galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Continuum Expansion Set
Autor Wiadomość
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 31 Lip, 2009   Continuum Expansion Set

Idea pomysłu wzięła się od Erestora kart Taroka. Dla mnie karty Taroka mają dwa stany - zwykła karta (pozytywny efekt) oraz odwrócona karta (negatywny efekt). Erestor skupił się głownie na pozytywnym efekcie, więc zamierzałem zrobić własny set kart, które miałyby losowy efekt. Tarok Expansion Set pewnie kiedyś sobie powstanie, niemniej mechanizm, który miałem w nim użyć póki co przeniosłem do kart Continuum.

Karty Continuum, jak 4/5 innych moich kart, bada się po tym, gdy wejdą do gry i mają pierwszeństwo przed kartami Zdarzeń. Gracz ma wybór, czy chce je badać, czy też nie. Jeżeli nie chce, odrzuca kartę Continuum. Jeżeli chce, bierze dowolny żeton Losu i rzuca nim tak, jakby rzucał monetą, następnie wykonuje efekt karty.

Karty Continuum zachowuje się, część z nich ma permanentny efekt (np. א), część z nich zależny od decyzji gracza (np. Labyrinth). Gracz zachowuje swe karty Continuum, mogą one być zabrane przez innych Poszukiwaczy, jeżeli w pojedynku pokonają oni Poszukiwacza z jakąś kartą Continuum oraz, gdy ich rzut ataku był wyższy od rzutu ataku przeciwnika. Nie mogą wtedy oni zabrać punktu Życia ani innej karty (chyba, że ich specjalne zdolności im na to pozwalają). Karty Continuum nie są liczone jako Przedmiot, tylko jako specjalne zdolności Poszukiwacza (więc karty, które wpływają na nie, wpływają również na karty Continuum). Gracz, który przejmuje karty Continuum, musi normalnie rzucić kością za nie tak, jakby je badał. Nie może odebrać karty i zdecydować się, że jej nie bada i odrzuca.

Jako, że wciąż walczę z miejscem w SE (i Draugnimir nawet nie waż się cytować tego i wywyższać PS ponad SE), to wprowadziłem kolejny keyword - "Naręczny". Zasadniczo powinien on być znany osobom, które wciąż lubią sobie pograć w klasyczne karty. "Naręczny" oznacza gracza po lewej stronie od używającego danej karty.

Póki co są to beta karty, możliwe, iż mały lifting przejdą (np. Labyrinth kiedy można tego użyć &c), ale to z czasem postępu prac nad nimi. Wciąż walczę i próbuję zrobić czytelną mą Knigę Czasu. Wychodzi, że to jest wersja prawie finalna (która być może będzie dostępna z powodu którejś z kart Continuum).

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13