galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Żniwiarz i dodruk podstawki
Autor Wiadomość
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Wrz, 2009   

Dziękuje za ostateczne wyjaśnienie tematu :)
 
 
Piotr
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Wrz, 2009   

Dzieki za wyjasnienia, niektore zmiany jak widac nie sa jedynie kosmetyczne i maja wplyw na rozgrywke. Czy sa to zmiany na lepsze, pewnie zdania beda podzielone, na pewno jednak tym razem tlumaczenie jest zgodne z oryginałem.
Mam jeszcze pytanie, czy na planszy poprawiono jedynie te pola, ktore sa wymienone w erracie, czy np. na obszarze miasta również wpisano "Odwiedz...", zamiast "Mozesz odwiedzic...", co poprzednio budziło wątpliwości.
Tłumaczenie Reapera jest świetne, ogromna zasługa fanów, ze otrzymalismy produkt praktycznie bezbłedny. Zastanawia mnie jedynie przekład Fiend Slayer'a na Zabójce Demonów, bo jaki on ma zwiazek z Demonami, a tym bardziej ich zabijaniem - nie ma żadnego wpływu na walkę. Bardziej mi by pasowal jakis Siepacz Potworow, czy Łowca Trofeów bo dzieki swoim zdolnościom zwieksza nasze szanse na spotkanie Wrogów, a odchodzi, gdy przegramy i nie jesteśmy w stanie zapewnić mu łupu...
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Wrz, 2009   

Wciąż jest "Możesz odwiedzić". Oryginalnie według zasad jest, iż można (i trzeba) odwiedzić tylko jedną osobę. Jednakże, by dać wybór osobom, które niekoniecznie lubią grać ściśle z oryginalnymi zasadami, pozostawiliśmy "Możesz odwiedzić". Biorąc dosłownie tę formułę, wciąż odwiedzasz tylko jedną osobę, ale od ustaleń graczy przed grą wynika, czy "musisz", czy "możesz".

Na planszy poprawione zostały i inne bardzo drobne literówki, ale nic, coby miało jakiś szczególny wpływ na grę.

Co do Fiend Slayera, to może nazwa nie jest zbyt dosłowna, ale też z doświadczenia wiemy, iż czasem lepiej jest nie tłumaczyć dosłownie, gdyż powstają jakieś dziwne wyrażenia, a lepiej jest mało dosłownie, a lepiej brzmiąco. Zabójca Demonów brzmi dosyć ciekawie IMO, a poza tem, jak ktoś ma sentymenty do Warhammer Fantasy Role Play oraz Warhammer Fantasy Battle, to sobie przypomni, iż jedną z najważniejszych profesji dostępnych dla krasnoludów, to właśnie Zabójca Demonów. Taki mały side smaczek do gry.
 
 
Banan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Wrz, 2009   

D.W. napisał/a:

A każda ta karta, która miała niedoprecyzowany tekst znajdzie się w FAQ i po sprawie.

Witam !
Kiedy można się spodziewać FAQ-a ?
Pozdrawiam
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Wrz, 2009   

Banan napisał/a:
D.W. napisał/a:

A każda ta karta, która miała niedoprecyzowany tekst znajdzie się w FAQ i po sprawie.

Witam !
Kiedy można się spodziewać FAQ-a ?
Pozdrawiam


Zależy. I to bardzo. Póki co taki jest FAQ, lekko niekompletny jeszcze:

http://www.galakta.pl/pli...alisman_Faq.pdf

Fantasy Flight Games już od dłuższego czasu tworzy oficjalny FAQ. Znaczy, jest on już od około maja przygotowany, tylko z różnych innych powodów jego wydanie się przeciąga. Nasz FAQ zostanie uzupełniony, gdy pojawi się ten oficjalny. Gdybyście jednak mieli jakieś pytania, które ewentualnie chcielibyście zamieścić w FAQu, to polecam zrobić osobny temat, lub też wysłać mi na PW te pytania - zostaną one dołączone, gdy będziemy pracować nad oryginalnym FAQiem.
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Wrz, 2009   

Tutaj jest wątek, gdzie dobrze by było wstawiać same pytania (bez komentarzy):
http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=1550

Komentarze mile widziane tutaj:
http://www.forum.galakta....=1537&start=360
 
 
Wallenrod
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Paź, 2009   

W Rebelu Żniwiarz na pierwszym miejscu listy bestsellerów, podstawka na drugim ( włączając w to wszystkie gry sklepu, nie tylko planszowe przygodówki). Wynika z tego, że o polskie wydania dodatków nie musimy się martwić. Mam nadzieję, że Podziemia wyjdą raczej na początku grudnia ,niż pod koniec ,albo w 2010 roku. Może Galakta nas zaskoczy i dodatek w wersji pl będzie dostępny w listopadzie.
 
 
aro_kal
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Paź, 2009   

Powiem tylko, że czar "przypadek" jest teraz potężniejszy. Nie tracimy jednego punkty siły lub mocy (chyba przy rzutach 3 i 4), lecz wszystkie żetony. Teraz jest naprawdę niebezpiecznie!!
 
 
Piotr
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Paź, 2009   

Kufir napisał/a:
Dziękuje za ostateczne wyjaśnienie tematu :)


Temat ze zmianami w dodruku chyba jednak nie zostal ostatecznie wyjasniony :) . Podobno jeszcze Wrożka, Potępieniec i Zaklinacz zyskali dodatkowo opcję ewentualnego uzyskania punktu losu, co może być dość ważne dla dobrych poszukiwaczy mających większe problemy z odzyskiwaniem losu. Czy może to zostać oficjalnie potwierdzone? I czy znajdują się jeszcze jakieś inne istotne zmiany w dodruku (oczywiście nie chodzi o przecinki itp...)
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Paź, 2009   

Zgadza się, te 3 karty zyskały możliwość otrzymania punktu Losu. Valdi tutaj starał się zebrać wszystkie zmiany względem reedycji:
http://gamekeeper.offnet....opic.php?t=2584
 
 
Piotr
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Paź, 2009   

Nemomon napisał/a:
Zgadza się, te 3 karty zyskały możliwość otrzymania punktu Losu. Valdi tutaj starał się zebrać wszystkie zmiany względem reedycji:
http://gamekeeper.offnet....opic.php?t=2584


Dzieki za info, super, że wreszcie zostalo to usystematyzowane, ale akurat o Wróżce nie ma tam ani słowa, więc... (może to jednak znow nie wszystko :) )
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Paź, 2009   

Wróżka szuka obrońcy. Spełni
jedno życzenie pierwszego
Dobrego Poszukiwacza, który do
niej trafi, dając mu do wyboru:
1 punkt Siły, Mocy, Życia lub
Losu, 1 Zaklęcie, 1 sztukę złota
lub teleportację na dowolny
obszar w tej Krainie.Po spełnieniu
życzenia wróżka znika
w stosie kart odrzuconych.

Po prostu, by wiedzieć jakie były różnice pomiędzy edycjami musimy sprawdzać każdą kartę po kolei, jak DW wspomniał, albo ja czy Janek, nie ma takiej pełniej listy zmian. Tylko z pamięci mógłbym podać, co zostało zmienione, ale wiesz jak to jest z pamięcią - czasem się pamięta o czymś, a czasem coś wyleci z głowy. Wróżka akurat wyleciała mi z głowy (zresztą nie tylko ona, o paru kartach o których Valdi napisał także nie pamiętałem, no ale nieważne...).
 
 
Piotr
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Sty, 2010   

Jako, że ukazało się już III wydanie Talismana MiM mam pytanie, czy w nim również dokonano jakichś zmian, tak jak to było w wydaniu II? Wiem, że błedy poprawiono już poprzednio, ale zapewne mogł dziwić uważnego posiadacza II wydania, fakt, że niektóre karty zamieszone w instukcji mają nieco inny opis (niestety pozostały te z I wyd.), niż rzeczywiste karty...
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Sty, 2010   

Trzecie wydanie? O_O
 
 
yojin
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Sty, 2010   

Pewnie chodziło mu o to ze pierwszy dodruk (wydanie II) był po poprawkach. Jako ze znowu nadszedł dodruk (wydanie III) to pytanie: czy znowu cos poprawiono/zmieniono :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 2.01 sekund. Zapytań do SQL: 13