galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy dodatek (oficjalnie) zapowiedziany
Autor Wiadomość
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Lut, 2009   

Na BGG można sobie obejrzeć figurkę Amazonki: http://images.boardgamege...ic440242_md.jpg
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Lut, 2009   

Jako, że wczoraj zapomniałem napisać, to na Talisman Island pojawiły się nowe grafiki z kart.

Soul Drinker:



and Goblin King:



Umbra Spider:



oraz Psychic Crystal:

 
 
Tei-chan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Lut, 2009   

Grafiki są oszałamiające. Natomiast sam dodatek zapowiada się bardzo ciekawie i będzie w nim plansza co ciekawe, a nie tylko karty. Mam nadzieje, ze będzie to nakładka na główna plansze albo coś w tym stylu, a nie jak to miało miejsce w poprzednich edycjach oddzielne plansze. Te dostawiane plansze sztucznie troszkę wydłużały grę, ale nakładka podobna do tych jakie stosuje FFG w Runebound byłaby super pomysłem. No i dodatkowi bohaterowie. No, no panteon postaci bardzo się powieksza co mnie cieszy. Ah i jeszcze wieści D.W., że lada moment powinni zacząć tłumaczenia The Reaper oraz, że jeszcze w tym roku zobaczymy Dungeons. No same superlatywy. :D
 
 
Wallenstein
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Lut, 2009   

Plansza do "Lochów" jest w kształcie litery L (kątownik), dokładana do któregoś z rogów planszy.

http://www.trictrac.net/i...76&abo=trictrac
 
 
kowal85
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2009   

Znacznie poprawili jakoś grafik, naprawdę najwyższy poziom :) Brawo dla FFG.

edit.

Z tymi 'kątownikami' może masz racje, będzie możliwość wprowadzenia jeszcze kolejnych 3 krain na pozostałe rogi :)

Ciekawe jak będzie się przechodziło z Podziemii do Krainy Zewnętrznej bądź na odwrót, niestety nie grałem w 2 ED, jak to wygląda tam ?

Za pomocą Teleportu na karcie Przygody ?
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2009   

Well, w Drugiej Edycji mieliśmy osobną planszę Podziemi. Dostać się tam można było poprzez niezniszczalną (nie wpływały na nią niszczące Czary ani inne karty Przygód) kartę Miejsce - Wejście do Podziemi.

W trzeciej Edycji, z której to pomysł "kąta" się wywodzi, do Podziemi można się było dostać z obszaru Ruiny.
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2009   

Kolejne fotki z www.talismanisland.com:
Dungeon Keeper

Vampire Prince


...i na dokładkę:
Ostatnio zmieniony przez 8janek8 Nie 22 Lut, 2009, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
kowal85
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2009   

może mimo wszystko, jeśli złoty będzie słaby, to lepiej przez jakiś czas się wstrzymać z drukiem nowego dodatku 'Podziemia' ? Ale to tylko taka sugestia wyrwana z kontekstu (pewnie jakby złoty był jak teraz za pół roku, to dodatek będzie kosztował nieco więcej jak podstawka, a tego byśmy nie chcieli, prawda). :P
 
 
Mariuszek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Lut, 2009   :)

No wlasnie !!! Zgadzam sie!!!
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 21 Lut, 2009   

To jest właściwie obecnie największy problem.
Dotyczy on nie tylko Podziemi. Pytanie tylko ile czekać? Cena naszej waluty może długo utrzymywać się na wysokim poziomie. I co wtedy jeśli to potrwa np. rok albo i więcej.

Druga sprawa jest taka, że jeśli sprzedaż gier spadnie na świecie to może się okazać, że np. długo nie będzie dodruku dodatku. I co wtedy? Ale Podziemia to zresztą temat na tyle daleki, że jest szansa, że nasza waluta się wzmocni.

Reaper to sprawa całkiem inna. Bo to już niedługo. Wydamy jednak ten dodatek niezależnie ile dolar będzie kosztował. Po prostu nikt nie zagwarantuje kiedy będzie jego ewentualny dodruk. I nie zaryzykujemy, że się np. wcale nie ukaże lub za 3 lata.
Dlatego wolimy zaryzykować, że będzie drogi ale, że będzie niż go miałoby wcale nie być.

To są sprawy od nas niezależne. A tyle lat czekano na nową wersję Talismana, że waluty nie mogą nam przeszkodzić. Na pewno będzie miało to wpływ na cenę i popularność ale cóż na to poradzić.
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Lut, 2009   

Kasa dla mnie nie gra roli, wydawać, wydawać kurs walut nie może stanąć na drodze :)
 
 
ArtheusValhaar
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Lut, 2009   

Dokładnie! Nie ma co nakręcać kryzysu. Poradzimy sobie :)
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Lut, 2009   

Kolejne nowości z Talisman Island.

Crawling Slime:



oraz Trap Door:

 
 
aro_kal
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Lut, 2009   

Macie chłopy cierpliwość i strasznie się szybko podniecacie. Mnie bardzo cieszy ten dodatek, podoba mi się plansza, albo to co widzę, podoba mi się spora ilość nowych kart, ale do wydania jeszcze tyle czasu, że na razie jest to jedynie zmartwienie galakty, a nie nasze. Czekam sobie cichutko na żniwiarza, który ożywi tę grę. Wybiegać wprzód 10 miesięcy mi się nie chce.

Co mnie jednak przeraża? To że ta gra będzie miała w sumie 8 dodatków jak nic. Będą 2 lub 4 główne dodatki z planszami w kształcie litery L, pewnie kilka innych małych z kartami, bo kasę na czymś trzepać trzeba, a my głupi, w tym i ja, kupimy to wszystko. Zabierze to pewnie ok. 3 lata. Kupa czasu. Kto wie, może w międzyczasie mi się ta gra znudzi, lub stracę chętnych do gry. Ech.
 
 
Tei-chan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Lut, 2009   

Uważam jak przedmówcy, że kasa nie gra roli. W moim wypadku na pewno ją znajdę aby zakupić dodatki do moich ukochanych gier niezależnie od ich ceny. W tym momencie najbardziej czekam na Reapera oraz dodatki do Runebounda i Horror w Arkham. Powiedzmy sobie szczerze, kupię wszystko do moich ulubionych tytułów niezależnie od tego jaka będzie ich cena.
Wracając do Dungeons to zapowiada się świetnie. Piękna plansza, fajne figurki i do tego pełno nowych kart opatrzonych bardzo klimatycznymi ilustracjami. Jest na co czekać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 14