galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pudełko na karty
Autor Wiadomość
yojin
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

hmmm..... no aby wyciagnac karte z takiego stojaczka trzeba ja albo wygiac mocno albo paznokciem zahaczyc. Dodajac do tego np. protektory gdzie karta moze byc odwrócona "wieczkiem" w strone "szparki". No jak nic zaczynaja sie shcodki z wyjeciem kart :wink:
 
 
q_ral
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

TADAAAA! - Drugie wydanie pudełeczka, rev 2.0 :)

Szybko wpadłem na to, żeby pudełko było obustronne, bo przecież nie gramy solo a wszyscy ciągną z tych samych stosów. Rzeczywiście ciągnięcie przez "plecy" mogło być niewygodne. Będę testował ale nowe ułożenie zapewnia chyba pełen komfort.
I jeszcze zrobiłem delikatne zaokrąglenia przy wlotach :)

Zastanawiałem się także nad jedną wspólną ścianą w środku i dwóch rzędach przegródek - w sumie 10 ale jak wspomniałem pojawiłby się problem "ciągnięcia przez ścianę". Po przemyśleniu budowa modułowa jest bardziej praktyczna niż duża całość.

Poniżej zdjęcia wersji z ciemnej plexi. Jest ona niestety nieco droższa ale imho bardziej pasuje do stylistyki Talismana, poza tym nie ma problemów z klejeniem i co najważniejsze jest to plexa wylewana, b.dobrej jakości a nie wytłaczana, więc grawery wychodzą nieporównywalnie ładniejsze. Myślę, że grawery będę umieszczał w przyszłości na 2 zewnętrznych ścianach, a na spodzie sobie daruję. Bardzo proszę jak zwykle o komentarze:

:!: Prezentowane grawery talizmanów są oczywiście znakiem towarym zastrzeżonym przez FFG i zrobiłem je tylko do swojego domowego użytku. :!:










Jak skończę robić model 2.0 w wersji przezroczystej to zamieszczę foty. Klejenie tego to masakra jest... :P



Cytat:
chyba ciutke niewygodnie sie z tego karty wyjmuje podczas gry

Wyciągałem i wkładałem, wyciągałem i wkładałem :) Karty mają lekki luz, nie siedzą super ciasno - nie odczułem żadnych "niewygód". Specjalnie zrobiłem łuki, żeby nie było problemów z resztką kart. Osobiście uważam, że podbieranie kart ze zwyczajnie stojącej kupki, absorbuje więcej uwagi żeby jej nie rozjechać, niż podbieranie z pudełka.
Ostatnio zmieniony przez q_ral Wto 16 Lut, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

Jon New z Talisman Island pyta się, czy mógłbyś mu zrobić jedno takie pudełko?
 
 
damian000180
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

jestem zainteresowany takim pudeleczkiem podaj cene i chcialbym zebys zrobil mi takie dwa pudelka jak cos to pisz na pw
 
 
Hellhound
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

Również ponawiam dwa pytania:
- czy karty w koszulkach się mieszczą w tym cudeńku?
- czy będziesz to sprzedawał i jeśli tak to jaka jest przybliżona cena?
 
 
yojin
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

I w ten oto sposób Kolega otworzył dochodowy biznes :twisted:
 
 
maxus32
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

Ja równiez z chęcią zakupie takie dwa pudełka jeśli tylko będzie taka możliwość. Opie masz talent ;-) . Pozdrawiam i kombinuj dalej a nóż jakieś udogodnienia wpadną Ci jeszcze do głowy .
 
 
q_ral
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

Cytat:
Również ponawiam dwa pytania:
- czy karty w koszulkach się mieszczą w tym cudeńku?
- czy będziesz to sprzedawał i jeśli tak to jaka jest przybliżona cena?


Jak już pisałem, dokładny wymiar komory to 45mm x 67mm. Nie mam koszulek, żeby sprawdzić ale z wymiaru podanego w Rebelu (41x63mm)powinny pasować. Jeśli posiadasz takie koszulki to mógłbyś zmierzyć je w praktyce i napisać wymiary. Będę wdzięczny za info.

Co do sprzedaży to owszem rozważam taką możliwość. Na razie skupiam się na dopracowaniu i przetestowaniu gadżetu. Będę informował o postępach na bieżąco.
 
 
kowal85
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

Jak cena będzie przystępna :D To też bym chętnie, nabył takie cudo :)
 
 
mrsin
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

Ja również bym się zapisał na dwa pudełeczka, wreszcie na stole zaoponowałby porządek.
 
 
wookash966
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

q_ral napisał/a:

Jak już pisałem, dokładny wymiar komory to 45mm x 67mm. Nie mam koszulek, żeby sprawdzić ale z wymiaru podanego w Rebelu (41x63mm)powinny pasować. Jeśli posiadasz takie koszulki to mógłbyś zmierzyć je w praktyce i napisać wymiary. Będę wdzięczny za info.


41x63mm - to wymiary kart, koszulki mają wymiar 44x67mm, więc zapas musi być trochę większy jeszcze.

W moim odczuciu, jeśli da się więcej w długości karty to może wygodniej by się wybierało odpowiednią ilość kart...? Wówczas nieco bardziej karta wysuwała by się ze stosu. Ale nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem ;)

Swoją drogą dałeś radę człowieku! Lepiej to opatentuj :D
 
 
Valdigda
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

Wydawało mi sie że ta 1 wersja była ładniejsza, ale może to złudzenie. Jak dla mnie genialny pomysł i bardzo przydatna rzecz.
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Lut, 2010   

Porządna rzecz. Moje gratulacje! Jak będzxiesz uruchamiał masową produkcję to ogłaszaj :)
Moja sugestia, żeby wybór był w obu kolorach. Dzięki temu jeden może dla stosó do losowania, a drugi dla stosów odrzuconych.
 
 
q_ral
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Lut, 2010   

Cytat:
także jestem chętny - ale bez tych przodów, a całość lekko pochylona w tył.


Pomysł niezły, zalatuje starym dobrym Eurobussinessem :) . Tylko znów mamy problem z wylotem w jedną stronę.

Cytat:
Moja sugestia, żeby wybór był w obu kolorach. Dzięki temu jeden może dla stosó do losowania, a drugi dla stosów odrzuconych.


Pomysł z kolorem przezroczystym zaczyna się coraz bardziej oddalać. Wykonując wczoraj taki egzemplarz wielce się zmordowałem. Mimo najszczerszych chęci nie udało mi się uniknąć "przykrych niespodzianek". Na przejrzystej plexie rzuca się w oczy klejenie i nawet najmniejsze potknięcia. Lubi ona bieleć, tworzą się mikropęknięcia. Ważna jest chyba nawet wilgotność otoczenia. Nie da się uzyskać tak idealnego efektu jak przy plexi ciemnej. Chyba nie byłbym do końca fair wręczając komuś taki wyrób.

Myślałem jeszcze o śrubkach :) ale gwintowanie takiej ilości otworów by mnie zabiło.
 
 
damian000180
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Lut, 2010   

wiec kiedy mozna spodziewac sie aukcji na allegro ? :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 13