galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dodatki
Autor Wiadomość
Neuron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Mar, 2009   Dodatki

Nie da się ukryć, że to temat zasygnalizowany wyjątkowo wcześnie. Ale byłoby miło, gdybyśmy dowiedzieli się, jakie są plany związane z dodatkami. Taki "Curse of dark Pharaoh" dodrukować jest przecież stosunkowo łatwo (notabene, w pudle Horror w Arkham znalazłem jego reklamę!).

Może przypomnijmy zresztą na co czekamy (w kolejności wychodzenia za granicą):

Arkham Horror: Curse of the Dark Pharaoh /dodatek karciany/
Arkham Horror: The Dunwich Horror /dodatek karciano-planszowy/
Arkham Horror: The King in Yellow /dodatek karciany/
Arkham Horror: Kingsport Horror /dodatek karciano-planszowy/
Arkham Horror: Black Goat of the Woods /dodatek karciany/
Arkham Horror - Innsmouth Horror /dodatek karciano-planszowy/
 
 
finallyh
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Mar, 2009   

Kolejność wychodzeni za granicą chyba niekoniecznie jest tą 'najmiodniejszą'. Moi faworyci to zdecydowanie King In Yellow i Kingsport. Nic jeszcze nie wiem na temat Innsmouth. Zakochałem się wręcz w grze -myślę o niej w pracy, śni mi się i takie tam :D
 
 
Tei-chan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Mar, 2009   

Tak w pudełeczku jest reklama Curse of the Dark Pharaoh ale to jeszcze nic nie znaczy. Temat i spis dodatków już poruszałem na forum w dziale planów wydawniczych ale D.W. chyba nie wie jeszcze nic konkretnego, bo nie odpowiedział.
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Mar, 2009   

Teraz mają nie lada ból głowy: a mianowicie kursy walut, które sprawiają, że w obecnych warunkach, o ile nie jestem w błędzie, ciężko będzie im sprzedać produkty w odpowiednio dużych nakładach. Ale bądźmy dobrej myśli.
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Mar, 2009   

finallyh napisał/a:
Kolejność wychodzeni za granicą chyba niekoniecznie jest tą 'najmiodniejszą'. Moi faworyci to zdecydowanie King In Yellow i Kingsport. Nic jeszcze nie wiem na temat Innsmouth. Zakochałem się wręcz w grze -myślę o niej w pracy, śni mi się i takie tam :D

Osobiście jestem za tym, aby polskie dodatki ukazywały się w takiej kolejności jak w oryginale. Innsmouth ma ukazać się dopiero w za kilka miesięcy i ma zawierać mi. prawie 100 kart Osobistych Historii Badacza.
 
 
Neuron
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Mar, 2009   

Popieram. Ale Faraona mogli by już wydrukować... Kupiłbym bez wahania :)
 
 
Tei-chan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Mar, 2009   

Myślę, że każdy z nas jest za dodatkami i to jak najszybciej. Każdy fan gier chce aby jego ulubione tytuły się rozwijały, a dodatki do nich pojawiały się jak najszybciej i w jak największej ilości. Ale na przeszkodzie troszkę stoją teraz kursy walut i kryzys, acz D.W. zapowiedział iż w miarę szybko postarają się wydać dodatki do AH. Zobaczy jak będzie, myślę, ze jak tylko coś będzie wiadomo to D.W. nie omieszka nas powiadomić o tym fakcie.

PS. Fajnie by było gdyby dodatki do AH były wydawane tak jak do Runebound'a w pakietach po trzy ale to chyba tylko moje pobożne życzenie. ;)
 
 
Sztefan
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Mar, 2009   

Tei-chan napisał/a:
Myślę, że każdy z nas jest za dodatkami i to jak najszybciej. Każdy fan gier chce aby jego ulubione tytuły się rozwijały, a dodatki do nich pojawiały się jak najszybciej i w jak największej ilości.


Może to nie jest odpowiednie miejsce na takie dyskusję, ale niekoniecznie musi być tak jak napisałeś.

Ja tam lubie się nasycyć danym tytułem. Dodatki mają mi odświeżyć grę jak sama podstawka mi się trochę przejadła. W momencie kiedy dopiero co była premiera podstawowego AH ja nie czekam na dodatki. Chce sobie spokojnie poeksploatować "suchego" AH. Jakby wyszedł dodatek to "trzeba" by go kupić (w końcu potem mógł by się skończyć nakład czy coś). No i na spotkaniach planszówkowych wszyscy by naciskali na granie z dodatkiem i trudno by znaleźć chętnych na samą podstawkę.

W sensie ja też jestem za tym by dodatki wychodziły po polsku, ale nie koniecznie od razu teraz i w ilościach hurtowych ;)
 
 
poooq
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

W sprawie dodatków: żeby czerpać pełną przyjemność z gry trzeba dokładnie poznać jej mechanikę. Ruch, testy, zasady tym podobne. Wtedy można skupić się na "drugiej warstwie" czyli decyzjach czy planach. Mechanika "AH" jest dość skomplikowana, nam jako takie poznanie jej zajęło 5-6 rozgrywek. Teraz jest lepiej i sprawniej. Poznając grę, czytając karty losowe, obserwując rozwój akcji wiesz co może się zdarzyć. Kart spotkań jest trochę mało, chociaż cały czas jest nutka niepewności przy losowaniu. Dlatego myślę że strategia wydawnicza FFG jest trafiona: gra podstawowa, okres czasu przeznaczony na to żeby zapoznać się z mechaniką, dodatek karciany rozszerzający między innymi spotkania i przedmioty, dodatek planszowy z nowymi rozwiązaniami technicznymi, czas na przyswojenie zmian, dodatek karciany, itd. Mam nadzieję, że Galakta skorzysta z tego schematu i wyda rozszerzenia do "Horroru w Arkham" w podobnej kolejności, w podobnych odstępach czasu.
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2009   

Mamy wydać ten dodatek Curse of the Dark Pharaoh czy czekamy na cos innego?
 
 
Atwar
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Kwi, 2009   

Wydać Curse of the Dark Pharaoh, a następnie The Dunwich Horror.
 
 
moonman
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Kwi, 2009   

D.W. napisał/a:
Mamy wydać ten dodatek Curse of the Dark Pharaoh czy czekamy na cos innego?


czekamy na LOTR oraz GoT LCG ;)
no i zadarłem z Przedwiecznymi
 
 
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Kwi, 2009   

Strzeż się macek moonman! :D

D.W. napisał/a:
Mamy wydać ten dodatek Curse of the Dark Pharaoh czy czekamy na cos innego?
Ale jak mamy to rozumieć?
Wydać Curse of the Dark Pharaoh KOSZTEM nie wydania czegoś innego?
Czy może na zasadzie "wydamy ten dodatek jesli chcecie i nie wpłynie to w żaden negatywny sposób na wydanie innych dodatków do AH".

Osobiście najbardziej jestem zainteresowany "Dunwich Horror", ale jeśli wcześniej pojawi się "Curse of the Dark Pharaoh" to mi to w żaden sposób nie przeszkadza i z przyjemnością zaopatrzę się najpierw w Klątwę Faraona. Jeśli więc wydanie Klątwy nie powoduje jakiegoś ogromnego czasowego odroczenia, lub co gorsza rezygnacji z Dunwich to możecie już szykować dla mnie jakąś zgrabną przesyłkę opisaną hieroglifami ;)
 
 
PleM
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Kwi, 2009   

D.W. napisał/a:
Mamy wydać ten dodatek Curse of the Dark Pharaoh czy czekamy na cos innego?


Jezeli jest wybor to glosowalbym za The King in Yellow, jezeli wyborem jest Curse of the Dark Pharaoh albo nic przez jeszcze jakis czas to wybor jest oczywisty :)

Moze jakas ankieta ?
 
 
poooq
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Kwi, 2009   

Ja to poprosze "Curse" i żeby wasi spece od PR zagadali z odpowiednimi szychami i dodali jeszcze do tego "Cult of the Golden Scarab" bo tematycznie są związane i taki bonus wszystkim pewnie by się spodobał.
Do pudełka możecie dorzucić jeszcze procę na przedwiecznych.

Przez to pytanie rozumiem, że rozważacie niewydanie pewnych dodatków po polsku? Bo nie wiem czy się mam już denerwować...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13