galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pudełko na karty
Autor Wiadomość
ban21
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Lip, 2014   

Szybko i bezproblemowo. POLECAM!
 
     
VeilaMiles
[Usunięty]

Wysłany: Sob 16 Sie, 2014   Pudełko na karty

Witam!
Czy będzie tworzone pudełko do runebound ewentualnie posiałości szaleństwa? :) ) byłabym baardzo chętna na zakup :) genialna sprawa!
 
     
UtileDulci
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Gru, 2014   

Chciałbym pokazać jak wygląda pudełko Q_rala przy różnych ilościach kart.
Opis. Z przodu. Z boku.

Karty są w koszulkach FFG (100 mikronów). Na jakie koszulki zostało wyliczone "około 100"- nie wiem, jeszcze nie dostałem odpowiedzi.
 
     
mlody1981
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Gru, 2014   

UtileDulci napisał/a:
Karty są w koszulkach FFG (100 mikronów). Na jakie koszulki zostało wyliczone "około 100"- nie wiem, jeszcze nie dostałem odpowiedzi.


Spróbuj tak jak na zdjęciu. U mnie w bliźniaczym pudełku e-raptor'a w 3 przegrodach mieszczą się wszystkie karty przygód jakie obecnie wyszły w Polsce. Oczywiście wszystkie są w koszulkach.

 
     
UtileDulci
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Gru, 2014   

mlody1981 napisał/a:
UtileDulci napisał/a:
Karty są w koszulkach FFG (100 mikronów). Na jakie koszulki zostało wyliczone "około 100"- nie wiem, jeszcze nie dostałem odpowiedzi.


Spróbuj tak jak na zdjęciu. U mnie w bliźniaczym pudełku e-raptor'a w 3 przegrodach mieszczą się wszystkie karty przygód jakie obecnie wyszły w Polsce. Oczywiście wszystkie są w koszulkach.

Obrazek


Twoje pudełko jest innych rozmiarów.

Primo, moja karty stojąc pionowo wystają poza pudełko.
Secundo, wszystkie karty przygód wypuszczone na chwile obecną mieszczą się u mnie w 5 przegrodach.

Tak czy inaczej, dziękuję za pomysł. Problemem jest tylko możliwość podejrzenia ostatniej karty w stosie. Można by włożyć koszulkę z kawałkiem papieru żeby temu zapobiec.
 
     
mlody1981
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Gru, 2014   

To, że wystają nie wpływa na rozgrywkę.

1. nie ma znaczenia przy takiej ilości kart, czy wiesz co jest na końcu.
2. karty wykorzystane w grze wedrują na koniec w losowej kolejności. Masz pewność, że się nie powtórzą przy następnej rozgrywce. Przy tym wiesz kiedy skończą się niewylosowane karty.
3. podczas gry to gracz decyduje z której przegródki losuje kartę. -> większa losowość przygód
4. moje 3 przegrody starczą prawdopodobnie na co najmniej 20 rozgrywek po 8-9 godzin, przy 5-6 graczach -> w tej chwili po 3 rozgrywkach wykorzystane jest około 10% kart przygód, miasta, gór, podziemi i wszystkich małych dodatków. Nie lisze smoków, bo leżą i czekają.

Smoki wprowadzają tylko zamieszanie przy wszystkich dodatkach.
 
     
UtileDulci
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Gru, 2014   

mlody1981 napisał/a:
To, że wystają nie wpływa na rozgrywkę.

1. nie ma znaczenia przy takiej ilości kart, czy wiesz co jest na końcu.
2. karty wykorzystane w grze wedrują na koniec w losowej kolejności. Masz pewność, że się nie powtórzą przy następnej rozgrywce. Przy tym wiesz kiedy skończą się niewylosowane karty.
3. podczas gry to gracz decyduje z której przegródki losuje kartę. -> większa losowość przygód
4. moje 3 przegrody starczą prawdopodobnie na co najmniej 20 rozgrywek po 8-9 godzin, przy 5-6 graczach -> w tej chwili po 3 rozgrywkach wykorzystane jest około 10% kart przygód, miasta, gór, podziemi i wszystkich małych dodatków. Nie lisze smoków, bo leżą i czekają.

Smoki wprowadzają tylko zamieszanie przy wszystkich dodatkach.


1) Niby dlaczego? Widać jakiej karty na pewno nie wylosujesz, daje to małą przewagę i psuje grę.
2) Nie rozumiem o co Tobie tutaj chodzi.
3) A jak ktoś chce skorzystać z zaklęcia pozwalającego podejrzeć wierzchnie karty? Fail.
4) Nie wiem co to ma do rzeczy.

Co do smoków, mi i moim znajomym się podobają, jednakże jest to raczej gra o przetrwanie niż o dominację.
 
     
mlody1981
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Gru, 2014   

UtileDulci napisał/a:

1) Niby dlaczego? Widać jakiej karty na pewno nie wylosujesz, daje to małą przewagę i psuje grę.
2) Nie rozumiem o co Tobie tutaj chodzi.
3) A jak ktoś chce skorzystać z zaklęcia pozwalającego podejrzeć wierzchnie karty? Fail.
4) Nie wiem co to ma do rzeczy.

Co do smoków, mi i moim znajomym się podobają, jednakże jest to raczej gra o przetrwanie niż o dominację.


Nadal nie potrafisz ruszyć głową.

1. Karty się dublują w większości przypadków. Poza tym, jeżeli podczas jednej gry chcesz wykorzystać na przykład 500 kard lub więcej to powodzenia.
2. Po zakończeniu rozgrywki tasujesz karty odrzucone i wykorzystane dzielisz na ilość przegródek i wkładasz na koniec "kupek". W następnej grze masz kolejny zestaw przygód.
3. Wtedy ta karta (karty) ląduje zakryta na środku planszy i jest obligatoryjna.
4. To był tylko przykład, ile kart jesteś w stanie ogarnąć po takim czasie gry. Sprecyzowałem wypowiedź.


Zakończmy OT.
Nie ma sensu dyskutować o czymś do czego już dawno powinieneś sam dojść, a ja mogę tak całą wieczność.
 
     
UtileDulci
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Gru, 2014   

Cytat:
1. Karty się dublują w większości przypadków. Poza tym, jeżeli podczas jednej gry chcesz wykorzystać na przykład 500 kard lub więcej to powodzenia.
2. Po zakończeniu rozgrywki tasujesz karty odrzucone i wykorzystane dzielisz na ilość przegródek i wkładasz na koniec "kupek". W następnej grze masz kolejny zestaw przygód.
3. Wtedy ta karta (karty) ląduje zakryta na środku planszy i jest obligatoryjna.
4. To był tylko przykład, ile kart jesteś w stanie ogarnąć po takim czasie gry. Sprecyzowałem wypowiedź.


Zakończmy OT.
Nie ma sensu dyskutować o czymś do czego już dawno powinieneś sam dojść, a ja mogę tak całą wieczność.


Możesz tak całą wieczność co robić? Jeżeli chodzi o bycie nadętym baranem to świetnie ci idzie, kontynuuj. Mnie interesuje rozmowa na temat.

Wracając do niej, nie wiem jaką wartość ma argument o dublowaniu "większości" kart. Dla mnie to właśnie większość kart się nie powtarza, co i tak nie zmienia faktu, że wiesz czego się nie wylosuje (np. Diabła, Poltergeista itd.).
 
     
mlody1981
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Gru, 2014   

No widzę, że świetnie się zaczęło.

Masz rację, można podejrzeć ostatnią kartę, ale jak to sam napisałeś można też ją zakryć.

Poproś mamusię to pomoże ci wyciąć papierek.

Przeczytaj wszystko jeszcze raz, a potem proponuje przeprosić kolegę q_ral'a za swój atak histerii rozpieszczonego dzieciaka.

Kiedy zamawiasz podajniki dostajesz wymiary, wiec kupujesz świadomie konkretny produkt - w dodatku rękodzieło. O wymiarowaniu i tych wszystkich trudnych słów powinieneś nie tak dawno- sadząc po kulturze wypowiedzi - w 1 klasie gimnazjum.
 
     
UtileDulci
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Gru, 2014   

Za co miałbym go (ciebie) przeprosić? Za wprowadzanie w błąd? Za to, że miałem czelność wytknąć ściemę, na którą nikt inny wcześniej nie zwrócił uwagi?

100 kart w koszulkach nie mieści się w przegródce- taki jest fakt. Faktem jest również to, że powinno wejść do przegródki "około 100 kart" zgodnie z grafiką.
 
     
q_ral
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Gru, 2014   

Panowie spokojnie, nie dajmy się zwariować ;)

Kolega UtileDulci faktycznie zwrócił uwagę na istotny fakt, o którym od 4 lat nie miałem pojęcia. Mianowicie grubość koszulek różni się w zależności od producenta. Jako osoba nie posiadająca koszulek bazowałem na informacjach od graczy, ile kart w koszulkach mieści się w moich podajnikach - np tu kolega jablo pisze (Sob 06 Lis, 2010):
http://www.forum.galakta....er=asc&start=60

Na tej podstawie sporządziłem schemat pojemności. Rzeczywiście powinienem doprecyzować na schemacie producenta koszulek. Teraz to wiem.
Koledze UtileDulci oczywiście zaproponowałem zwrot podajników i załatwiliśmy sprawę po koleżeńsku. Myślę, że nie uważa mnie więcej za "ściemniacza". Jestem mu jednocześnie wdzięczny za zwrócenie uwagi i pozdrawiam.

Kolega młody1981 podsunął też kilka fajnych pomysłów - dzięki ci za obronę, jesteś gość :)
Przy okazji chciałbym też podziękować wszystkim użytkownikom forum i osobom, z którym miałem kontakt, za wiele ciepłych słów, porad i za wsparcie, bez którego moje hobby nie miałoby racji bytu.
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Gru, 2014   

q_ral, powiedz. Możesz robić większe (znaczy wyższe) pudełka, by faktycznie około 150 kart w koszulkach się mieściło i była mała rezerwa? Czy też Twoje pudełka są w standardowych wymiarach i nie możesz ich powiększać?
 
     
q_ral
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Gru, 2014   

Teoretycznie mógłbym, choć stworzyłem już pewien standard.

Dlaczego więc się nie zdecydowałem wcześniej na takie rozwiązanie?:
1. Wysokie koszty nowego projektu.
2. Duuża ilość wolnego czasu.
3. Nie mógłbym robić obu wersji (niskiej i wysokiej) a dużo osób ceni jednolitość swojej kolekcji i możliwość dodawania pudełek w przyszłości.
4. Wytrzymałość konstrukcji (pełne pudełko już trochę waży). Wyższa ścianka = dłuższe ramię = większe obciążenia.
5. Harmonijny rozmiar, jakkolwiek to brzmi, w architekturze i sztuce ma znaczenie :) - patrz "złoty podział".
6. Niektóre stosy są znacznie mniejsze więc musiałem iść na jakiś kompromis.
7. Pudełko miało się mieścić w kartonie z grą, a dobrze jest gdy dodatkowe miejsce do przyłożenia np. planszą, powstrzymuje karty od wysypywania się.

A ja też mam pytanie ;) A może by tak zrezygnować z koszulek? Szpecą i są niepraktyczne. Rozumiem w karciankach, ale tu? Bierzesz kartę i odkładasz/kładziesz przed sobą. Moje karty ze starej magii i miecza II jeszcze spoko wyglądają a mają już ze 20 lat. Nie wiem ile trzeba by było grać żeby wykończyć obecne karty. Po 5 latach nie mają praktycznie śladów zużycia. Szybciej plansza padnie :)
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Gru, 2014   

q_ral napisał/a:
Teoretycznie mógłbym, choć stworzyłem już pewien standard.

Dlaczego więc się nie zdecydowałem wcześniej na takie rozwiązanie?:
1. Wysokie koszty nowego projektu.
2. Duuża ilość wolnego czasu.
3. Nie mógłbym robić obu wersji (niskiej i wysokiej) a dużo osób ceni jednolitość swojej kolekcji i możliwość dodawania pudełek w przyszłości.
4. Wytrzymałość konstrukcji (pełne pudełko już trochę waży). Wyższa ścianka = dłuższe ramię = większe obciążenia.
5. Harmonijny rozmiar, jakkolwiek to brzmi, w architekturze i sztuce ma znaczenie :) - patrz "złoty podział".
6. Niektóre stosy są znacznie mniejsze więc musiałem iść na jakiś kompromis.
7. Pudełko miało się mieścić w kartonie z grą, a dobrze jest gdy dodatkowe miejsce do przyłożenia np. planszą, powstrzymuje karty od wysypywania się.

A ja też mam pytanie ;) A może by tak zrezygnować z koszulek? Szpecą i są niepraktyczne. Rozumiem w karciankach, ale tu? Bierzesz kartę i odkładasz/kładziesz przed sobą. Moje karty ze starej magii i miecza II jeszcze spoko wyglądają a mają już ze 20 lat. Nie wiem ile trzeba by było grać żeby wykończyć obecne karty. Po 5 latach nie mają praktycznie śladów zużycia. Szybciej plansza padnie :)


Hmm... mnie właśnie by interesowało troszeczkę wyższe pudełko (dwie sztuki), jeżeli i praktycznie byłbyś w stanie takie stworzyć (i skok ceny nie byłby jakoś szczególnie dramatyczny).

Moje pudełka do Talismana gniją sobie spokojnie na półce, więc Twoje pudelka i tak bym trzymał luzem, więc w moim przypadku ten punkt można by zignorować :)

Co do koszulek, ja osobiście muszę ich używać. Jestem playtesterem różnych gier ze stajni FFG, więc w koszulkach muszę trzymać drukowane karty, by mi nie wypadły.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13