galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Karty dodatkowe
Autor Wiadomość
dymsza
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Gru, 2008   Karty dodatkowe

Witam kopiłem Talizaman : MIM w sklepie i nie dostałem dodatkowych kart czy można je gdzieś kupić ?
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 29 Gru, 2008   

Karty promocyjne otrzymywały tylko te osoby, które zamówiły grę w przedsprzedaży przed premierą.

Po tym terminie kart już nie można było otrzymać i sklepy ich nie posiadają. Być może, gdy będą wydawane kolejne dodatki do gry będą też te karty promocyjne, ale to zależy od wydawcy amerykańskiego czy się pojawią.
 
 
Piotr
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Sty, 2009   

Własnie otrzymałem odpowiedź od FFG w sprawie tych kart, poniżej jej treść:

Hello Piotr,

Thank you for contacting us, it is always nice to hear that people
want to play.

We have no control over what our Polish partner does with the promo
cards for their edition of Talisman, it is entirely their decision.
Perhaps they will offer the cards with the release of a future
expansion. As you suggest, I think it is very likely they will join
on the printing when we internationalize The Reaper Expansion.


Z treści wynika jakoby FFG nie miało kontroli, nad tym co polski partner bedzie robił z tymi kartami i sugeruje, ze mogą je wydać wraz z przyszłym dodatkiem The Reaper Expansion. Niestety ja też zbyt pózno dowidziałem się że wychodzi nowa edycja gry i nie zamowiłem jej w przedsprzedaży, przez co nie posiadam tych kart. Byłoby super, gdyby do przyszłego dodatku były jednak dołączone obie karty, bo są one bardzo ważne dla graczy (były nawet w poprzedniej edycji) i chyba nie powinni byc poszkodowani jedynie przez fakt, ze później zakupili grę. Prosiłbym Galaktę o odpowiedź, czy planuje ich dołączenie w następnym dodatku?
Ostatnio zmieniony przez Piotr Pią 02 Sty, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 01 Sty, 2009   

Z samego rana nowego roku takie trudne pytania…

Odpowiem tak jak mogę w tej chwili. Nie wiem jak będzie z tymi kartami promocyjnymi w przyszłości. Nie wiem jakie będą możliwości ich druku itp. itd.

Dodatek Reaper nie ma jeszcze nawet podanego oficjalnego terminu wydania międzynarodowego. Czekamy na oficjalne informacje na ten temat. Nie liczę tutaj jakiś ogólnych informacji czy półoficjalnych zapewnień bo o tych nie chcę pisać. Często z takich rozmów są zmieniane zarówno terminy jak i wcześniejsze ustalenia.

W tym przypadku jednoznacznie nie odpowiem. Co najwyżej tak, że jeśli będzie taka możliwość to się pojawią.
 
 
Beamhit
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Sty, 2009   

Cytat:
Byłoby super, gdyby do przyszłego dodatku były jednak dołączone obie karty, bo są one bardzo ważne dla graczy (były nawet w poprzedniej edycji) i chyba nie powinni byc poszkodowani jedynie przez fakt, ze później zakupili grę.


A ja odpowiem tak - dlaczego ja, kupując grę w przedsprzedaży, mam się później czuć oszukany, skoro okaże się, że promocja była i tak dla picu?
 
 
Serenicus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Sty, 2009   

Beamhit napisał/a:
Cytat:
Byłoby super, gdyby do przyszłego dodatku były jednak dołączone obie karty, bo są one bardzo ważne dla graczy (były nawet w poprzedniej edycji) i chyba nie powinni byc poszkodowani jedynie przez fakt, ze później zakupili grę.


A ja odpowiem tak - dlaczego ja, kupując grę w przedsprzedaży, mam się później czuć oszukany, skoro okaże się, że promocja była i tak dla picu?


Oszukany? Czlowieku zastanow sie co piszesz. To ze zamowiles w przedsprzedazy gre nie obliguje cie do tego zeby posiadac dwie unikalne karty. Zastanow sie, jest milion powodow dla ktorych ktos nie kupil tej gry w preorderze. I nie mowa tutaj o zadnym oszustwie, ale o wyrownaniu szans. Jestes lepszy ode mnie, czy kogokolwiek innego bo kupiles gre w przedsprzedazy? Nie wydaje mi sie.
Przedsprzedaz to jedna z form kupienia gry. Zacheta mialy byc dwie karty, ale tak naprawde chodzilo o to, ze w dniu premiry dostajesz swoje wydanie i mozesz juz teraz sie nim cieszyc ze znajomymi. Piszac wiec ze poczujesz sie oszukany, to rozczaruje cie, ale juz zostales oszukany. Bo preorder to nie zadna super extra promocja. To tylko forma zakupu, ktora gwarantuje zdobycie gry w dniu premiery ( badz kilka dni po niej ). Mam nadzieje, ze zrozumiesz to co usiluje ci wytlumaczyc.

Pozdrawiam.
 
 
Beamhit
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Sty, 2009   

Ależ obliguje, jak najbardziej - zobacz jak to jest robione na świecie, i zobacz jak to jest np. w przypadku FFG. Nie raz, i nie dwa, ludzie chcieli by FFG udostępniło coś, co było sprzedawane / dodawane do preorderów. I co? I nic, FFG miało tylko jedną odpowiedź - nie. Bo to by było robieniem w konia tych, co zamówiło w preorderze.

Chyba że karty znowu będą dodawane do preorderu.
 
 
Aribald
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Sty, 2009   

Zgadzam się w pełni z Beamhitem. Formuła przedsprzedaży bazuje na profitach dla osób, które za grę płacą, zanim jeszcze ta pojawi się na horyzoncie. I nie widzę powodów, dla których by trzeba wyrównywać komuś brak tych kart.

Pomijam zupełnie fakt, że przedsprzedaż nie trwała kilku godzin. Był czas na to by się zatroszczyć o dodatkowe karty. Abstrahując już od informacji wydawcy, która nie pozostawiała żadnych wątpliwości... dodatkowe karty dla tych, co zamówią grę przed terminem.
 
 
Piotr
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Sty, 2009   

Prosiłbym wziąć pod uwagę, że było to wznowienie gry po kilku latach i nie wszyscy o tym wiedzieli, ja sam zobaczyłem ja dopiero na półce w sklepie. Czym innym będzie dołaczenie tych kart przy okazji dodatków do gry, tak żeby fani, którzy je kupią mieli wszystkie karty. Mam nadzieje, że Galakta jednak dołaczy obie karty, przynajmniej w przedsprzedaży The Reaper'a.
 
 
aro_kal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Sty, 2009   

Beamhit i Atribald -> kierujecie się jakimiś niezdrowymi zasadami w tej kwestii. Czy ktoś Wam zabierze Wasze karty jeśli dla innych będzie bonus? Chyba nie, prawda? Czy zbiedniejecie jeśli innym będzie równie dobrze? Też nie. Ale Wy musicie zaspokoić swoją zazdrość (tak, zazdrość) i koniecznie mieć lepiej niż inni.

Inną sprawą jest, że zapewne sklepowi klienci nie dostaną tych kart, ale żeby zaraz cieszyć się z tego, że ja mam a oni nie. Oj jakoś mi się nie chce.
 
 
Beamhit
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Sty, 2009   

To nie jest niezdrowe podejście, tylko zasady biznesu. Jeżeli się okaże, że nie ma różnicy, czy kupie grę w przedsprzedaży, czy też nie (bo i tak dostanę to, co chcę) - straci tylko firma, nie ja, nie jakiś Stefan, nie ty aro-kal. Radzę więc dowiedzieć się trochę o taktyce marketingowej, i czym jest duża przedsprzedaż dla firmy.
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Sty, 2009   

Beamhit napisał/a:
To nie jest niezdrowe podejście, tylko zasady biznesu. Jeżeli się okaże, że nie ma różnicy, czy kupie grę w przedsprzedaży, czy też nie (bo i tak dostanę to, co chcę) - straci tylko firma, nie ja, nie jakiś Stefan, nie ty aro-kal. Radzę więc dowiedzieć się trochę o taktyce marketingowej, i czym jest duża przedsprzedaż dla firmy.


Zgadzam się całkowicie. Skoro ktoś dowiedział się o grze dopiero na półce sklepowej jego strata widocznie nie śledził informacji na temat tej gry.

Najzdrowsza opcja to:

Możliwość dokupienia dodatkowych kart promocyjnych (Sobowtór i instruktor) indywidualnie u galakty.

Bo ktoś kto ma już grę i kupił ją w przedsprzedaży (na co poświęcił troszkę wolnego czasu) miałby dostawać ponownie te dwie karty przy najbliższym zakupie z rodzimy Magii i Miecz? Byłby to absurd. Po co mi 4 takie same karty wole mieć 2 inne (Nowe).
 
 
aro_kal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Sty, 2009   

Kupiliście grę w przedsprzedaży, dostaliście ją szybko (nawet bardzo szybko), zapłaciliście mniej - poza dwoma dodatkowymi kartami były jeszcze takie bonusy. Rozumiem więc, że mocno bylibyście oburzeni, gdyby ludzie kupujący w sklepach w późniejszym terminie dostali bonus? Chore i tyle. Jak w tym dowcipie:

Złota rybka pozwoliła spełnić po jednym życzeniu trzem rolnikom: z Niemiec, Anglii i Polski.
Niemiec - chciałbym by moje stado krów było dwa razy większe.
Anglik - chciałbym by moje stado krów było trzy razy większe.
Polak - chciałbym aby sąsiadowi zdechły wszystkie krowy.

Czy coś stracilibyście gdyby inni mieli te karty? Nie. Ale chcecie czuć się wyjątkowi, sprytni. Dyskusja ta nic nie zmieni - Wy macie karty, Oni nie mają. Tak chciała Galakta. Dziękuję jej za to, bo i ja mam dwa bonusy. Ale nic a nic mi nie przeszkadzałoby gdyby karty dostało większe grono. Nie obraziłbym się na wydawnictwo.

Aha - wiecie już, że wieki temu zostało takie zachowanie zauważone i nawet opisane? Poczytajcie sobie "Przypowieść o robotnikach w winnicy". Biblia to dość uniwersalna książka, która posiada w sobie mądrości, które sprawdzają się niezależnie od religii.

Rany, żebym ja musiał sięgać po takie argumenty. Ale inaczej się nie dało.
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Sty, 2009   

Meh, nie chciałem się wtrącać w tą dyskusję, zwłaszcza, że sam do świętych w tym przypadku nie należę, ale powiem i ja parę słów.

Nowego MiMa zakupiłem w sklepie kilka dni po premierze (i z ręką na sercu powiem, że do tej pory nie wiem, kiedy była oficjalna premiera), aczkolwiek promo karty mam. Moim zdaniem promo karty powinny być rozdawane każdemu; to nie jest Tragic, że byle promo karta kosztuje najmarniej 8-10 zł. Te promo karty tak naprawdę mają wartość sentymentalną (przedruki z drugiej edycji), więc czemu by nie pozwolić się nimi cieszyć innym graczom?

Kupując w pre-orderze, po pierwsze dostałeś swoją grę szybciej, a po drugie o 20 zł taniej. Jakby mi teraz ktoś zaproponował sprzedaż tych promo kart za 20 zł, to bym z cały tydzień się z niego śmiał. Poza tem (wariant nierealistyczny), lepiej by było, gdybyśmy w pre-orderze otrzymali całkowicie nowe promo karty, a nie te, co już znamy. No, ale jak mówiłem, to tylko pobożne życzenie.

Powoli idąc do końca, kochani MiMowicze, nie bądźcie psami ogrodnika, że sami nie zjecie i drugiemu nie dacie. Nie patrzcie jeden na drugiego wilkiem - "ja mam promo karty, a ty nigdy ich mieć nie będziesz". W końcu to tylko gra na domowe zacisze, a nie chwalenia się własną kolekcją...

Pozdrawiam, Nemomon ~
 
 
Beamhit
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Sty, 2009   

Cytat:
Poczytajcie sobie "Przypowieść o robotnikach w winnicy".


Jeżeli Galakta to gospodarz, to następnym razem połowa robotników się na nią wypnie. Wszyscy będą mieć promo-karty, Ty zyskasz, ja zyskam, straci tylko Galakta, której przyszłe pre-ordery tak dobrze już nie pójdą. A przedsprzedaż służy np. do generowania późniejszych zysków - chociażby po to, by pokazać jakiejś sieci sklepów, jak dobrze dany produkt się sprzedawał w pre-orderze.

PS. Kart promocyjnych być może do Żniwiarza (polska wersja) nie będzie - w angielskiej wersji karty Sobowtóra i Instruktora były dodawane do Żniwiarza, nie do wersji podstawowej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13