galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy dodatek (oficjalnie) zapowiedziany
Autor Wiadomość
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Lut, 2009   Nowy dodatek (oficjalnie) zapowiedziany

Jeden z użytkowników forum na FFG (mający często dobre źródła informacji) napisał, że wkrótce powinny ukazać się Podziemia :)

http://new.fantasyflightg...d=1&efidt=63556

Miejmy nadzieje, że to nie żart, ani plotka.
Ostatnio zmieniony przez 8janek8 Wto 17 Lut, 2009, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Lut, 2009   

Czytałem wcześniej ten temat i coby nie powiedzieć, to tytuł oraz pierwszy post w nim są idealne....
 
 
Tei-chan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Lut, 2009   

To wiadomość nie potwierdzona i jakoś FFG się nie kwapi aby co kolwiek na ten temat powiedzieć więc raczej z dystansem bym do tego podszedł. Acz jak niektórzy pamiętają był juz taki dodatek do wcześniejszych wersji gry więc kto wie czy się nie pojawi.
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Lut, 2009   

Została potwierdzona tutaj:

http://new.fantasyflightg...d=2&efidt=66031

Zawierać będzie 5 "nowych" Poszukiwaczy: Gladiator (Talisman Expansion Set), Amazonka (Talisman Expansion Set), Zawadiaka (Talisman Dungeon), Cyganka (Talisman Dungeon) oraz Filozof (Talisman Expansion Set). Przy okazji, może też was zainteresować to ^^".

Zapomniałem dodać, ze to są plany na Maj 2009 roku.
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 16 Lut, 2009   

Skoro już nazwa padła to mogę potwierdzić, że Podziemia są planowane na jesień jeśli chodzi o Polskę. Czyli równocześnie z innym krajami. Plansza oczywiście będzie.
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Lut, 2009   

Rozumiemy więc, że tłumaczenie &c polskiej wersji są już w toku? Poza tem, czy coś więcej wiadomo na temat ewentualnych promo kart?
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Lut, 2009   

No i w opisie nowego dodatku wspomniano o nowej krainie, wiec nie będzie to osobna plansza, a dodatkowa zewnętrzna kraina. Było już coś takiego w jakimś autorskim dodatku.
Również interesują mnie postępy w tłumaczeniu i ewentualne bonusy.
Czy Galakta wzięła pod uwagę doświadczenia w tłumaczeniu podstawki i rozpatruje wykorzystanie wiedzy doświadczonych graczy w poprawkach przed przesłaniem materiałów do druku?

ps. Dla zainteresowanych pudełko nowego dodatku:

http://www.trictrac.net/r...magerie/177.jpg
http://www.trictrac.net/r...magerie/176.jpg
Ostatnio zmieniony przez 8janek8 Wto 17 Lut, 2009, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Lut, 2009   

Jon podesłał mi taki oto link:

http://www.trictrac.net/i...76&abo=trictrac

Pierwsze trzy screeny dotyczą Talisman Dungeon. Na rysunku widzimy tyły kart Podziemi oraz tył karty, która ma na sobie skrzynię ze skarbem.
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 17 Lut, 2009   

Tak jak pisałem będą zaproszone osoby do współpracy przy tłumaczeniu aby wyeliminować ewentualne błędy czy też niejasności. To jest dalej aktualne.

Jednak nie mamy jeszcze oficjalnych materiałów do tłumaczenia nawet Reapera a co dopiero Podziemi.

To niestety nie jest tak, że jest bardzo dużo czasu na przygotowanie tłumaczeń. Czasami jest tak, że na przygotowanie tłumaczenia nowej gry mamy np. miesiąc (albo mniej bo i tak bywało) i musimy oddać pliki już gotowe. Dlatego samo tłumaczenie musi być jeszcze szybsze aby można było je umieścić. A niektóre gry zawierają naprawdę sporo tekstu.

Im mniej czasu tym większa niestety możliwość popełnienia błędów. I czasami naprawdę jest gorąco bo samo ustalenie słów kluczy w niektórych grach musi potrwać. Nie mówiąc o reszcie. Nigdy nie podaję tego jako próbę tłumaczenia się, że dlatego powstały np. błędy bo nie powinny one być i kropka ale... co nagle to po diable.

Materiały do Reapera mamy otrzymać "na dniach". Być może będą tam jakieś zmiany do wydanej juz wersji.

Co do dodatku Podziemia to pliki otrzymamy pewnie za kilka miesięcy czy pół roku. W Norymberdze rozmawiając z FFG miałem okazję ogólnie zapoznac sie z tym dodatkiem ale poza rzuceniem okiem na grafikę i ogólne informacje nie było na nic więcej czasu.

Otrzymamy pliki i wtedy ruszamy.
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Lut, 2009   

D.W. napisał/a:
Czasami jest tak, że na przygotowanie tłumaczenia nowej gry mamy np. miesiąc (albo mniej bo i tak bywało) i musimy oddać pliki już gotowe.

Cytat:
Materiały do Reapera mamy otrzymać "na dniach". Być może będą tam jakieś zmiany do wydanej juz wersji.

W takim razie jest dosyć sporo czasu (raczej więcej niż 1 miesiąc) na przygotowanie przetłumaczonych plików. Mam nadzieje, że zmiany wynikają z dalszego dopracowywania gry.

Cytat:
Im mniej czasu tym większa niestety możliwość popełnienia błędów. I czasami naprawdę jest gorąco bo samo ustalenie słów kluczy w niektórych grach musi potrwać. Nie mówiąc o reszcie.

Słowa kluczowe w dużej części zostały już ustalony w podstawce TMiM'a. Tekstu nie powinno być bardzo dużo.

Cytat:
Co do dodatku Podziemia to pliki otrzymamy pewnie za kilka miesięcy czy pół roku.

Oby jak najszybciej.

Jest szansa na wyeliminowanie błędów wynikających z przekładu na język polski. Trzymam mocno kciuki za to :)
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 17 Lut, 2009   

Reaper jest stosunkowo małym dodatkiem dlatego tutaj nie powinno być problemów nawet jak będzie krótki okres czasu. Zwłaszcza gdy to tylko dodatek.

Jeśli gra ma się ukazać w połowie roku to na pewno całość plików będziemy musieli oddać w okolicach połowy marca - max koniec marca. A czy będą zmiany nie wiem. Może jakieś będą może nie w tych plikach. Ale z racji tego, że angielska wersja już jest sami możemy niektóre zdania bardziej precyzować wiedząc jakie już padają pytania graczy.

Należy jednak przede wszystkim trzymać kciuki aby terminy nie uległy zmianom.
 
 
Sandman
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Lut, 2009   

D.W. napisał/a:


Należy jednak przede wszystkim trzymać kciuki aby terminy nie uległy zmianom.

Albo wziąć sprawy w swoje ręce i kupić wersję oryginalną.
Niestety poprzez półroczne opóźnianie dodatków w stosunku do światowej premiery tracicie sporą część dochodów. Takiego Reapera, z tego co widzę, kupiła już spora część graczy, a nie każdy z nich kupi też polski odpowiednik. Rozumiem, że raczej nie macie na to wpływu, ale może warto by było jednak podjąć próbę negocjacji z FFG odnośnie wcześniejszego/równoczesnego ze światowym wydawania dodatków. Może w kooperacji z innymi krajowymi wydawcami coś by to dało? W końcu płacicie pewnie niemałe pieniądze za licencję...
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Lut, 2009   

Ja kupiłem oryginalnego Reapera, co nie zmienia faktu, że jak wyjdzie polska werjsa, to kupię dwie sztuki -jedna do grania, a druga jako back-up (sam rozmyślam, czy czasem nie zakupić trzeciej podstawki).

Co do tłumaczenia, to Panu Dariuszowi podesłałem swoją działkę, którą robiłem. Co prawda może ona mieć jakieś małe błędy, ostatnim razem zauważyłem, że na jakiejś karcie zapomniałem wspomnieć o typie karty, no ale korektę zawsze powinna robić osoba, która nie tłumaczyła, która nie zna textu na pamięć. Zresztą naprawdę myślałem, że nasz Reaper powoli już się drukuje..

A co do pytania Janka, to rozumiem, że raczej na pewno nie mamy co liczyć na reprint kart, na których są jakieś poważniejsze pomyłki? Wszystko na bierząco będzie regulowane w FAQu?

BTW, takie małe pytanie. Kiedyś wysłałem do Sfery list, w którym napisałem, że brakuje mi paru kart (których bynajmniej nie zgubiłem, tylko chciałem mieć ich więcej), zrobiłem nawet listę. Sfera podesłała mi część z tego spisu, jak również część innych kart, których nie chciałem. Jak wygląda polityka Galakty na tym polu?
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Lut, 2009   

Nemomon napisał/a:
A co do pytania Janka, to rozumiem, że raczej na pewno nie mamy co liczyć na reprint kart, na których są jakieś poważniejsze pomyłki? Wszystko na bierząco będzie regulowane w FAQu?

Co do błędów,wolałbym raczej, aby ukazały się w erracie.

Nemomon napisał/a:
BTW, takie małe pytanie. Kiedyś wysłałem do Sfery list, w którym napisałem, że brakuje mi paru kart (których bynajmniej nie zgubiłem, tylko chciałem mieć ich więcej), zrobiłem nawet listę. Sfera podesłała mi część z tego spisu, jak również część innych kart, których nie chciałem. Jak wygląda polityka Galakty na tym polu?

Wydaje mi się, że druk MiMa od Sfery odbywał się w kraju, dlatego mogli mieć bezpośredni szybki dostęp do do ewentualnych dodruków i poprawek. TMiM drukują w Chinach i tu może być problem - zwłaszcza z zamawianiem czegoś innego, niż kompletna kopia gry (aczkolwiek figurki wymieniają). Ale jeśli w planach będzie dodatkowy nakład to warto by było aby polski wydawca zatroszczył się o uwzględnienie poprawionych błędów w tłumaczeniu i przesłał je za w czasu ludziom o skośnych oczach ;) Profesjonalizm to fundament dobrego wizerunku :)
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 17 Lut, 2009   

Zapewniam, że bardzo wszyscy wydawcy naciskają, aby to zawsze było równocześnie z wersja angielską. W końcu to w naszym interesie jak i graczy. Ale…

Pierwszy nakład Talismana w Polsce został sprzedany. Pozostały gry tylko w sklepach. Co do nowego dodruku to mam tylko zapewnienie, że będzie w tym roku. Ale nie zakładałbym, że szybko. Oczywiście zostaną poprawione znalezione błędy bo tak wszystkie wydawnictwa zawsze robią. Chyba, że pomylą pliki ale to już zupełnie inna sprawa…

Reaper nie drukuje się. Tak jak obiecywałem kilka osób będzie miało możliwość sprawdzenia tekstów. To akurat w tym przypadku jest ułatwione, ponieważ Reaper już jest i nie ma wielkich tajemnic jak jest w przypadku, gdy gra jeszcze się nie ukazała.

Co do druku dodatków i podstawowej wersji to proszę pamiętać, że zawirowania związane z walutami dotyczą także wydawnictw z innych krajów. Tę grę o ile pamiętam wydała także Rosja i Węgry. One też z walutami nie mają lekko i nie wiem jakie są ich decyzje odnośnie druku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 14