galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czas rozgrywki
Autor Wiadomość
Tei-chan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Lut, 2009   Czas rozgrywki

Mam do was takie pytanie, jak najkrócej graliście? Ile trwała najkrótsza partia w Talisman?
Bowiem na pudełki jest napisane iz partia trwa około 90 min co według mnie jest przekłamaniem. Ja najkrócej jak grałem to było 3 godziny, a im więcej graczy tym dłużej. Najdłuższa partia trwała 6 godzin, w takich momentach wole Runebound'a. Macie jakies pomysły jak przyśpieszyć czasami rozgrywkę?
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Lut, 2009   

Najkrótsza moja rozgrywka zajęła ok. 45 min.
Wszystko zależy od doświadczenia graczy. Najwięcej czasu zajmuje rozpatrywanie obszarów i kart. Z czasem długość Waszej gry na pewno się skróci. Możecie też posłuży się alternatywnymi zasadami gry (znajdują się na końcu instrukcji) które także umożliwiają skrócenie rozgrywki.
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Lut, 2009   

Szczerze mówiąc, to nawet nie mam pojęcia. Z reguły gram coś koło tych 3 godzin ± godzina. Możliwym jednak jest, że wczoraj grałem w miarę krótko, tylko z jednym kolegą, któremu też najlepiej nie szło. Wciąż jednak chyba graliśmy ze półtorej godziny. Tyle, że zakończyliśmy grę, ponieważ razem doszliśmy do wniosku, iż nie ma co kontynuować jej, bo z moim ekwipunkiem kolega nawet cienia szans by nie miał, by mi zaszkodzić. Aczkolwiek, jak Janek powiedział, na początku może być dłużej, bo człowiek nieprzyzwyczajony do nowych kart, na rozpatrzenie każdej instrukcji potrzebuje więcej czasu. Potem ten czas będzie się skracał w miarę poznawania MiMa oraz obrotności właściciela gry.

Sam jednak osobiście na biegu nie podam jakiś house zasad, które mogłyby skrócić czas rozgrywki. Przez spory czas ja z kolegami graliśmy w MiMa w nocy, wiec akurat długość rozgrywki nigdy nam nie przeszkadzała.
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Lut, 2009   

Zazwyczaj gram w 2-3 osoby. Średni czas trwania takiej partii to koło 2 godzin.
 
 
Tei-chan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Lut, 2009   

U mnie najwięcej czasu traci się na Wewnętrznej Krainie, która co chwila wyrzuca graczy. Wczorajsza partia w 4 osób trwała 4,5 godziny, bo nikt nie mógł wyrzucić przejścia przez Krypte i Kopalnie mimo postaci z siła i mocą powyżej 10.
Przez własnie takie przedłużanie się rozgrywki nowi gracze mi się zniechęcają do gry i zaczyna królować z powrotem Runebound u mnie, a troszkę szkoda. Może jak pojawi się dodatek, zwiększy liczbę postaci, kart - bo te czasami się nudza jak jest więcej ludzi w końcu ile razy można wpadać na smoka oraz urozmaicą się zasady to wpłynie pozytywnie na rozgrywki. Narazie przez tak długa partie za każdym razem wracamy do Runebounda.
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Lut, 2009   

Jak dla mnie to nadal kwestia doświadczenia. Tak jak Kufir napisał: gra w 2-3 osoby zajmuje 1,5 do 2 godzin. Osobiście polecam wariant "Krwawej Łaźni" - Skróci to rozgrywkę, a zabawy w pogoni za jedynym Talizmanem jest naprawdę dużo :) Tutaj szczególnie (ale również i w normalnym trybie gry) najlepiej, jeżeli wszyscy gracze są na tym samym poziomie umiejętności.
 
 
aro_kal
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Lut, 2009   

Ja grywam głównie w dwie osoby. Najkrótsza rozgrywka trwała czterdzieści minut. Zwykle mieścimy się w okolicach godziny, godziny dwudziestu minut. W trzy osoby przekroczyliśmy nieznacznie półtorej godziny. Grałem już pewnie ponad dwadzieścia razy, nie czytam już kart, tylko wykonuję polecenia na nich zawarte. Nie mogę się doczekać dodatku, bo ilość kart, która jest do dyspozycji jest niesamowicie mała.
 
 
Sandman
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Lut, 2009   

Z czasem gry bywa różnie, ale przeważnie partia trwa około 3-4 godzin (grając zazwyczaj w 4-6 osób). Jeśli chodzi o rekordy to 30 minut w 2 osoby i mniej więcej 5 i pół godziny w 7 osób.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13