galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupić czy nie kupić
Autor Wiadomość
Neuron
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Paź, 2009   

A ja tak jeszcze wspomnę - dla zasady - że jest to jedna z nielicznych gier planszowych, w które można z powodzeniem zagrać w pojedynkę i nie utraci to nic z klimatu. Gra jest tylko w trybie solo o wiele trudniejsza. Generalnie - im więcej graczy, tym łatwiejsza rozgrywka.
 
 
Sargodar
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Lis, 2009   

Polecam - jeśli jeszcze nie kupiliście a jesteście fanami Lovecrafta i mitów gorąco polecam.
 
 
Mariuszek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Gru, 2009   

Zastanawiam się własnie nad kupnem gier : Horror w Arkham , dodatek do Magi i miecza żniwiarz lub podziemia . Nie mogę się zdecydować , pomóżcie!
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Gru, 2009   

Szczerze to najlepiej wszystko :)
 
 
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Gru, 2009   

To zupełnie inne rodzaje gier.

1. KLIMAT
- Magia i Miecz jest "lżejsza klimatycznie", elfy, krasnoludy, czarodzieje, księżniczki, rycerze itd. Mamy pełne pułapek lochy i krypty, gdzie chowają się istoty ciemności, wiemy kogo lać i wszytko jest jasne. Świat baśniowy, lekki, łatwy i przyjemny, idealnie pasujący do awanturniczej gry przygodowej.
- Arkham Horror jest KOMPLETNIE inne, ciemne zaułki, morderstwa, gangsterzy, szaleńcy, obrzydliwe monstra, tajemnicze kulty, mieszkańcy miasteczka załamujący się psychicznie pod wpływem przerażających, niewyjaśnionych zjawisk. Jest zdecydowanie bardziej mrocznie i ponuro, nie każdemu to przypadnie do gustu, a nie wyobrażam sobie by grać w AH z pominięciem otoczki fabularnej.


2. RODZAJ ROZGRYWKI
- Magia i Miecz polega na rywalizacji, gracze ścigają się ze sobą. Ogólnie rządzi zasada "każdy sobie rzepkę skrobie", gracz stara się maksymalnie dopakować swoją postać i jeśli to możliwe to sprawić parę psikusów swoim rywalom, poprzez zwędzenie jakiegoś skarbu, walnięcie w nos wrednym czarem, lub nasłaniem na kolegę rozwścieczonego stwora. Zwycięzca może być tylko jeden.
- Arkham Horror wymaga totalnie zmiany sposobu myślenia, to gra polegająca na współpracy. Tu gra się przeciwko grze, a nie przeciwko innym graczom, liczy się dobro całej grupy a nie osobista korzyść i budowanie potęgi swojej postaci. Gra czasem wymaga wręcz poświęcania swoich najcenniejszych przedmiotów, by pomóc grupie. Wygrywają wszyscy, albo przegrywają wszyscy, innych opcji nie ma.


Tak więc wszystko zależy od tego, czy tobie i ludziom z którymi grasz będzie pasował nieco cięższy nastrój panujący w grze i to że grupa jest tam ważniejsza od własnej postaci.
 
 
Mariuszek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Sty, 2010   

Dziękuję bardzo , teraz jestem pewien co kupię.
 
 
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Sty, 2010   

Moim zdaniem Arkham to jedna z tych pozycji nad którą nie ma potrzeby się zastanawiać. Sam jestem fanem MiM, lecz nie wyobrażam sobie mojej kolekcji gier bez Horror w Arkham. :D
 
 
Mariuszek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Sty, 2010   

Aha . Ważne są dla mnie reguły gry . Jeżeli są zagmatwane nie potrafię tego pojąć , dlatego lubię MiM . Czy zasady gry w AH są intuicyjne , czy napisane tak , że pewnych rzeczy trzeba się domyślić ?
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Sty, 2010   

Jeśli chcesz porównać do MiM, to na pewno AH jest grą bardziej złożoną, ale wszystkie reguły przyswoisz po 2 rozgrywkach.
 
 
Mariuszek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Sty, 2010   

Aha , a poziom trudności Ah ? Trudny ? :/
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Sty, 2010   

Trudność wzrasta wraz ze zmniejszaniem się liczby Badaczy biorących udział w grze. No i duży wpływ ma to, kto jest Przedwiecznym - czyli głównym przeciwnikiem. Jeśli będziesz chciał rozwijać produkt, to z tego co się dowiaduje z każdym dodatkiem poziom trudności rośnie. Prawda jest taka, że nim gra robi się trudniejsza, tym przyjemniejsza - po kilku partiach sam tak stwierdzisz:)
 
 
Mariuszek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Sty, 2010   

Lubię wyzwania :)
 
 
Bryndzollo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Sty, 2010   

Ja bym powiedział, że co do zasady im więcej graczy tym poziom trudności w AH spada. Gdyż pechowy rzut kosćią, wyciągnięcie fatalnej karty mitów, nawet w grze w kilkoro badaczy, możne zakończyć się klęską.

I gry różnią się klimatem. W MiMie fantasy, w AH horror i groza, w latach 20 XX w.
 
 
Mariuszek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Sty, 2010   

Mam jeszcze jedno pytanie. Kiedy w sklepach pojawi się ponownie AH w wersji polskiej? Wiem że w styczniu , tyle że chciałbym znać dokładny dzień. Wie może ktoś???
 
 
Sir Joker
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Sty, 2010   

Tego to pewnie nawet DW nie wie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 14