galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zasady gry
Autor Wiadomość
gwizdzius
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

wezuwiusz nie możesz pójść, zdjąć skalpy i wyjść z obszaru z bramą bo walka kończy ruch. Po ruchu następuje faza spotkań i to w niej przechodzimy przez bramę Brylant. Przeczytaj jeszcze raz instukcję z podziałem na FAZY.
 
     
Brylant
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

Jakos czytam i czytam i dalej nie widze nigdzie wzmianki, ze to my decydujemy o tym czy przechodzimy przez brame oraz to, ze zostajemy wessani w wyniku spotkania. Jak dla mnie slowo "natychmiast" ktore pojawia sie w instrukcji odnosnie wkraczania na obszar z brama oznacza, ze wessanie ma pierszenstwo przed wszystkim i jakos fabularnie to brzmi najbardziej logicznie.
 
     
wezuwiusz
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

no ja wiem że nie można pójść, zabić potwora i iść dalej. właśnie chodzi mi o to czy przechodzenie przez bramę jest obowiązkowe. przechodzenie w fazie spotkań, nie wciąganie ani nie "bycie wrzuconym przez Skrzydlatę Zwierzę Nocy"
 
     
gwizdzius
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

Łopatologicznie:

Mamy 5 faz, które następują po sobie (dokładnie w tej kolejności).
1. Utrzymanie
2. Ruch - tu walczymy z napotkanymi potworami, lub ich unikamy
3. Spotkania w Arkham - gdzie jeśli jest otwarta brama to przez nią przechodzimy
Cytat:

Faza III: Spotkania w Arkham
2. Brama
Jeśli na obszarze znajduje się brama, Badacz zostaje
przez nią wciągnięty do Innego Świata. Gracz przesuwa
znacznik swojej postaci na pierwszy (lewy) obszar
Innego Świata wskazanego na żetonie bramy.

4. Spotkania w Innych Światach
5. Mity
 
     
Brylant
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

A co w przypadku, gdy walka sie nie zakonczy na jednej turze? Brama czeka dalej, czy niezaleznie od wyniku spotkania zostajemy wessani? Tak btw. jak ttez wyglada walka kieedy potyczka nie rozstrzyga sie w jednej turze, a na tym samym terrenie jest wiecej potworow? Pomimo tego ze jestesmy zajeci walka z jedna bestia, to musimy ukrywac badz walczyc tez z reszta?.
 
     
wezuwiusz
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

chyba nie ma takiej opcji by się walka nie zakończyła. albo się "skradniesz" albo potwór dręczy badacza tak długo aż mu żywotność do zera nie zjedzie no albo badacz potwora nie "kill'ym go".
 
     
gwizdzius
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

Nie ma opcji, że walka nie rozstrzyga się w jednej turze. Jeżeli nie unikamy potwora, lub go nie unikniemy to wdajemy się w walkę. Jeśli potwora nie uniknieny to automatycznie na początku walki otrzymujemy obrażenia.

Walka:
1. Test przerażenia
2. Walka lub ucieczka
a. Ucieczka - test unikania - jeśli się powedzie to zostajemy na danym polu i przecodzimy przez bramę w Spotkaniach, jak się nie powiedzie to znów obrażenia dla badacza
b. Walka - test walki - do momentu gdy my pokonamy potwora (zadając tyle obrażeń ile wynosi żywotność potwora w jednym rzucie) lub potwór pokona nas zadając nam obrażenia w każdej turze WALKI (nie mylić z turą gry)

Oczywiście jeśli walka się nie powiedzie nadal możemy próbować ucieczki.
 
     
Brylant
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

No wlasnie przed chwila to znalazlem w instrukcji... nie wiem nawet dlaczego myslalem, ze przy niepowodzeniu w walce tura dla gracza sie konczy...
 
     
wezuwiusz
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

a takie szybkie pytanie, robimy test przerażenie jeżeli chcemy uniknąć potwora? Załóżmy że se idę przez Arkham i chcę ominąć takiego skurczybyka, to też muszę testować przerażenie?
 
     
gwizdzius
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

Nie musisz
 
     
gwizdzius
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

Brylant napisał/a:
No wlasnie przed chwila to znalazlem w instrukcji... nie wiem nawet dlaczego myslalem, ze przy niepowodzeniu w walce tura dla gracza sie konczy...

Tak wygląda sytuacja w wielu grach, ale nie w Arkham.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

A że się podepne pod temacik.

Aporpos walki, potworów i faz.
Widomo walka odbywa się w fazie ruchu, ewentualnie w spotkaniach (zarówno Arkham i Inne światy - ale tylko wynikające ze spotkań itd.)

A mnie chodzi o jeszcze inną sytuację, a mianowicie na ulicy stoi sobie potwór, w fazie spotkań w Arham odbywamy spotkanie, które wywala nas na ulicę - na tego stojącego tam potwora.

I tu mam w sumie moją wątpliwość. Ja gram tak że w takiej sytuacji należy potwora albo ominąc albo zbić od razu, czyli jeszcze w fazie spotkać w Arkham. Gram tak od zawsze i wyniknęło to z mojej interpretacji, że takie wywalenie z lokacji na ulicę, jakie winno być karą to średnią jest karą (nie licząc nielicznych sytuacji takich jak Itaqua, czy pogłska "Król w łachmanch" , iinne rzeczy jakie niosą ze sobą groźbę przebywania na ulicy.)

W każym razie jak Wy rozpatrujecie takie sytucje?
 
     
gwizdzius
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

Pozwolę sobie zacytować instrukcję str. 6 "Faza II: Ruch -> Ruch w Arkham -> Unikanie potworów
Cytat:
Za każdym razem, kiedy
Badacz będzie próbował opuścić obszar lub ulicę, na
której znajduje się jeden lub więcej potworów, będzie
zmuszony walczyć albo uniknąć każdego z nich z
osobna


Walczysz dopiero w kolejnej turze podczas ruchu.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Lis, 2012   

Faktycznie, to żeśmy sobie gre urtudniali :D
Dzieki :D
 
     
Galron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Lis, 2012   

Reasumując:

1. Walka/unikanie potworów odbywa się w fazie ruchu i czasami w fazie spotkań w wyniku działania kart. Poza tymi fazami nie ma walki.

2. W fazie spotkań mamy kilka opcji:

a. obszar z bramą = brama wciąga gracza do innego świata
b. obszar bez bramy = rozstrzygamy kartę obszaru albo instrukcje z obszaru.
c. ulica = nic sie nie dzieje chyba że w grze znajduje się jakaś karta, która określa warunki dla graczy będących na ulicach.

I to wszystko.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 14