galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Handel między Poszukiwaczami ?

Handel między postaciami to:
Dobry pomysł!
50%
 50%  [ 9 ]
Kiepskie rozwiązanie
27%
 27%  [ 5 ]
Nie mam zdania
22%
 22%  [ 4 ]
Głosowań: 4
Wszystkich Głosów: 18

Autor Wiadomość
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Sty, 2009   

Przepraszam za kolejny offtop, ale wypowiedź Kufira utwierdza mnie w ohydnej mentalności ludzkiej. Wydaje mi się, że szczególnie w "polskiej tradycji" jest to objaw normalny...
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Sty, 2009   

A myślisz że zagraniczni ludzie szczególnie handlowcy nie żerują na naiwności ludzkiej? Grubi się mylisz. To oznaka ludzi inteligentnych, potrafiących znaleźć swoją chwilę i dobrze zainwestować.
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Sty, 2009   

no comment
 
 
Iesthir
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Sty, 2009   

Kufir napisał/a:
A myślisz że zagraniczni ludzie szczególnie handlowcy nie żerują na naiwności ludzkiej? Grubi się mylisz. To oznaka ludzi inteligentnych, potrafiących znaleźć swoją chwilę i dobrze zainwestować.

A jak ktos wykorzysta twoja naiwnosc to tez rozplywasz sie nad jego inteligencja? Czy moze odpowiesz mi ze naiwnosc to cos co przytrafia sie innym?
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Sty, 2009   

Raz pod wozem raz na wozie, takie życie.
 
 
Soultaker
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Sty, 2009   

ja popieram Kufira.
Niestety, handel opiera się często na tym, że ktoś lepiej się orientuje po prostu w temacie i lekko "korzysta". Może "naiwność" to złe słowo, które was tak poruszyło, ale jakoś na tym się opiera gospodarka. Nie mamy jeszcze (na szczęście) socjalizmu gdzie każdy ma po równo i panuje powszechne szczęście (którego mieliśmy piękne potwierdzenie przez 50 lat...)
 
 
Sandman
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Sty, 2009   

Kufir napisał/a:
Cytat:
Kufir: ale wczuj się w postać. Twisted Evil Jesteś poszukiwaczem, którego celem jest dostanie się do Korony Władzy i stłamszenie przeciwników. Będziesz handlować z kimś innym kto ma ten sam cel jak go spotkasz?


W czym problem? Każda droga jest dobra aby osiągnąć swój cel. Skoro gramy np. z naiwnym graczem czemu z tego nie korzystać. To jak w normalnym świecie handlu i kariery.

Widzisz, zmień ekipę współgraczy na osoby bardziej zaradne i uznasz handlowanie za zbędny, a przynajmniej obojętny dodatek. :roll:
A tak BTW Talisman ma niewiele wspólnego z "normalnym światem handlu i kariery" i zdecydowanie nie jest grą ekonomiczną. :P
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Sty, 2009   

Gram z graczami w wielu od 25 do 35 lat, którzy w większości zajmują się zawodowo handlem i doskonale rozumieją jego istotę.
 
 
arkoski84
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sty, 2009   

Nie robmy gry ekonomicznej z MiM.Przeciez z samej definicji gracz okazuje sie zwyciezca jak unicestwi innych graczy.Wedlug mnie ta gra,jest bez kompromisowa!Jak toczy rozgrywke przeciwko tobie doswiadczony gracz,to nie rozumiem jak w tej grze, mozna znalezc obupulna korzysc.Chyba ,iz wykorzystuje sie graczy poczatkujacych!Niestety to watpliwa satysfakcja!



Co do niektorych wypowiedzi Kufira w tym temacie to BEZ KOMENTARZA :!:
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sty, 2009   

Skoro tak bardzo razi Was w oczy to co napisałem i co ciągle mi wypominacie muszę stwierdzić jedną rzecz.
Dużo o życiu jeszcze się musicie uczyć (pewnie to minie z wiekiem), niestety ale to prawda przy czym sam nie mam siebie za jakiegoś nad przeciętnego użytkownika.


Co do Handlu, grałem wczoraj z 4 graczami i tylko raz para graczy chciała ze sobą handlować. Wymieniono zbroje za 2 mieszki złota gdyż sprzedający posiadał ich dwie sztuki. Bardziej opłacało mu się sprzedać ją poszukiwaczowi niż zamienić na złoto u alchemika. Tak więc opcja handlu wg. mnie jest miłą atrakcją w grze ale tak naprawdę ma małe zastosowanie.
 
 
mojsze
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sty, 2009   

Nie jestem zwolennikiem gry z dopuszczalnością wymiany handlowej, ale nie jest prawdą, że gracze nie mogą uzyskać obopólnej korzyści z wymiany handlowej pomiędzy sobą. Jeden gracz może odkupić od drugiego zbędny przedmiot np. drugi miecz lub przedmiot, z którego nie może on korzystać ze względu na charakter poszukiwacza.
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sty, 2009   

Cytat:
ale nie jest prawdą, że gracze nie mogą uzyskać obopólnej korzyści z wymiany handlowej pomiędzy sobą


A kto powiedział że nie można uzyskać obopólnej korzyści? WYMIANA (Handel) ma miejsce wtedy gdy oby dwie strony uważają że taka transakcja jest korzystna.
 
 
Sandman
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sty, 2009   

Kufir: Daruj sobie komentarze o wieku, szczególnie jeśli nie wiesz ile Twoi "adwersarze" mają lat. :twisted:
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sty, 2009   

Skora tak bardzo dziwi Was jakimi zasadami rządzi handel to mam prawo przypuszczać że macie po 15 lat.
Zresztą kilka postów wyżej Soultaker ładnie wam już to wszystko wyjaśnił.

Wracając do tematu, zainteresowani mogą zobaczyć jakie są opinie na identyczny temat z tym że na forum fanów Magii i Miecza:

http://www.gamekeeper.off...p?p=38561#38561

Tam, zdecydowana większość gra już od dawna z opcją handlu bądź dopiero się do niej przekonuje.
 
 
mojsze
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sty, 2009   

Do Kufira: Tak twierdzi Arkoski84. Cytuję: "Jak toczy rozgrywke przeciwko tobie doswiadczony gracz,to nie rozumiem jak w tej grze, mozna znalezc obupulna korzysc.Chyba ,iz wykorzystuje sie graczy poczatkujacych! Niestety to watpliwa satysfakcja! ". Zachowana pisownia oryginalna.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 16