galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pudełko na karty
Autor Wiadomość
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Lut, 2010   

Owszem fajne stojaczki. Jeśli będą one przystosowane pod karty w koszulkach pewnie i ja bym się pisał.
Prosiłbym jednak o podanie podstawowych wymiarów tego pudełeczka.
 
 
INTEROUTLET
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Lut, 2010   

tak podbijam pytanie o wymiary
 
 
q_ral
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Lut, 2010   

Cytat:
Prosiłbym jednak o podanie podstawowych wymiarów tego pudełeczka.

Wymiary komory na karty - 45mm x 67mm
Grobość wszystkich ścianek - 5mm
Szerokość całości - 282 mm

Jeśli chodzi o większe komory do kart w koszulkach to będę musiał przerobić cały projekt od nowa ale jest to do wykonania. Ku chwale Wielkiego Brata !!! :)
Cytat:
koszulki mają wymiar 44x67mm, więc zapas musi być trochę większy jeszcze.


Zrobię projekt według rozmiarów koszulek podanych przez Wookasha ( mam nadzieję że się nie pomylił, jakby co to mnie poprawcie) czyli komora będzie na 48x71mm w razie gdybym sam zaopatrzył się w koszulki... :)

Jestem po porządnej rozgrywce z ekipą. Dostałem tęgie lanie od gladiatora, który w ostatniej chwili i tak przegrał z filozofem. Pudełko się podobało wszystkim. Ludzie twierdzą, że objawił się porządek i karty wyciągało się przyjemnie. Lekkie przyzwyczajenie i wszystko gra. A czarny box komponuje się ładnie i estetyczne :) To mi przysłodzili...

P.S. Gladiator chyba jest lekko przegięty. Imho powinien tracić wykorzystanych przyjaciół po jakiejkolwiek przegranej walce a nie tylko z Poszukiwaczem.
 
 
Hellhound
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Lut, 2010   

A jaka była by przybliżona cena? 5 zł 50 zł czy 500 zł? Tak mniej więcej.
 
 
kammillo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Lut, 2010   

a dalo by sie takie zrobic zeby od spodu wypadala jedna karta (byla taka wysuwana zeby nie brac z gory tylko wysuwa sie ostania (mam nadzieje ze wiesz o co chodzi
 
 
Matthias[Wlkp]
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Lut, 2010   

Ciekawe, ciekawe :) . Jak mniemam, kolega ma dostęp do całkiem konkretnego warsztatu. Ewentualnie masz (ty lub właściciel tego warsztatu, jeśli to są różne osoby ;) ) normalną działalność, gdybym chciał własny projekt zrealizować? Może namiar? Widzę, że dosyć ładne krawędzie Ci wyszły, co kuleje u moich poddostawców ;) .
 
 
Kriss
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Lut, 2010   

kammillo napisał/a:
a dalo by sie takie zrobic zeby od spodu wypadala jedna karta (byla taka wysuwana zeby nie brac z gory tylko wysuwa sie ostania (mam nadzieje ze wiesz o co chodzi



Jest to bardzo bobry pomysł, przez takie rozwiązanie nie trzeba dodatkowego miejsca na karty wykorzystane bo można je po prostu położyć na górę.
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Lut, 2010   

Trzeba by tylko na nierozpoczęty deck położyć np. jakąś kartę odwróconą koszulką do dołu, która by zaznaczyła koniec stosu - aby wiedzieć kiedy go przetasować, jeśli będzie taka potrzeba.
No i dodatkowym plusem byłoby to, że karty mogłyby ciasno siedzieć w przegrodach - zmniejszy to objętość stojaka, a przecież do tego trzeba dążyć, aby w przyszłości wszystkie dodatki można było zmieścić w jednym pudełku w rozsądnym rozmiarze..
Pozostaje problem, jak to najlepiej rozwiązać :)
Alternatywnie można by wykorzystać coś ze sprawdzonych pomysłów: http://www.epuzzle.pl/ind...roducts_id=1195
 
 
q_ral
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Lut, 2010   

Kod:
a dalo by sie takie zrobic zeby od spodu wypadala jedna karta (byla taka wysuwana zeby nie brac z gory tylko wysuwa sie ostania


Oczywiście wiem o co chodzi :) Spodziewałem się, że ktoś prędzej czy później zaproponuje taki wariant. Przerabiałem to rozwiązanie i ma zbyt wiele wad, które go dyskwalifikują:
1. Żeby wyciągać karty od spodu podstawa była sporo wyżej żeby się paluch mieścił - więcej plexi i ograniczenie wysokości przez pudełko.
2. Podstawa miała dużo głębsze wcięcia - praktycznie schodzące się do środka (za słaba konstrukcja) - przy za małym wcięciu karta się nie "chwytała" palca.
3. Łatwo jest unieść kupkę przy takim wysuwaniu więc szpara musiała mieć min 5 mm, inaczej było za dużo szarpania z wyciąganiem. Z kolei szpara wystarczająco szeroka powodowała wyjeżdżanie kart.

Wszelkie konstrukcje typu: zapadki, pochylnie i inne "samo się wysuwa" wynalazki, są poza moim zasięgiem :) Zresztą uważam, że podstawa sukcesu to prostota.
 
 
q_ral
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Lut, 2010   

:!: Gdyby ktoś był zainteresowany takim pudełeczkiem z moim projektem graweru to nie wahajcie się ze mną kontaktować. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania na qralbox@gmail.com
Ostatnio zmieniony przez q_ral Sro 24 Lut, 2010, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Kriss
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Lut, 2010   

Podaj cenę na forum żeby wszyscy widzieli ;)
 
 
maxus32
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Lut, 2010   

Mam tylko nadzieje że cena...hmm...będzie przystępna. Bo jeśli nie to Ja poprosze bez grawerunku ...może będzie taniej :lol:
 
 
q_ral
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Lut, 2010   

Nowy grawer - imitacja talizmanu mojego autorstwa.
"Prawie" w tym przypadku nie robi żadnej różnicy :D

 
 
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Lut, 2010   

Ja pewnie się skuszę o takie pudełeczko, ale postanowiłem, że poczekam na opinie i testy innych użytkowników. Chodzi głównie o wygodę wyjmowania kart. Zauważyłem, że karty, które luźno stoją na kupce, ciągnie się w ten sposób, że 1 palec (wskazujący) czasem 2 palce (wskazujący i fakulec) zciągają z kupki kartę zsuwając ją poziomo, a kciuk w tym samym momencie, przytrzymuje lekko kupkę, żeby się nie rozsypała. W przypadku pudełeczka, kartę trzeba wyciągać górą, co może być kłopotliwe w przypadku pomniejszania się kupki. Czy nie było by wygodniejsze pudełeczko, z całkowicie otwartym przodem (węższa strona karty), a jedynie przytrzymujące karty z trzech pozostałych stron? Wówczas możnaby ciągnąć karty techniką którą opisałem w przypadku luźno stojących kart. Aha, jakbyś q_ral szukał testerów, to ja się zgłaszam, mile widziane pudełeczko do testów hehehe :D
 
 
ernin
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Lut, 2010   

To ja zaprezentuje swoje pudełko do przechowywania gry na razie wersja beta.

Puste
http://69.72.149.25/~erni...4%99cie0022.jpg
oraz po włożeniu zawartości
http://69.72.149.25/~erni...4%99cie0023.jpg
http://69.72.149.25/~erni...4%99cie0024.jpg
http://69.72.149.25/~erni...4%99cie0025.jpg
http://69.72.149.25/~erni...4%99cie0026.jpg
Ostatnio zmieniony przez ernin Sro 24 Lut, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 14