galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Clock Expansion Set
Autor Wiadomość
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Paź, 2009   Clock Expansion Set

Pierwotnie miał się nazywać Clock Expansion Set, potem myślałem nad Time Expansion Set, znowu jednak powróciłem do Clock Expansion Set. Generalnie istotą, która jest wspólna temu dodatkowi to to, że pracowałem nad nim dzisiaj. Nie ma w nim jakiś specjalnych powiązań. Na siłę, to ewentualnie trochę zupy śmietnik z Chaos Expansion Set i czegoś jeszcze. Mam jeszcze parę grafik, coś się więc jeszcze dorobi.

Jeżeli nie lubisz moich dodatków, to ten także Ci się nie spodoba. Zaoszczędzę więc Wam czasu i polecę nie przeglądać go. Gdybyś jednak chciał, to na własną odpowiedzialność.














Dwuliniowe Nazwy Kart





Całość Tutaj.

Wersje innokolorowe kart nie różnią się niczym od wersji standardowych - część kart po prostu jest w jakiś tam sposób specjalna, szarzy są Kreatorzy wszystkich Światów, fioletowy jest Mroczny Kosiarz, jasno fioletowe są karty istot z Tamtego Świata, w końcu czerwona jest pramateria świata. Celem tego jest wniesienie jeszcze większego klimatu Wojny Czasu do gier Magii i Miecza.

Ześlizgniętego Anioła zrobiłem specjalnie dla mego dobrego kolegi - Artownika. ;)
Ostatnio zmieniony przez Nemomon Nie 11 Paź, 2009, w całości zmieniany 12 razy  
 
 
killy9999
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Paź, 2009   

W Zegarz rzeczywistości jest "potasój" zamiast "potasuj"
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Paź, 2009   

Poprawiłem Zegar Rzeczywistości, dodałem spójnik "i" do Wichrów Czasu oraz zrobiłem parę nowych kart.
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Paź, 2009   

*dodałem parę nowych kart, w tym Demiurgosów wszystkich Światów*
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Paź, 2009   

*dodałem nowych 9 kart oraz 1 Poszukiwacza oraz poprawiłem jedną literkę w obu Mrocznych Kosiarzach*
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Paź, 2009   

*dodałem kolejnych 15 kart*
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Paź, 2009   

Dodałem też linka do ściągnięcia rara.
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Paź, 2009   

*dodałem Talizmanowe Ciacho (obok karty Wysłannika Demiurgosów) oraz 3 nowych Poszukiwaczy. Eremita oraz Talizmanowe Ciacho zrobiłem dawno temu, przy okazji urodzin Jona. Link zrobiony na cichą prośbę Astropaty (miał być Adult Link, wyszedł Young Link. Well...), Twinrova, znaczy Koume oraz Kotake, to był mój pierwotny zamysł na Poszukiwaczy Young oraz Adult Linka. Ale zmieniłem zdanie...
Jako, że zaczęły mnie denerwować zbyt długie nazwy karty w tylko jednej linii, to zmieniłem SE na 3 linie. Więc z tej okazji reuploadowałem karty, które coś na tym zyskały, zmieniając minimalnie przy tym nazwę Nieumarłego Przepowiadacza Losu*
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Paź, 2009   

*

dodałem kolejnych 4 Poszukiwaczy z The Legend of Zelda: Oracle of Ages oraz Oracle of Seasons:

- Farore, Wyrocznia Sekretów;
- Din, Wyrocznia Pór Roku;
- Veran, Czarownica Cieni;
- Onox, Generał Ciemności.

Poprzednie, to oczywiście:
- Nayru, Wyrocznia Czasu;
- Koume oraz Kotake (czyli Twinrova), Wiedźmy
- Link, Elfi Wojownik

*
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Paź, 2009   

*dodałem kolejnych 15 kart*
 
 
poooq
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Paź, 2009   

W tym miesiącu tytuł Przodownika Pracy wędruje do... Nemomona!
A tak serio, to gratuluję wytrwałości.
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Paź, 2009   

Jeśli chodzi o moją opinię to ...

Może z 10% całej twórczości Nemomon'a jako tako się podoba.
Reszta zupełnie do mnie nie trafia. Przekombinowane "kosmiczne" karty na siłę próbujące z prostej i fajnej gry zrobić coś zagmatwanego podobnego do gier RPG. Do tego w większości bardzo marne ilustracje, jeśli chodzi o postacie to :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


No ale to tylko moje nic nie znaczące wrażenie ;)
 
 
Tristan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Paź, 2009   

Kufir napisał/a:
Jeśli chodzi o moją opinię to ...

Może z 10% całej twórczości Nemomon'a jako tako się podoba.
Reszta zupełnie do mnie nie trafia. Przekombinowane "kosmiczne" karty na siłę próbujące z prostej i fajnej gry zrobić coś zagmatwanego podobnego do gier RPG. Do tego w większości bardzo marne ilustracje, jeśli chodzi o postacie to :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


No ale to tylko moje nic nie znaczące wrażenie ;)



Moje odczucia są podobne, no ale brawo za chęci do pracy.
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Paź, 2009   

Można to nazywać "przekombinowaniem", a można również "pionierstwem" ;) . Jak już wcześniej wspomniałem, za każdym razem staram się z TMiMa po pierwsze zrobić grę o wiele trudniejszą, niźli normalnie jest, można to zrobić na wiele sposobów, Ty również starałeś się zrobić ją trudniejszą, ja staram się to osiągnąć poprzez same karty. Po drugie, mniej jak grę RPG, a bardziej jako grę strategiczną, poprzez blokowanie strategicznych przeciwnika kart, wymuszanie konkretnych działań na Poszukiwaczu, czy też decyzje graczy, czy opłaca się im przeszkadzać wszystkim graczom, sobie również, mając nadzieję, iż oni także będą wolniej się rozwijać, może jeszcze jeszcze bardziej wolniej od nas, czy lepiej nie. By opcja "idziemy na Pola, czy może idziemy na Pola?" miała większe znaczenie.

Oczywiście rozumiem, że nie wszystkim się to podoba, każdy ma inne podejście do gry, ja chcę ją rozwijać na inne kierunki, może czasem nawet zakazane, podczas gdy inni chcą mieć ją tak samą prostą jaka ona była. Również tutaj ważnym czynnikiem jest to, co się chce od samej gry, czy jak często się w nią gra, jeżeli np. gra się w nią raz na tydzień z kolegami przy piwku, to oczywistym jest, iż chce się gdy prostszej, która by była pretekstem do wypicia piwa i spotkania się z kolegami, gry, w której nie musisz pamiętać jakiś minionych efektów czy kart, bo grasz aby grać i z kolegami się pośmiać. Jeżeli powiedzmy grasz troszeczkę częściej i monotonia gry Ciebie nudzi, to czasem chcesz, aby gracz miał więcej wpływu na to, co się w grze dzieje, aby gra nie była wciąż taka sama, może nawet miała jakiś theme przewodni (z Astropatą grałem, z którym themem przewodnim był Strachy na wróble, z moim innym kolegą podczas jednej gry wyciągnęliśmy 5 Apostołów) czy jakaś mała fabuła. Wszystko zależy od podejścia do gry ;) .

Co do marnych ilustracji, to się nie zgodzę. Pomijając kwestie gustu itp. to jednak uważam iż spora część grafik jest bardzo dobra. Chyba, że ktoś by oczekiwał czarnobiałych grafik rodem ze starego MiMa.. Może nie wszystkie są idealne, bo nigdy nie ma 100% ideałów, ale też nie uważam, iż wszystkie to dno. Inna sprawa, iż czasem trudno znaleźć idealną grafikę jakiej by się chciało. Przykład wczorajszy, ponad pół godziny szukałem grafiki do Złego Szeląga w końcu wybrałem taką, jaka mi pod rękę wpadła.

W każdym bądź razie dziękuję za komentarz :) .
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Paź, 2009   

*dodałem kolejny link do ściągnięcia całości*
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 14