galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki powinien być następny dodatek po Podziemiach??
Autor Wiadomość
Sxk
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Kwi, 2009   

Tak widzę, że temat K.O. drąży forum. Przypominam sobie, że te naście lat temu byłem w ogóle ortodoksyjnym zwolennikiem fantasy na różnych polach, pamiętam, że od Wizardry 6 (chyba) i Might and Magic (4 i 5) <wtedy takie gry komputerowe wymiatały> odrzucał mnie napotykany element sci-fi i wolałem Ishara czy Batrayal at Krondor :D .
To tyle jeśli chodzi o dygresję, a wracając do tematu to co mnie najbardziej razi obecnie (o ile dobrze sobie przypominam zasady) to zupełnie nietraumatyczne przejście bohaterów fantasy do sci-fi, ja jako taki rycerz, elf czy co tam umarłbym na zawał serca pewnie gdybym zobaczył statek kosmiczny. Ale myślę też, że jakaś w miarę sensowna zasada adaptacji bohaterów w kosmosie mogłaby pomóc temu dodatkowi.
Inną rzeczą jest, że kompletnie mi na owym dodatku nie zależy :D
Miasto Rules
PS a miasto byłoby dodatkowo sensowną przeciwwagą do (jak wnioskuję z listy kart opublikowanej nieopodal) do pełnych wrogów podziemi, gdzie "naturalnym" zagrożeniem byłaby kradzież bądź choroba weneryczna :D
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Kwi, 2009   

Heretyk !! Nie lubić M&M to najgorsza herezja! <_<

Mi akurat nie przeszkadza WKO w MiMie. SF może się znaleźć i wątpię by ktoś padł na zawał (np. skoro taki Rycerz bez wahania leci na Smoki wiedząc, że mam 99% na śmierć, to nie przestraszy się NOLa jeżeli nie wie, z czym ma do czynienia).

Co do Miasta, to z kolei ja go osobiście nie lubię, ponieważ sama plansza miała raptem kilka obszarów, kart była kupa, z czego prawie połowa zostawała na obszarze do końca gry, blokując tym samym ten obszar. A jak zrobią taki sam nanewr z kartami Mistrzów jak zrobili w 3rd ED, to już WoGóle będzie masakra.

Wracając do WKO na chwilę, powtórzę to, co napisałem na FFG - jak dla mnie, to mogą nawet zrobić "Cursed Glade Expansion Set", a mi to będzie rybka, jak długo, jak zachowają mechanikę oraz poziom trudności Timescape. O ile muszę przyznać, że checklist mnie zaskoczył, nie spodziewałbym się, że dosłownie 2/3 kart do Dungeona, to Wrogowie (w końcu te +8 na LoD musimy jakoś ułuskać, a Rules sheet zachęca do grania w same Dungeon bez podstawki), to znowu nie są oni jakimiś strasznymi przeciwnikami (przynajmniej patrząc na parametry - nie znam zdolności póki co). Jak wprowadzą Obcego Wirusa i zwiększą mu siłę powiedzmy do 7, takiego Behemocika, Gwiezdnego Wampira (rodem od HPLa XD) czy inne Mi-Go, jak również mechanika, iż karty nie zostają na obszarze, tylko z niego znikają (taki mały labirynt na Polanie), to dopiero będzie dodatek. Niby bazujący na WKO, atak zaprawdę to inny... ;]
 
 
kolczyk21
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Cze, 2009   

Pięknie by było, gdyby odnowili poprzednią wersję... http://www.boardgamegeek....3?size=original
 
 
Kriss
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Cze, 2009   

No dokładnie, super dodatek i jego forma wykonania
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13