 kopie jakiejś karty neutralnej, która interesuje obu graczy, to ktoś będzie pokrzywdzony... Wiadomo, że problemu nie ma, gdy drugi gracz ma własną podstawkę, dlatego pytam.
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Kwi, 2010   

W sumie mogę się mylić, w WHI jeszcze nie gram, aczkolwiek Battle packi wydają pewną ilość kart, z czego część z nich jest reprintami skądś, a reszta jest nowa. Możliwe więc, że w tych znanych się one pojawiają. Druga kwestia jest taka, że część kart występuje w 1 sztuce, a chciało by się na przykład mieć 3 sztuki jakiegoś bohatera, czy demona, czy czegoś. Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepszy deck, to taki, co ma najmniejszą liczbę kart oraz taki, w którym nie ma zupy śmietnik, tylko parę kart i ich kopie, więc zawsze wiadomo, co może się na rękę trafić. Dlatego też wydaje mi się, że trzeba będzie chyba po 1 battle packu dokupić, jeżeli będzie się chciało mieć profesjonalny deck. Ale jak mówiłem, w WHI nie gram, również też nigdy nie widziałem żadnego spisu decka.
 
 
vitro
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Maj, 2010   

Witam,
bardzo się cieszę na polskie wydanie tej gry i już nie mogę się doczekać by ją mieć!

Mam jednak małe uwagi co do składu polskiej wersji, najważniejsze:
- nie pozostawia się na końcu wiersza wyrazów jednoliterowych: a, i, o, u, w i z;
- tyczy się to też pojedynczych cyfr (jeśli wynika to ze zdania);
- zalecałbym dzielenie wyrazów ze względu na wąskie łamy, wyeliminuje to duże różnice długości linijek w jednym akapicie.(Nie jest jednolicie używane w całym pliku)
- ...i jeszcze kilka ale tych się już mniej będę czepiał.

Może to zboczenie zawodowe, ale naprawdę rzuca się to w oczy i ciężko się czyta. Proszę sprawdzić w jakąkolwiek gazecie lub książce.
Zauważyłem, że w innych grach Galakty jest podobnie (Horror, Filary) - tyczy się to przede wszystkim instrukcji. Choć w kartach też się zdarza.
Żeby pozbyć się jednoliterowy wystarczy minuta, reszta - trochę dłużej.

Mam nadzieję, że ktoś z firmy przeczyta ten post i jakoś się do niego ustosunkuje. Mogę pomóc bezinteresownie.
 
 
barloch3
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Cze, 2010   

mówiliście że invasion będzie już w czerwcu, a tu lipa :cry: data jest przełożona na lipiec?
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Cze, 2010   

Znaczy, mówiliśmy, że okolice (po) 15 lipca. O czerwcu mówiliśmy, że Warhammer: Inwazja będzie gotowy do transportu, czyli wypłynie z chińskich drukarni. Oczywiście mniej więcej. W tym poście są szczegóły: http://www.forum.galakta....p?p=29569#29569
 
 
erranein
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Cze, 2010   

Mam pytanie ostatnio kupiłem angielską wersję warhammer invasion(podstawka),ale potem dowiedzialem sie o polskiej edycji. czy będę mógł grać w turniejach mieszanymi kartami polsko-angielskimi? Na kolejną podstawkę trochę szkoda mi wydawać pieniądze, szczególnie że to prawie 4 battle packi.
 
 
Gregoreo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Cze, 2010   

Sprzedaj angliki, bądź propolski!
 
 
erranein
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Cze, 2010   

czyli nie. Albo moge być propolski, albo być nie-patriotą i używać angielską wersję? Jeśli mam wymienić, to stracę na tym, może nawet 30 ł, co jest prawie równowartością jednego battle packa
 
 
Pajhi
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Cze, 2010   

Nikt nie powiedział że nie będzie można.Już w trochę karcianek grałem i nigdy nie było problemu jakich kart używałem :twisted:
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Cze, 2010   

Pajhi napisał/a:
Już w trochę karcianek grałem


W Doom Troopera :twisted: Miałem Ci zrobić kartę Alakhaia i zapomniałem :( Ale ją zrobię :)
 
 
erranein
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Cze, 2010   

nawet w turnieje organizowane przez galaktę?
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Cze, 2010   

Jak będziemy się zastanawiać nad systemem turniejów, to pomyślimy również i o tym. Póki co stanowisko Galakty w tej sprawie znajduje się w pierwszym poście tegoż tematu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.3 sekundy. Zapytań do SQL: 14