galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki powinien być następny dodatek po Podziemiach??
Autor Wiadomość
Sxk
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Kwi, 2009   Jaki powinien być następny dodatek po Podziemiach??

Tak sobie pozwalam wrzucić nowy temat:
 
 
Sxk
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Kwi, 2009   

Pozwalam sobie wrzucić mój i Iesthir'a:
Na forum FFG jest wątek o tym jaki dodatek fani chcieliby zobaczyć po Podziemiach. Ja jestem fanem Miasta, ale tak myślę że fajna byłaby seria dodatków karcianych w stylu Smoków. Na przykład "Inwazja Zielonoskórych" albo "Nieumarłych". W każdym takim dodatku byłyby charakterystyczne zdarzenia (np. Jakieś tam miejsce zostało oblężone bądź zniszczone), adekwatni bohaterowie, przedmioty itp. a przede wszystkim kupa określonych wrogów. No i pewnie boss na Koronie Władzy (jak w Smokach), a może coś w stylu Żniwiarza, czyli taki boss wraz z poplecznikami kręci się po krainach i wykańcza bohaterów, bądź nawet konkuruje z nimi w wyścigu po koronę.
Napiszcie co o tym myślicie Very Happy

I Iesthir:
A jesli chodzi o dodatki karciane, to troche offtopic, ale co tam :b
Moim zdaniem powinny byc wlasnie nastepne. Najlepiej ze 2-3 bo uwazam ze potencjal samej planszy podstawowej nie zostal jeszcze do konca wykorzystany. Najlepiej jak by bylo cos w stylu Reapera wlasnie. Czyli duzo kart przygod, troche czarow, kilku bohaterow i jakas klimatyczna zasada opcjonalna w stylu Smierci w Reaperze. Co do smokow to juz pisalem, jestem jak najbardziej na tak, i w dodatku chyba bym 2 sztuki dodatku tego kupil :] Ale tez podchodze do tego bardziej krytycznie. Tzn. Fajnie by bylo zeby Smoki przeszly jakis facelift. Np. juz idac po najmniejszej lini oporu zeby zrobic takiego Krola Smokow ktory by lazil po planszy jak Smierc z Reapera (to taki przyklad na szybko, ale mniejwiecej obrazuje o co mi chodzi :]) i wkurzal graczy. Nie zdziwilbym sie w sumie nawet gdyby sam Dungeon nie otrzymal z jednego czy dwoch dodatkow. A poki co to pozostaje czekac na Reapera i sciagac co lepsze fankarty i dodatki :]
 
 
kowal85
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

Najpewniejszy, to będzie dodatek karciany :)
 
 
Tei-chan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Kwi, 2009   

Też myślę, ze najpewniej następnym dodatkiem będzie dodatek karciany. Dopiero potem pojawi się następny z planszą i miasto byłoby jak najbardziej fajnym pomysłem. natomiast wspomniane Smoki mogłyby wyjść jako dodatek karciany właśnie utrzymany w stylu The Reaper.
 
 
ckbucu
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Kwi, 2009   

Zdecydowanie Miasto. Jest to wg mnie chyba najlepszy dodatek w jaki grałem w starym MiM.
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Kwi, 2009   

Timescape

Nuff said
 
 
aro_kal
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Kwi, 2009   

Lubicie odgrzewać kotlety? A może by tak wymyślono zupełnie coś nowego? W końcu za coś się płaci, a niektórzy z Was mają starego MiMa i ten nowy to byłaby tylko odświeżona kopia.
 
 
Hellhound
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Kwi, 2009   

Nemomon napisał/a:
Timescape

Fajnie by było, ale nie sądzę żeby tak się stało. Jeśli chodzi o dodatki planszowe to pewnie będą kontynuować "rogi", a nie wydaje mi się żeby Timescape dało się w takiej formie zrobić. Myślę że Timescape może się w ogóle nie ukazać :/
 
 
Iesthir
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Kwi, 2009   

Generalnie nastepny dodatek bedzie moim zdaniem w 100% karciany. Powod? Przygotowanie dodatku z plansza zajmuje przewarznie duzo czasu (O ile dobrze pamietam FFG uzyskalo od BI gotowa podstawke i gotowego reapera i dungeon w dosc zaawansowanym stadium, stad tak szybko dodatek z plansza. Zreszta jest to wydaje mi sie jedyne rozsadne wytlumaczenie dlaczego dodatek z plansza pojawil sie tak szybko, przecierz normalnie kazda firma wydalaby najpierw dodatki karciane zeby w pelni wykorzystac potencjal gry podstawowej. Patrz chocby Runebound, gdzie dodatki planszowe zostaly poprzedzone seria dodatkow karcianych). A ze FFG mialo jeszcze jeden dodatek w planach w tym roku podobno, to raczej napewno beda to karty.

Co do odgerzewanych kotletow to powiem jedno. Od tego napewno nie uciekniemy. Po prostu Talizman mial duzo dobrych dodatkow, no i co widac chocby po tym forum fani domagaja sie wlasnie tych, sprawdzonych juz dodatkow. Stad, prawie na pewno zobaczymy wlasnie chocby wspomniane Miasto. Inna sprawa ze dodatki te mogly by byc z jakimis odswierzajacymi innowacjami.

Wracajac do dodatku nastepnego, jak juz pisalem uwazam ze beda to karty i mam nadzieje ze zachowaja to co wprowadzil Reaper czyli ogolny sklad dodatku:
-dodatkowe karty/czary
-dodatkowi bohaterowie
-dodatkowe elementy ktore urozmaica rozgrywke (karty zadan pustelnika w Reaperze)
-dodatkowy element gry ktory dosc mocno wplywa na rozgrywke (smierc w Reaperze)

Generalnie wspomnial ktos gdzies na tym forum ze ktos dosc dobrze poinformowany na forum FFG zamiescil info o tym ze pojawia sie alternatywne zakonczenia, wiec mamy juz maly sneak peak. Ale co sie za tym kryje? Moze to wlasnie sa Smoki w ktorych celem rozgrywki bylo pokonanie krola smokow (przynajmniej my tak gralismy, zaznaczam ze instrukcji nie mielismy wiec mozliwe ze gralismy zle.. :P )? Mozliwosci jest mnostwo. A jedyne czego prawie na 100% mozemy byc pewni to to ze to bedzie dodatek karciany.

I na koniec: Tak naprawde nie wazne co to bedzie, i tak to kupie (:P) ale mam nadzieje ze bedzie to cos na co warto bedzie wydac pieniadze (czyli nie tak jak runeboundowe dodatki karciane, gdzie byly tylko karty i nic wiecej, zadnych zasad alternatywnych, a szumnie nazwany quest alternatywny polegal praktycznie na tym samym z ta roznica ze innego stwora trza bylo ubic, tym razem opieram sie na opiniach kolegi, Runebounda posiadam ale dodatkow do niego nie) i ze wprowadzi kilka ciekawych elementow do gry.
 
 
Monev
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Kwi, 2009   

Najlepiej jakby to bylo Miasto. Miasto i Podziemie to dwa najwazniejsze dodatki do MiM.
Timescape (Kosmiczna Otchlan) to najwieksza glupota jaka mogla wyjsc do tej gry, szkoda ze jeszcze rycerza Jedi jako poszukiwacza nie dali...

Jak wydadza Miasto to najlepiej bedzie jak pozniej przygotuja cos oryginalnego i nowego.
 
 
Sxk
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Kwi, 2009   

15 lat temu też uważałem, że "Kosmiczna Otchłań" nie pasuje do fantasy stylu MiM, ale teraz jakoś to już nie przeszkadza. Pewne jest natomiast, że K.O. jako plansza w rogu kompletnie by nie pasowała, a byłaby to wręcz bzdura.
Ja jednak poza dodatkami karcianymi nadal oczekuję przede wszystkim "Miasta" fajna by była zupełnie nowa wersja planszy i to rogowa, jednak nie tak tandetna jak z trzeciej edycji. Warto zauważyć, że nowe "Podziemia" mają zupełnie nową planszę z całą masą ciekawych lokacji, co dobrze wróży "Miastu".
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Kwi, 2009   

Życzyłbym sobie dodatek z:

- Nowe Karty Przygód
- Nowe Karty Podziemi
- Kilka nowych postaci
- Nowe Karty Zaklęć

Oraz coś na wzór kart z dodatku Przedpola Piekieł!!!
 
 
Tei-chan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Kwi, 2009   

Na pewno Miasto na nowej planszy byłoby super sprawą. Do tego nowi poszukiwacze, więcej zaklęć, może jakieś magiczne artefakty (do kupna w sklepiku magicznym).
Potem życzyłbym sobie coś naprawdę oryginalnego i nowego.
Ale zanim wyjdzie nowa plansza na pewno pojawi się dodatek karciany i mam nadzieję, że powiększy zestawy kart przygód, podziemi, zaklęć, doda nowych poszukiwaczy i coś unikalnego w stylu - Żniwiarza. Kto wie może to byłoby coś w stylu smoków z alternatywnym zakończeniem.

PS. Jeśli chodzi o Kosmiczną otchłań - to podobnie jak wy uważałem, ze nie pasuje mi za bardzo do krainy fantasy. Może jakby zrobili Świat Astralny to jeszcze bym to przełknął ale chyba byłoby to trochę naciągane.
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Kwi, 2009   

Następny dodatek powinien zawierać między innymi jakiś mechanizm, który sprawi, że gracze częściej będą zamieniali się w Ropuchę. Przynajmniej tak utrzymuje John.
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Kwi, 2009   

Miałem w starym MIM Kosmiczną Otchłań, i praktycznie nigdy w nią nie grałem. W tasowałem tylko w karty przygód i zaklęć te karty które się nadawały i nie burzyły klimatu gry.

Ale nawet dla tych kilku kart warto było kupić ten dodatek :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14