galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Frostmarch - nowy dodatek do Talisman 4th Revised Edition
Autor Wiadomość
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Sie, 2009   Frostmarch - nowy dodatek do Talisman 4th Revised Edition

Na Genkonie otrzymaliśmy nazwę kolejnego dodatku do TMiMa - Frostmarch. Jest to mały dodatek, jak Reaper, bez planszy. Zawiera się w około 100 kartach, dokładnie, to:

- 4 karty Poszukiwaczy
- 84 karty Przygód
- 20 kart Zaklęć
- 24 karty Zadań Czarownika
- 3 karty Alternatywnych Zakończeń gry.

Ma być dostępny na jesień tegoż roku. Dla przypomnienia grafika Zaklęcia Freeze, które miało się pojawić w Dungeon, ale finalnie tak się nie stało. Prawdopodobnie więc pojawi się teraz:



Źródło
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Sie, 2009   

Fajny ten dodatek, zamiast jednak tych kart zadań czarnoksiężnika mogli zamieścić dodatkowe karty podziemi. No ale zobaczymy co to za karty.
 
 
Beamhit
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Sie, 2009   

Jak widzę nowi poszukiwacze to Warlock (jedna zdolność powiązana jest z questami od czarnoksiężnika), Necromancer, Ogre Cheftain (którego chyba nie atakują potwory) oraz najprawdopodobniej Leprechaun (Kobold z Magii i Miecza).
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Sie, 2009   

Tak, figurki i postacie super! :)
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Sie, 2009   

Ano, Warlock, Necromancer oraz Ogre Cheftain.

Warlock rozpoczyna grę z dwoma Zaklęciami. Zdaje się na początku tury może otrzymać tyle Zaklęć, na ile pozwala mu jego Moc. Oraz po wykonaniu Zadania Czarownika może otrzymać coś innego (jakieś karty) zamiast Talizman.

Ogra nie atakują Potwory, ale może ich sam atakować, jeżeli chce.

Necromancer rozpoczyna grę z 2 Zaklęciami, a poza tem może wybrać rodzaj walki - zwykłą lub psychiczną.

Alternatywnymi zakończeniami gry są:

Crown and Sceptre
Warlock Quests
*coś niebieskiego*

Wedle zasad, karty zakończeń gry na samym początku są jawne. Np. Warlock Quests sugeruje nam, iż każdy Poszukiwacz rozpoczyna grę z 4 kartami Zadań. Jednym z nowych kart Zadań jest dostarczenie dwu Przedmiotów. W przeciwieństwie do Reapera, kiedy to użyte karty Zadań nigdy nie wracały do gry, teraz jak stos się skończy należy go potasować i zrobić nowy.
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Sie, 2009   

Przy okazji wypadałoby wspomnieć, iż ta Lodowa Królowa (Ice Queen), która jest na frontowej stronie, a o której się mówi na tyle opakowania, to takie wspominki do Trzeciej Edycji, do dodatku Mountains, gdzie występował pałac tej oto Królowej:

 
 
Gieferg
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Sie, 2009   

A ja tylko dodam, że niedawno wypuściłem dodatek autorski do starego MiMa w którym pojawia się Pani Lodowego Zamku, a sam Lodowy Zamek jest centralnym miejscem na planszy która przedstawia taką zaśnieżoną Krainę. Cóż za zbieg okoliczności.

No i dobrze że wychodzi coś innego niż Miasto którego się spodziewałem, ale musze powiedziec, że z Poszukiwaczami to nie poszaleli (pewnie dlatego że figurki do nich muszą dać), cóż to jest 4 Poszukiwaczy? W moim ostatnim dodatku autorskim jest 40-tu 8)

Wiadomo coś o tym jakby mogła wygladać plansza?
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Sie, 2009   

To jest dodatek bez planszowy, tak samo jak Żniwiarz, który mam nadzieję za tydzień/dwa trafi wreszcie do sprzedaży w Polsce :)
 
 
Gieferg
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Sie, 2009   

Cytat:
To jest dodatek bez planszowy


ee, to do bani... :(
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Sie, 2009   

Dlaczego, trzeba rozwijać potencjał głównej planszy właśnie poprzez wzbogacanie talii kart Przygód, zaklęć itp.

Plansza do nowego Talismana jest też znacznie większa niż do starej Magii i Miecz i jeśli każdy dodatek zawierałby plansze szybko większośc graczy nie miało by gdzie tego wszystkiego rozkładać.

Ja np. nie specjalnie lubię dodatki planszowe, nigdy i tak nie rozkładałem wszystkich plansz do starej MIM gdyż to wpływało negatywnie na grywalność.
 
 
Gieferg
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Sie, 2009   

No a ja własnie lubię głownie dodatki planszowe, co łatwo wywnioskować po tym jak wyglądają te, które sam tworzę. Aktualnie gramy na 10 plansz równocześnie (choć już więcej nie dodam) i mi to odpowiada, na grywalnośc wpływa jak najbardziej pozytywnie - podróżowanie bo najdalszych zakątkach świata bardziej mnie bawi niż krążenie w kółko po tych samych dwóch krainach wzbogacanych tylko o nowe karty.

No ale to w sumie nie mój problem ;)
 
 
Iesthir
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Sie, 2009   

Hmm... znajac dotychczasowa polityke FFG mozemy sie tego dodatku spodziewac na wakacjach nastepnych (a nauczeni doswiadczeniem z Reaperem to gdzies we wrzesniu konkretnie...).

Zapowiada sie ciekawie 8)

EDIT:
A zapomnialem dodac ze mialem nadzieje na figorke tej Ice Queen tak jak byla figorka zniwiarza ale coz... nie mozna miec wszystkiego... :/
 
 
Beamhit
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Sie, 2009   

Cytat:
Alternatywnymi zakończeniami gry są:

Crown and Sceptre
Warlock Quests
*coś niebieskiego*


"Warlock Quests" to nie alternatywne zakończenie, tylko raczej karta obsługi talii questów.
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Sie, 2009   

To jedna z kart alternatywnych zakończeń. Nigdy w TMiM się nie zdarzyło, by instrukcja danych kart była kartą sama z siebie. Zawsze ogólne zasady używania danych kart znajdują się w pliku instrukcji.
 
 
Beamhit
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Sie, 2009   

Oczywiście, możesz mieć rację. Ale też mogę napisać, że nie zdarzyło się, by karty tego samego rodzaju miały inny layout. Tymczasem "Warlock Quests" ma inną ramkę w lewym górnym rogu niż "Crown and Sceptre". Póki co możemy robić same domysły.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13