galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Żniwiarz i dodruk podstawki
Autor Wiadomość
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Wrz, 2009   

Kufir napisał/a:
Więc się tej gry szybko pozbądź i odzyskasz większą cześć zainwestowanych pieniędzy. W czym problem ?
 
 
mrsin
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Wrz, 2009   

Kufir napisał/a:
Więc się go szybko pozbądź i odzyskasz większą cześć zainwestowanych pieniędzy. W czym problem ?


Niektórzy narzekają dla samego faktu narzekania, takie hobby ;)
 
 
Wilk zwany Czortem
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Wrz, 2009   

To nie chęć narzekania. To wskazówka dla Galakty, że skoro tak wielu ludzi kupiło tak słabą grę za takie pieniądze, to z pewnością kupią też te bardziej wciągające. Gry nie sprzedam, bo podobają mi się karty. Zresztą możliwe, że po wprowadzeniu kilku Waszych pomysłów rozgrywka się rozkręci.
 
 
Wallenrod
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Wrz, 2009   

Rozgrywamy drugą partyjkę. Mnie sie tam klimat Talismana podoba- stara dobra Magia i Miecz. Oprawa graficzna wymiata. Fajny patent z plastikowymi figurkami. Na razie póki co nie grałem jeszcze bohaterami z dodatku. W pierwszej partyjce wygrał zabójca. Jedyny mankament : karty i figurki moglyby byc większe.
Generalnie czekam na Podziemia :)
 
 
Freeasy
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Wrz, 2009   

No to już mam kilka gier za sobą. Ostatnio grałem z dziewczyną. Pomimo że zamieniłem się 3 krotnie w czasie gry w oślizgłą ropuchę (często jakoś padały jedynki) to i tak ona przegrała. No ale grała Kultystką a ta, jak wiadomo szybko ginie. W ostatniej partii wykończyła ją zaraza. Wcześniej oberwała od smoka no i ode mnie bo miała magiczną różczkę którą chciałem zabrać :-)
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Wrz, 2009   

Freeasy napisał/a:
grała Kultystką a ta, jak wiadomo szybko ginie. W ostatniej partii wykończyła ją zaraza. Wcześniej oberwała od smoka no i ode mnie bo miała magiczną różczkę którą chciałem zabrać :-)


Czyżby moja teza stała się aksjomatem?
 
 
kolczyk21
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Wrz, 2009   

Kultystka to bardzo dobra postac, jednakże losowośc gry powoduje, że każdy z poszukiwaczy ma takie same szanse na wygraną. Grałem Mroczną Kultystką 3 razy i 3 razy wygrałem. Osobiście bardziej podoba mi się postac Mędrca.
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Wrz, 2009   

Nie do końca. U mnie zazwyczaj jeśli w grze jest Troll to wygrywa dzięki swojej Sile.
 
 
Wallenrod
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Wrz, 2009   

W dwóch ostatnich grach Troll został dwukrotnie skoszony przez Żniwiarza. Musze powiedzieć, że dosyc fajna postać.

...a dzisiaj wygrał...
 
 
Piotr
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Wrz, 2009   

A jak wygląda kwestia Najemnika w dodruku Talismana. Z zapisu w pierwszym wydaniu wynika, ze może on dodawac Siłe praktycznie w kazdej systuacji, natomiast w wersji angielskiej ponoc było dopisane, że tylko w walce. Czy zostalo to poprawione w dodruku, czy też pierwotna wersja i interpretacja były prawidłowe?
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Wrz, 2009   

Zostało poprawione.
 
 
Piotr
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Wrz, 2009   

Dzieki za info. A jest mozliwosc podania nazw wszystkich kart w zapisach ktorych zostaly zrobone korekty w porownaniu do pierwszego wydania TMiMa?
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Wrz, 2009   

Nie. Nie widzę takiej potrzeby.
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Wrz, 2009   

To jest jakaś paranoja z tymi tajemnicami naprawdę.
Chyba sam muszę kupić dodruk, porównać i napisać na forum co zostało zmienione.

Pyta się o to mnóstwo ludzi, zmiany jak widać wcale nie są kosmetyczne a doprosić się o zestawienie zmian nie można. Idiotyzm!
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 28 Wrz, 2009   

Kufir to nie jest tajemnica bo przecież każdy mógłby to sprawdzić porównując teksty pomiędzy wydaniami. Dlatego jaka to może być tajemnica skoro jest ogólnie dostępna.

Nie ma zrobionej jakiejś zbiorczej rozpiski każdej zmiany. Po prostu poszły nowe pliki do całości. Nawet do tych elelementów, które nie zostały zmienione. Dlatego w tej chwili należałoby siedzieć i porównywać każdą zmianę.

Jak rozumiem interesują Cię poważniejsze zmiany bo chyba nie to, że przestawiono przecinek, zmieniona nazwę z małej litery na dużą albo odwrotnie, albo dodano słowa, które cos precyzują ale nie zmieniają wymowy karty. I robienie do tego jakiegoś spisu uważam za całkowicie niepotrzebne.

Natomiast większe zmiany z pamięci mogę podać następujące. Poprawione błędy na planszy, o których wielokrotnie było tutaj wspominane. I to wszystko na planszy. Może jeszcze jakieś słowo ale, które niczego nie zmienia w grze.

Karty tutaj zmiany precyzowały lub poprawiały te karty o których dyskutowaliście w różnych tematach. Jakieś takie większe zmiany to:
Najemnik gdzie jest doprecyzowane, że dotyczy podniesienie siły w czasie walki.
Runiczny Miecz gdzie jest doprecyzowane, że musisz odebrać punkt życia aby go sobie dodać.
I karta zaklęcia Przypadek gdzie zamiast tracenia po 1 pkt Mocy lub Siły traci się żetony Siły i Mocy.

To właściwie są te najpoważniejsze zmiany. Reszta nic nie wnosi nowego. A wszystkie te zmiany były już dyskutowane na forum wielokrotnie. Tak jak Nemomon pisał nie ma potrzeby robić porównania każdej karty bo to niepotrzebne. A każda ta karta, która miała niedoprecyzowany tekst znajdzie się w FAQ i po sprawie.

Do osób, które pomagały w tłumaczeniu drugiego wydania czy Żniwiarza albo Podziemi proszę nie mieć pretensji, że nie odpowiadają na niektóre pytania przy których musieliby korzystać z materiałów im udostępnionych. Po prostu traktują poważnie to, że zobowiązali się do zachowania tych materiałów tylko dla siebie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13