galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Karty dodatkowe
Autor Wiadomość
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 02 Sty, 2009   

Te osoby, które uczestniczyły w promocji otrzymały karty a osoby, które w niej nie uczestniczyły ich nie otrzymały. Na dzień dzisiejszy sprawa jest prosta i promocja została wypełniona.

Natomiast to co będzie się działo za kilka miesięcy, rok czy kilka lat tego nikt nie wie. Może te karty będą dodawane do każdej gazety codziennej albo rozdawane w tramwajach lub autobusach. Może się pojawią w jakimś dodatku. Może je będzie można kupić na jakiś konwentach albo otrzymać tam za darmo. Może będą nagrodą w konkursach albo za udział w turnieju. Może w innej promocji. A może już nigdy te karty nie będą dostępne.

Czasami jest tak, że za jakiś dodatkowy element płaci się dodatkowo a w następnym tygodniu jest ten element rozdawany za darmo. A czasami jest tak jak z pralką którą ostatnio kupiłem, że dzień później była ona tańsza o 250 zł. Trudno z tego być zadowolonym…
Ale gdyby to było za kilka miesięcy to uważałbym to za naturalne. Zawsze byłby jednak ktos kto kupił ja dzień wcześniej…
Może to przykład niezbyt trafiony ale chodzi o to, że promocje wszelakie mają swoje prawa.

Czas pokaże jak będzie z tymi kartami. Tak jak pisałem wszystko zależy od możliwości także technicznych itd. itp. Jakie będą plany dotyczące rozwoju tej gry, jaka sprzedaż w poszczególnych krajach.
 
 
Katiusha
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Sty, 2009   

Podsumuje to tak, egoiści i samoluby są wszędzie i jest ich dużo, natomiast ludzi o "złotym sercu" malutko...
A szkoda, bo świat byłby o wiele lepszy i mniej byłoby między ludzmi zawiści...
 
 
Aribald
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Sty, 2009   

Katiusha napisał/a:
Podsumuje to tak, egoiści i samoluby są wszędzie i jest ich dużo, natomiast ludzi o "złotym sercu" malutko...


A ja podsumuje to tak... ludzie którzy mają problem ze zrozumieniem istoty rzeczy powinni się 2 razy zastanowić zanim zaczną się wypowiadać.
Gdzie w naszym podejściu "egoizm", "pies ogrodnika" i "ludzka zawiść"?... my nie rozdajemy tych kart, nie drukujemy ich i z całą pewnością nie ciszymy się z tego, że ktoś przedsprzedaż przegapił, czytaj ... my mamy- a ktoś nie.

Nasze komentarze bazują raczej na ogólnie przyjętych zasadach prowadzenia przedsprzedaży. To Galakta ustaliła zasady na jakich się ona odbywała i wierzcie bądź nie, ale na ten stan rzeczy nie wpłynęła wysyłana przez nas "zła energia".

D.W. napisał/a:
Karty promocyjne otrzymywały tylko te osoby, które zamówiły grę w przedsprzedaży przed premierą.

Po tym terminie kart już nie można było otrzymać i sklepy ich nie posiadają. Być może, gdy będą wydawane kolejne dodatki do gry będą też te karty promocyjne, ale to zależy od wydawcy amerykańskiego czy się pojawią.


Jeśli okaże się, że owe karty będą także dodawane do "Żniwiarza", tak jak ma to miejsce w wydaniu amerykańskim... wszyscy będziemy zadowoleni, Wy zyskacie to czego nie macie, My dostaniemy 2 dodatkowe karty.

Pasjonatom Biblii i amatorskiej psychoanalizy zalecam zastanowienie się, czy nie znaleźli się przypadkiem na niewłaściwym forum.
 
 
aro_kal
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Sty, 2009   

Cytat:
Pasjonatom Biblii i amatorskiej psychoanalizy zalecam zastanowienie się, czy nie znaleźli się przypadkiem na niewłaściwym forum.
]

O. Nie wiedziałem, że nie można łączyć kilku spraw ze sobą. Skoro lubię MiM to nie mogę powoływać się na biblię, a już na pewno nie tu.

Przepraszam, że wtrącam te kilka groszy, ale naprawdę nie pojąłeś naszych intencji. To że wiele osób nie otrzyma kart już wiemy. To że takie są prawa rynku też wiemy. Ale to, dlaczego Wasza reakcja była przepełniona satysfakcją, oraz to, że oburzyliście się niemal na to, że ktoś chciałby te karty, tego ja nie pojmę.

I może darujmy sobie te przepychanki. Nie my ustalamy reguły.
 
 
Ra666
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Sty, 2009   

Ja nie uczestniczylem w promocjach, nie zamowilem w przedsprzedazy, kupilem poprostu w sklepie a dwie karty promocyjne dostalem.

I to jest sklep :)
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Sty, 2009   

Ra666 napisał/a:
Ja nie uczestniczylem w promocjach, nie zamowilem w przedsprzedazy, kupilem poprostu w sklepie a dwie karty promocyjne dostalem.

I to jest sklep :)


Kupiłem w tym samym sklepie, co Ty, dlatego też średnio mi się widzi kupowanie nawet w przedsprzedaży - wolę w sklepie, w któym będę miał zniżki. Liczę, że dostaną oni także promo do Reapera i tak samo będą je rozprowadzać.
 
 
Soultaker
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Sty, 2009   

Ze sporym prawdopodobieństwem mogę powiedzieć, że tak. Sklep ten jest obecnie chyba najlepszym jeśli chodzi o planszówki w Polsce, a na pewno w Warszawie
 
 
Piotr
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Mar, 2009   

Droga Galakto, czy wiadomo juz może, czy będziecie mieli możliwość dołączenia kart Sobowtóra i Instruktora do Reaper'a? A jeśli nie, czy będzie jakaś inna możliwośc ich późniejszego nabycia? Z góry dziekuję za odpowiedź.
 
 
ashmore
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Kwi, 2009   

Spróbuj na allegro. W ciągu ostatniego miesiąca widziałem dwie aukcje tych kart.
 
 
Valdigda
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Kwi, 2009   

Piotr napisał/a:
Droga Galakto, czy wiadomo juz może, czy będziecie mieli możliwość dołączenia kart Sobowtóra i Instruktora do Reaper'a? A jeśli nie, czy będzie jakaś inna możliwośc ich późniejszego nabycia? Z góry dziekuję za odpowiedź.


Nie Nie Nie, DW nie podawaj takich informacji :D niech to będzie niespodzianka (pozytywna lub negatywna). Trochę adrenaliny sie przyda osobom które chcą je mieć czy tez tym co je mają. Mam nadzieje że będzie przedsprzedaż Żniwiarza jak i późniejszych dodatków, z kolejnymi kartami:)

ps. Sorki że mnie tu niema tak często jak bym chciał ale mam masę roboty. Pozdrawiam Valdi
 
 
Iesthir
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Kwi, 2009   

Valdigda napisał/a:

Nie Nie Nie, DW nie podawaj takich informacji :D niech to będzie niespodzianka (pozytywna lub negatywna). Trochę adrenaliny sie przyda osobom które chcą je mieć czy tez tym co je mają. Mam nadzieje że będzie przedsprzedaż Żniwiarza jak i późniejszych dodatków, z kolejnymi kartami:)


Jesli chodzi o preorder Reapera to wydaje mi sie ze bedzie podobna sytuacja jak przy podstawce. Tzn. jesli FFG zrobi promo karty do Dungeona (Premiera w maju w USA wg strony FFG) to dosteniemy je (w czerwcu, a wiec miesiac pozniej, w sam raz zaby przygotowac ewentualne tlumacznie i wydrukowac karty) razem z polskim Reaperem. Nie liczylbym za bardzo na powrot Instruktora i Sobowtorniaka. Zreszta karty nie sa tez jakos wybitne :b Z instruktora do tej pory NIKT u nas jeszcze nie skorzystal, a jesli chodzi o Sobowtorniaka, to tez jakims szczegolnym problemem nie byl. Jedyna jego filozofia jest to ze trzeba wyrzucic wiecej oczek na kostce niz on.
 
 
aro_kal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Kwi, 2009   

Iesthir -> ale przyznać musisz, że sobowtór to jest najbardziej wyważony przeciwnik w grze. W każdej jej fazie jest równie groźny. Poza tym po jego pokonaniu dostajesz natychmiast nagrodę.

A ja z instruktora korzystam nagminnie!!

Niemniej nie byłbym rad, gdyby znowu te karty się powtórzyły. Musi być coś nowego.
 
 
Iesthir
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Kwi, 2009   

aro_kal napisał/a:
Iesthir -> ale przyznać musisz, że sobowtór to jest najbardziej wyważony przeciwnik w grze. W każdej jej fazie jest równie groźny. Poza tym po jego pokonaniu dostajesz natychmiast nagrodę.

A ja z instruktora korzystam nagminnie!!

Niemniej nie byłbym rad, gdyby znowu te karty się powtórzyły. Musi być coś nowego.


Masz racje, nie wpadlem na to ze przez to ze porownuje sie rzut kostka Sobowtor jest najbardziej wywazonym przeciwnikiem. Trafna uwaga i odrazu podniosla w moich oczach range tej karty.
Co do instruktora to chodzi o to ze jest za drogi... Tylko w 2-3 grach zdazylo sie ze ktos mial na tyle duzo zlota zeby moc z niego skorzystac... tak to jakos u mnie wszyscy bieduja... :b

Nie powtorza sie moim zdaniem bo nie mialo by to sensu z rynkowego punktu widzenia. Po co powtarzac to co juz bylo? O ile jeszcze 2ch Sobowtorow w tali noe byloby zlych, ale 2 Instruktorow to juz (dla mnie) porazka. Dlatego wydaje mi sie sensowne wlasnie takie rozwiazanie jak przedstawilem. Dlatego pilnie obserwowalbym co FFG daje w preorderze Dungeonu i mniejwiecej czegos podobnego spodziewalbym sie po Reaperze.
 
 
szutek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Kwi, 2009   

A jednak dwóch instruktorów w talii i tak będzie, bo w Żniwiarzu jest karta Arena, która ma takie same działanie jak Instruktor. W związku z tym danie karty promocyjnej w postaci instruktora mija sie z celem. [/u]
 
 
Iesthir
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Kwi, 2009   

szutek napisał/a:
A jednak dwóch instruktorów w talii i tak będzie, bo w Żniwiarzu jest karta Arena, która ma takie same działanie jak Instruktor. W związku z tym danie karty promocyjnej w postaci instruktora mija sie z celem. [/u]


Specjalista nie jestem i kart na pamiec nie znam, ale wydaje mi sie ze Arena pozwalala wyzwac Ci innego gracza na pojedynek, niezaleznie od tego gdzie sie znajdowal, a Instruktor za 3 sztuki zlota pozwala Ci podniesc statystyke 1 wiec to nie jest to samo dzialanie... Chyba ze cos pokrecilem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 14