galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Doradźcie mi!!! Lepiej kupić Runebounda czy Talisaman???????
Autor Wiadomość
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Maj, 2013   

I wcale Ci się nie dziwię! Ja kupowałem Runebounda 2 razy! Talisman sprzedałem ale zamierzam znowu kupić! :D Te gry mają w sobie jakiś dziwny narkotyk, a może po prostu tęsknię za porządnym fantasy i wolę mieć cokolwiek niż nic?
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Maj, 2013   

Ajgor napisał/a:
Odkryłem że nie potrafię pozbyć się obu tych gier. :mrgreen:


Też to mam, przy czym dla mnie RB > T:MiM. Zresztą obie raczej się kurzą, mimo, że dokupuję dodatki PL w miarę na bieżąco, no jeszcze Wilkolaka nie mam. Czekaja, aż mi synek nieco podrośnie, chociaż w T:MiM już powoli zaczynamy grać.
 
     
pooler
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Wrz, 2013   

Talismana. Ja polecam Talismana ale mój wybór jest podyktowany sentymentem do gry. W Runebounda grać nie zamierzam, nie interesuje mnie ta gra. Przy Talismanie jest pełen relaks, no może nie przez pierwszych kilka gier kiedy trzeba wypracować jako takie zasady bo instrukcja jest niejasna w dużej ilości przypadków. Tą grę traktuje jako sentymentalne hobby, co wiąże się nie tylko z samym graniem ale z kolekcjonowaniem jej zawartości - zarówno oficjalnej jak i nieoficjalnej. Mało kiedy kończymy partię za jednym posiedzeniem,plansza po prostu leży rozłożona non-stop i jak się nam zachce to siadamy i kontynuujemy. Luz i relaks, bez jakiegoś zbyt rozbudowanego systemu (od tego są gry na RPG na PC). Takie moje zdanie w tym temacie, bez uszczypliwości czy przesądzania która gra lepsza a która gorsza. Na koniec nie sposób nadmienić, że Talisman w pełnym wydaniu, aczkoliwek nie niezbędny do gry, wiąże się z nieporównywalnym z Runeboundem kosztem, co też trzeba mieć na uwadze.
Ostatnio zmieniony przez pooler Pią 27 Wrz, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
WolekMKB
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Wrz, 2013   

A ja mam obydwie i uważam,że obie należy mieć w swojej kolekcji. Runebound na pewno jest bardziej rozbudowaną grą, więcej możliwości, bardziej rozbudowany system walki, handel i zwiedzanie miasta.Talisman natomiast to klasyk w tym gatunku, prostota ale nie prostactwo, duża ilość przygód - różnych nie tylko pojedynki, mnóstwo dodatków - lepszych moim zdaniem niż w Runeboundzie, czary i wiele innych atrakcji
Jedno jest pewne obie gry są dobre ale zależy czego szukasz.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13