galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy kiedy kiedy ;)
Autor Wiadomość
dymsza
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Lis, 2009   Kiedy kiedy kiedy ;)

Panowie z galakty kiedy podziemia bo nie daje rady :)

???
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Lis, 2009   

http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=1149

Talisman: PODZIEMIA - grudzień :) .
 
 
dymsza
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Lis, 2009   

widziałem ten post :/ liczyłem na dokładność co do tygodnia albo info kiedy rusza przedsprzedaż, bo tylko to powstrzyma mnie od zakupu angielskiej edycji.

pozdro
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Lis, 2009   

Niestety takie dane są niemożliwe do określenia raczej do momentu, aż produkt nie dotrze do Polski. Zresztą tak się dzieje wszędzie - chociażby na macierzystym rynku FFG, który również sprowadza swoje produkty w większości od skośnych. Angielska wersja już jest na naszym rynku, dlatego tutaj wszystko jest jasne.
 
 
Freeasy
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Lis, 2009   Re: Kiedy kiedy kiedy ;)

dymsza napisał/a:
Panowie z galakty kiedy podziemia bo nie daje rady :)

???


Święte słowa.
 
 
Sikorales
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Lis, 2009   

Podziemia prawdopodobnie na początku stycznia...
 
 
Freeasy
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Lis, 2009   

Sikorales napisał/a:
Podziemia prawdopodobnie na początku stycznia...


No jeśli to prawda, to ja na miejscu przedstawicieli z Galakty nawet nie odzywałbym się na forum. Nie zdążyć z premierą przed świętami to w zasadzie strzelić sobie nie tyle w stopę co prosto w głowę. Chyba nie muszę wyjaśniać dlaczego.
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Lis, 2009   

Aktualnie, jak zresztą DW wyjaśniał, to nie jest wina Galakty, że premiera się przesunęła. Może to wydawać się dziwne, w szczególności paru użytkownikom, ale to naprawdę jest wina Chińczyków, a nie nas.
 
 
Tristan
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Lis, 2009   

Freeasy jak sam powiedziałeś "byłby to strzał w głowę" dlatego też wyobraź sobie jakie nastroje muszą panować w wydawnictwie, gdy tracą dla siebie najlepszy okres przez to ,że Chińczycy dali ciała... Dlatego też posty niezadowolenia nie będą robić na nich najmniejszego wrażenia - wiedzą co to dla nich znaczy.
 
 
dymsza
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Lis, 2009   

żałuje tylko ze się wstrzymałem było trzeba kupić wersje angielską.


jedyny słowem FFG z was zakpiło
może powinniście rozważyć sprzedaż takich kuponów które będzie można dać w prezencie a następnie zdeponować w styczniu ;)

lol lol lol
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Lis, 2009   

dymsza napisał/a:
jedyny słowem FFG z was zakpiło
może powinniście rozważyć sprzedaż takich kuponów które będzie można dać w prezencie a następnie zdeponować w styczniu ;)


Co?
 
 
Tristan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Lis, 2009   

dymsza napisał/a:
żałuje tylko ze się wstrzymałem było trzeba kupić wersje angielską.



W każdej chwili możesz ją kupić zamiast wylewać żale.
 
 
Freeasy
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Lis, 2009   

Tristan napisał/a:
Freeasy jak sam powiedziałeś "byłby to strzał w głowę" dlatego też wyobraź sobie jakie nastroje muszą panować w wydawnictwie, gdy tracą dla siebie najlepszy okres przez to ,że Chińczycy dali ciała... Dlatego też posty niezadowolenia nie będą robić na nich najmniejszego wrażenia - wiedzą co to dla nich znaczy.


To, że komuś jest źle mnie nie cieszy i niczego nie tłumaczy. Wolałbym, żeby zarówno w wydawnictwie jak i na forum panowały dobre nastroje, a na mnie czekały Podziemia pod choinką... dziwi mnie tylko, że ciągle coś się dzieje i żaden z terminów wydania kolejnych wersji/dodatków magii i miecz nie został dotrzymany... a to piraci, a to Chińczycy...a może jednak wypada wziąć winę na siebie i coś poprawić na przyszłość?

Patrząc na zapowiedź Żniwiarza, Podziemi mimo wszystko spodziewam się najwcześniej na przełomie marca i kwietnia a pewnie Frostmarch będzie już na kolejną gwiazdkę. O kolejnych dodatkach wolę na razie nie myśleć ...

Przy okazji zbliżających się Świąt forumowiczom już teraz życzę cierpliwości a Wydawnictwu rozwiązania powtarzających się problemów i sprawnego wprowadzania gier na polski rynek w przyszłości.
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Lis, 2009   

Freeasy napisał/a:
a może jednak wypada wziąć winę na siebie i coś poprawić na przyszłość?


A ja bym poprosił o jakieś przykłady błędów, jakie zostały popełnione przez Galaktę :) Ewentualnie o sugestie, co Galakta winna poprawić u siebie w związku z wydawaniem gier w innych nie ich drukarniach przez innych bliżej nikomu nieznanych ludzi.
 
 
Freeasy
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Lis, 2009   

Nemomon napisał/a:
Freeasy napisał/a:
a może jednak wypada wziąć winę na siebie i coś poprawić na przyszłość?


A ja bym poprosił o jakieś przykłady błędów, jakie zostały popełnione przez Galaktę :) Ewentualnie o sugestie, co Galakta winna poprawić u siebie w związku z wydawaniem gier w innych nie ich drukarniach przez innych bliżej nikomu nieznanych ludzi.


Nie znam dokładnie całego procesu ani zasad współpracy pomiędzy Galaktą a FFG i na co Galakta ma wpływ ale to co moim zdaniem mogło nie zadziałać ale to są jedynie moje domysły:

- Galakta dostaje za późno wersje angielskie do tłumaczenia - być może jakaś informacja zwrotna do FFG byłaby wskazana - tu oczywiście Galakta może liczyć na poparcie forumowiczów oraz miłośników MiM w postaci wysyłania maili do FFG (w ramach zorganizowanej akcji internetowej)

- Przesyłając tłumaczenie Galakta nie ma wpływu na dalsze monitorowanie prac, więc nie jest za wczasu świadoma ewentualnych opóźnień a opóźnienia w pracach nad grą nie wiążą się z dodatkowymi kosztami pieniężnymi strony zajmującej się produkcją samej gry na rzecz FFG lub Galakty

- Umowa pomiędzy FFG i Galaktą jest tak skonstruowana że FFG nie zależy na wielkości sprzedaży gry w Polsce (wydaje mi się, że przy liczbie mieszkańców i zainteresowaniu grami Polska jest mimo wszystko w miarę atrakcyjnym rynkiem choć na pewno nie tak jak USA czy UK)

Chciałbym podkreślić, że opóźnienia w wydawaniu MiM to już codzienność i wydaje mi się, że w samym wydawnictwie mają znacznie większą wiedzę i pomysły co idzie nie tak. Nie wierzę w to, że Galakta nie ma na nic wpływu poza tłumaczeniem. Ponieważ wszyscy zarówno wydawnictwo jak i fani są zainteresowani aby dodatki wychodziły, szybko, były dobrej jakości i dobrze się sprzedawały (to też w interesie fanów bo jak się dobrze sprzedają to można spodziewać się kolejnych), być może my wszyscy choć skromnie możemy jakoś pomóc np wsperając komunikację pomiędzy Galaktą a FFG jakąś akcją mailingową.

Nie chciałbym jednak aby przyspieszenie w ukazywaniu się dodatków odbyło się kosztem ich jakości. Tu chciałbym podziękować osobom wspierającym wydawnictwo pod kątem tłumaczenia bo różnica w jakości pomiędzy Żniwiarzem a np Horrorem z Arkham jest kolosalna.

Dyskusja (oczywiście kulturalna), na pewno może pomóc w rozwiązaniu problemu. A problem moim zdaniem jest.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13