galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podziemia - Nieoficjalne tlumaczenia
Autor Wiadomość
Iesthir
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Kwi, 2009   Podziemia - Nieoficjalne tlumaczenia

Tłumaczenie oparte na grafice tylnej ścianki pudelka opublikowanej przez FFG i publikacjach z Talisman Island i strony FFG (konkretnie 2 czy 3 pola opublikowane na tamtych stronach). Tłumaczenie jest nieoficjalne i powstało z nudów. Jeśli ktoś chce je wykorzystać, może to zrobić, jeśli w widocznym miejscu (najlepiej przy tytule lub zwyczajowo, na końcu tekstu) zamieści mój Nick i link do wątku na forum (Chyba że Galakta zdecyduje się wykorzystać je częściowo w tłumaczeniu oficjalnym, wtedy mam cichą nadzieję że zostane wspomniany w instrukcji z imienia i nazwiska które chętnie na Privie podam :wink: :P )

No ale dość ględzenia, jadymy!

SPOILER_ALERT napisał/a:


Pola tłumaczone według schematu:

Numer pola)[ Nazwa pola] (komentarz) – [Opis pola] (komentarz) – [Inny tekst](komentarz)

1 ) [Wejście do Podziemi] (Nazwa odpowiednia do nazwy dodatku. Jeśli Dungeon zostanie przetłumaczony jako podziemia – będzie jak jest, jeśli jako lochy, będzie wejście do lochów. 3 opcji nie ma) – [Wylosuj 1 Kartę. Nie losuj karty, jeśli jakaś już się tutaj znajduje] (przy polach tego typu stosuje tłumaczenie z polskiej edycji Talizmanu) – [Do Ruin] (Strzałka z tym opisem skierowana „w gore” planszy)

2 )[Korytarz] – [Wylosuj 1 Kartę. Nie losuj karty, jeśli jakaś już się tutaj znajduje]

3 )[Tunel](Alternatywnie mógłby być Przesmyk, pasuje chyba lepiej do ilustracji, ale jest nie jest wiernym tłumaczeniem, a takie postaram się podać w []) - [Wylosuj 1 Kartę. Nie losuj karty, jeśli jakaś już się tutaj znajduje]

4 )[Biblioteka]-[Otwórz Tom. Rzuć 1 kością i sprawdź jaką wiedzę zawierała pradawna księga. 1-2)Miałeś świetną lekturę 3-4)Odkryłeś tajne przejście – natychmiast wykonaj zyskujesz następną turę 5-6)Otrzymujesz 1 zaklęcie](Tom średnio pasuje. Lepszy byłby Wolumin, albo Tomiszcze, dodatkowo dość ciężko było mi zgrabnie przetłumaczyć zwroty z 3 i 5 stad moim zdaniem są lekko koślawe)

5 )[Pieczara]-[Wylosuj 2 karty. Jeśli znajdują się tu już jakieś karty, wylosuj ich tylko tyle, aby razem były tu dwie karty]

6 )[Korytarz] – [Wylosuj 1 Kartę. Nie losuj karty, jeśli jakaś już się tutaj znajduje]

7 )[Pokój straży](Nie wiem czy nie lepsza byłaby Komnata straży ale nie chce słowa „komnata” nadużywać) – [Przekup Strażnika. Zapłać 2 sztuki złota albo zostaniesz zaatakowany przez Strażnika o sile 5.]

8 ) [Tunel]- [Wylosuj 1 Kartę. Nie losuj karty, jeśli jakaś już się tutaj znajduje]

9 ) [Pieczara]-[Wylosuj 2 karty. Jeśli znajdują się tu już jakieś karty, wylosuj ich tylko tyle, aby razem były tu dwie karty]

10 )[Korytarz] – [Wylosuj 1 Kartę. Nie losuj karty, jeśli jakaś już się tutaj znajduje]

11 )[Cela] - [Tracisz 1 przyjaciela. …](Niestety nie mogę odcyfrować co pisze poniżej. Chodzi zapewne o to co się dzieje jeśli nie masz przyjaciela)

12 )[Tunel]- [Wylosuj 1 Kartę. Nie losuj karty, jeśli jakaś już się tutaj znajduje]

13 )[Krypta](Albo skarbiec. Tłumaczenia generalnie są równoważne. Ja wybrałem koniec końców kryptę bo mam cicha nadzieje ze w talii będzie więcej przeciwników niż skarbów, stad liczę ze ciągnąć 3 karty wyciągniemy 3 przeciwników, jak to w krypcie. Poza tym wydaje mi się że pole 28 to skarbiec właśnie.) - [Wylosuj 3 karty. Jeśli znajdują się tu już jakieś karty, wylosuj ich tylko tyle, aby razem były tu trzy karty]

14 )[Hal Ciemności](Ciężka nazwa do przetłumaczenia wiec poszedłem po najmniejszej linii oporu. Inne, dobre ale niekoniecznie wierne tłumaczenia to: Audytorium Ciemności, Sala/Komnata Ciemności, Aula Ciemności) – [Wkrocz w ciemność. W czasie swojej następnej tury zamiast ruchu rzuć kostką: 1)Rusz się do tylu się o 3 pola 2)Rusz się do tylu o 2 pola 3)Rusz się do tylu się o 1 pole 4)Rusz się do przodu o 1 pole 5)Rusz się do przodu o 2 pola 6)Rusz się do przodu o 3 pola]

15 )[Tunel]- [Wylosuj 1 Kartę. Nie losuj karty, jeśli jakaś już się tutaj znajduje]

16 )Korytarz] – [Wylosuj 1 Kartę. Nie losuj karty, jeśli jakaś już się tutaj znajduje]

17 )[Kuchnia] – [Możesz rzucić kostką aby coś zjeść: 1)Trucizna – Tracisz 1 Zycie 2-3)Smakowało doskonale! 4-5)Odzyskujesz 1 punk życia 6)Odzyskujesz 2 punkty życia](Nie wiem czy „Odzyskujesz” czy „Uleczyłeś”/”Leczysz”. Wzorowałem się na polu „Zamek”)

18 )[Pieczara]-[Wylosuj 2 karty. Jeśli znajdują się tu już jakieś karty, wylosuj ich tylko tyle, aby razem były tu dwie karty]

19 )[Korytarz] – [Wylosuj 1 Kartę. Nie losuj karty, jeśli jakaś już się tutaj znajduje]

20 )[Tunel]- [Wylosuj 1 Kartę. Nie losuj karty, jeśli jakaś już się tutaj znajduje]

21 ) [Sala Tortur] – [Zapłać Oprawcy. Zapłać 1 sztukę złota albo strać 1 punkt mocy lub 1 punkt siły](Zamiast oprawcy może być katu, ale wydaje mi się ze oprawca brzmi lepiej.)

22 ) [Krypta] - [Wylosuj 3 karty. Jeśli znajdują się tu już jakieś karty, wylosuj ich tylko tyle, aby razem były tu trzy karty]

23 )[Korytarz] – [Wylosuj 1 Kartę. Nie losuj karty, jeśli jakaś już się tutaj znajduje]

24 )[Legowisko potworów] – [… Jeśli na tym polu znajdują się już jakieś karty, wylosuj tylko tyle aby razem było tu tyle kart ile wskazał twój rzut kostką] (Wniosek prosty. W pierwszej zasłoniętej przez znaczek części pola mowa jest o rzucie kostką, który wskaże ile kart należy wylosować)

25 )[Tunel]- [Wylosuj 1 Kartę. Nie losuj karty, jeśli jakaś już się tutaj znajduje]

26 )[Pieczara]-[Wylosuj 2 karty. Jeśli znajdują się tu już jakieś karty, wylosuj ich tylko tyle, aby razem były tu dwie karty]

27 )[Krąg Przywołania] – [Przywołaj Wroga. Przenieś najbliżej położonego wroga z Podziemi na to pole. Jeśli dwóch lub więcej przeciwników jest w tej samej odległości, wybierz którego chcesz przenieść. Jeśli w podziemiach nie ma wrogów wylosuj 1 kartę.]

28 )[???](Ale zapewne jest to wspomniany „Treasure Room” czyli skarbiec, który umożliwia wyciągniecie kart(y) z talii skarbów)

29 )[???](A to pole na którym zmierzymy się z „Lord of Darkness” czyli Panem Ciemności)



Czekam na uwagi. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 13