galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Papier"
Autor Wiadomość
maxus32
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Sty, 2009   "Papier"

Mam pytanie do wydawcy i forumowiczów. Czy ktos wie na jakim rodzaju papieru wydrukowana jest nowa edycja MiM Talisman PL ?. Chodzi mi o nazwę vel rodzaj użytego papieru. Chcę dokonać wydruku kart fanowskich a drukarnia chciałaby wiedzieć cóż to za rodzaj papieru ;-) . Jeśli ktoś będzie wiedział to proszę o info co do nazwy i rodzaju użytego papieru.

pozdrawiam
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 09 Sty, 2009   

Gra jest drukowana w Chinach i raczej takiego samego papieru tutaj nie znajdziesz dlatego nazwa nic nie pomoże. To jest jak zapewne wiesz ogromny rynek i oni tam mają swoje „zabawki” tylko na swój rynek. Podobny papier albo bardzo podobny już prędzej.

Jedyną metodą jest udanie się do drukarni cyfrowej (bo to tam pewnie chcesz wydrukować) i pokazanie karty. Jednak pracownik takiej drukarni raczej Ci nie pomoże chyba, że akurat będą mieli cos podobnego w swojej ofercie.

Musiałbyś się udać do hurtowni papieru sprzedającego papier do drukarń. I tam coś podobnego możesz poszukać. W Polsce podobne papiery czyli z taką fakturą płótna są traktowane jako papiery ozdobne. Część z hurtowni je ma w swoich ofertach.
Tylko jest ewentualnie jeden problem, że sprzedają tam je tylko w ryzach np. jeśli jest to format A1 (84cm x 60cm) i powiedzmy ryza ma 200 arkuszy. Mniej raczej nie sprzedadzą.
Co prawda papiery ozdobne sprzedawane są w mniejszych wymiarach jednak dalej to musi być chyba ryza.

Możesz poszukać w sklepach dla grafików. Oni kupuja różne papiery a później sprzedają je na arkusze. Ale nie wiem jak to obecnie wygląda.

To jest papier a raczej karton, który w Chinach używają do tego typu kart. Takie karty są po druku powlekane są dodatkowo lakierem dlatego farba nie schodzi.

Taka rada dla wszystkich gdyby chcieli mieć jakieś fanowskie karty. To najlepiej „ubrać” wszystkie karty w koszulki. Wydruk zrobić na kartonie. I wtedy różnicy nie będzie widać.
Najprostsze i najtańsze.
 
 
Tei-chan
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Sty, 2009   

Jesli moge coś poradzić to proponuje sklep z artykułami malarskimi albo sklep w dużym wyborem papierów. Wśród papierów ozdobnych, takich używanych do druku wizytówek może znajdziesz o potrzebnej Ci fakturze. Takie paiery czesto są sprzedawane w arkuszach A4. Potem wystarczy, że drukniesz to na drukarce laserowej i włożysz w koszulki. To powinno dać efekt najbardziej zbliżony do orginału. :)
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Sty, 2009   

Jak już jesteśmy przy temacie koszulek: można gdzieś nabyć odpowiedni rozmiar do kart Poszukiwaczy i pozostałych małych kart? Tak, żeby nie trzeba było kombinować za bardzo (przycinać, zgrzewać itp.)
Szukałem po sklepach z grami ale nie mają takich rozmiarów.

W tym momencie noszę się z zamiarem laminowania i wycinania przy pomocy formy wycinającej, ale trochę się boję, że mogę uszkodzić którąś kartę.

Koszuli byłyby bezpiecznym i najprostszym sposobem na ochronę kart...
 
 
Iesthir
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Sty, 2009   

8janek8 napisał/a:
Jak już jesteśmy przy temacie koszulek: można gdzieś nabyć odpowiedni rozmiar do kart Poszukiwaczy i pozostałych małych kart? Tak, żeby nie trzeba było kombinować za bardzo (przycinać, zgrzewać itp.)
Szukałem po sklepach z grami ale nie mają takich rozmiarów.
W tym momencie noszę się z zamiarem laminowania i wycinania przy pomocy formy wycinającej, ale trochę się boję, że mogę uszkodzić którąś kartę.
Koszuli byłyby bezpiecznym i najprostszym sposobem na ochronę kart...


Niestety FFG uzywa alternatywnych rozmiarow kart :/ Nie ma takich koszulek, sa takie ktore mniejwiecej pasuja ale do kart Runeboundowych. Karty do Talisamana sa duzo mniejsze i jedyna rada jest kupienie wiekszych koszulek i ich przyciecie.
Laminowanie ma ten minus ze po zalaminowaniu karty nie zmieszcza sie do wypraski, po przycieciu brzegow laminacja traci na trwalosci (z tego co wiem ma tendencje do rozwarstwiania sie) pozatym jesli krzywo przytniesz mozesz uszkodzic karty.
Co do papieru to nie ma niestety zadnego podobnego. Przynajmniej mnie sie nieudalo znalesc. Ale w sumie nie ma to zadnego znaczenia. Bo zakladam ze chcesz wydrukowac jakas wieksza ilosc kart, wiec jesli powiedzmy wydrukujesz ok. 50 to bedzie to polowa kart z orginalnego Talismana i ciagnac karte ze stosu jedyne co bedziesz wiedzial to to ze to ktoras z dodatkowych kart, przy 50 kartach nie bedziesz w stanie zgadnac ktora. Chyba ze zostanie tylko kilka. Ale to tez nie ma znaczenia bo w orginalnej tali jak zostanie tylko kilka kart tez jestes w stanie zgadnac ktore to moga byc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13