galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy dodatek (oficjalnie) zapowiedziany
Autor Wiadomość
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Wrz, 2009   

aro_kal napisał/a:
A ja myślę, że mając także moc 1 lub 2 można mieć jeden czar.


Zgadza się. Nie wspomniałem o tym z lenistwa.
 
 
Freeasy
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Paź, 2009   

Byle do gwiazdki :-) Poczytałem sobie co nieco w necie i tego dodatku najbardziej podoba mi się Cyganka - ze względu na dość duży wpływ na grę jeśli pojawiają się postaci używające czarów. Choć Kultystka ma fajniejszy dekolt.
 
 
Freeasy
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Sty, 2010   

Ciekawe co będzie po Królowej Lodu(a)

- Miasto?
- Las? (stumilowy)
- Góry?
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Sty, 2010   

Wcześniej obstawiałem Góry, teraz obstawiam Miasto. Chyba, że Goodenough zrobi taki myk, że Miasto będzie na samym szarym końcu i będziemy mogli tam kupić cały ten syf, który do tej pory się przewijał przez inne dodatki.
 
 
Freeasy
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Sty, 2010   

Hmm w każdym razie po nowym dodatku planszowym spodziewałbym się czegoś ze smokami :-) , a jak już plansza zapełni się na 4 rogach dodatkami (właśnie obstawiam, że będą to góry, miasto i las) to kolejna plansza mogła by być czymś w rodzaju "Wysp" lub "Morza"- podróże morskie do tej pory nie były wykorzystywane oficjalnie w Magii i Mieczu a potencjał mają dość mocny. Już widzę tych poszukiwaczy: Pirat, Naga, Korsarz, Odkrywca i te przygody w odległych krainach ...
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Sty, 2010   

Poszukiwacze "morscy" nie muszą być dodani w związku z dodatkiem morskim. Pirat w Talisman 2nd Edition pojawił się w Podziemiach, czyli definitywnie złym dodatku (no, chyba, że pływał na podziemnych źródełkach).

Osobiście bardzo lubię morskie klimaty oraz szanty &c, aczkolwiek wątpię, by się to sprawdziło, chyba, że na zasadzie, iż automatycznie gdzieśtam jesteśmy przenoszeni, albo jak Gieferg zrobił, chyba, że Tajemne Wrota zostaną zamknięte niezniszczalną kłódką, a portal LoDa zostanie zasypany (albo on sam zdechnie, więc nie otrzymamy różnicy 8 punktów).
 
 
Piotr
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Sty, 2010   

Nemomon napisał/a:
Wcześniej obstawiałem Góry, teraz obstawiam Miasto. Chyba, że Goodenough zrobi taki myk, że Miasto będzie na samym szarym końcu i będziemy mogli tam kupić cały ten syf, który do tej pory się przewijał przez inne dodatki.


Chyba, że Złodziej wszystko wczesniej ukradnie w Wiosce itp :wink:
 
 
Piotr
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Sty, 2010   

Czy zapis, ze poszukiwacz nie musi się zatrzymywać podczas wariantu ucieczki z Podziemii oznacza, ze nie musi badać tych obszarów?
 
 
faj3r
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Sty, 2010   

Piotr napisał/a:
Czy zapis, ze poszukiwacz nie musi się zatrzymywać podczas wariantu ucieczki z Podziemii oznacza, ze nie musi badać tych obszarów?

pytania o zasady wrzucamy tu: http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=1843
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Sty, 2010   

Nie, zapis o tym, że Poszukiwacz nie musi się zatrzymywać podczas ucieczki mówi o tym, że wychodząc na planszę główną nie zatrzymujemy się na wejściu do Podziemi (nawiązanie do poprzednich edycji gry) tylko kontynuujemy ruch zgodnie z ilością wyrzuconych oczek na kości. Czy ucieka czy nie - Poszukiwacz normalnie bada obszary.
 
 
Freeasy
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Lut, 2010   

Na forach zagranicznych to się zastanawiają czy kolejny dodatek będzie planszowy czy karciany co mnie wydawało się niemalże oczywiste. Chyba najwięcej osób spodziewa się Miasta. W końcu przydałby się na coś Kupiec i Skrzat z Królowej Lodu (choć nie znam oficjalnego tłumaczenia PL). Plotki chodzą o Smoczych Górach (połączenie dodatków Mountains i Dragons). Ech już luty więc niedługo można spodziewać się wieści. A na 100% jestem pewien że nowy dodatek wyjdzie wcześniej niż Królowa Lodu w Polsce. Btw czy są jakieś przecieki na temat tłumaczeń poszukiwaczy w Królowej Lodu?
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Lut, 2010   

Warlock:

Siła: 2
Moc: 5
Życie: 4
Los: 1
Charakter: Neutralny
Start: Jaskinia Czarownika

1) Rozpoczynasz grę posiadając 2 Zaklęcia
2) Na początku każdej tury możesz wziąć tyle Zaklęć, na ile pozwala ci twoja Moc.
3) Za każdym razem, gdy wykonasz Zadanie Czarownika, możesz wziąć dowolną kartę Ekwipunku za darmo, zamiast Talizman.




Leprokonus (Leprechaun)
Siła: 2 Moc: 4 Los: 3 Życie: 4
Obszar startowy: Las
Charakter: Neutralny
Rozpoczynasz grę posiadając dwa Zaklęcia.
Nie musisz rzucać kością przebywając w lesie chyba, że sam tego zapragniesz. Jeśli zdecydujesz się rzucać, musisz zaakceptować uzyskany wynik.
Kiedy znajdziesz się na obszarze Puszczy, możesz otrzymać 3 sztuki złota.
Za każdym razem, kiedy w rzucie ruchu wypadnie 6, możesz zamiast ruchu teleportować się na dowolny obszar w tej krainie.




Ogr-Herszt (Ogre Chieftain)
Siła: 5 Moc: 2 Los: 1 Życie: 6
Obszar startowy: Skały
Charakter: Neutralny
Nie atakują cię Potwory, chociaż ty, jeśli chcesz, możesz je zaatakować.
Możesz zdominować pokonane w walce Potwory i zatrzymywać ich karty jako Przyjaciół, a nie trofea.
Zdominowany Potwór może dodawać w walce swoją siłę do twojej, po czym odchodzi na stos kart odrzuconych. Podczas walki możesz wykorzystywać dowolną
liczbę zdominowanych Potworów.



Necromancer

S: 2
M: 4
Ż: 4
L: 2
Char: Zły
Start: Cmentarz

1. Rozpoczynasz grę z 2 Zaklęciami
2. Możesz atakować psychicznie napotkanych Poszukiwaczy
3. Nie atakują ciebie Duchy, ale ty możesz ich atakować, jeżeli chcesz
4. Jeżeli nie atakujesz Ducha, możesz wziąć go jako swego przyjaciela, jeżeli twoja Moc jest wyższa od Mocy Ducha.
Taki Przyjaciel doda swoją Moc podczas jednej walki psychicznej, wedle twojego wyboru. W takiej walce możesz użyć dowolnej liczby Przyjaciół-Duchów.
 
 
revix
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Lut, 2010   

Trzeba przyznać, że potężni są ci poszukiwacze. Czy wiadomo już jak przetłumaczony zostanie warlock na jezyk polski?
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Lut, 2010   

Zgodnie z dotychczasowym tłumaczeniem :)
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Lut, 2010   

8janek8 napisał/a:
Zgodnie z dotychczasowym tłumaczeniem :)


Najprawdopodobniej ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13